Stránka 1 z 6

Voda a její anomalie

Napsal: pát 27 črc 2007 13:37
od Ilem
Vlákno čisté, odstraněny prázdné příspěky. 21.6.2012 SDK
pepo.bn píše:Myslim , že o rozklade vody sa tu toho napisalo už asi dost vela ale jaksi (podla mna) sa zabúda na to najdôležitejšie pre všetky zariadenia tu spoločne a to odpovedat na otazku "Čo to vlastne ta VODA je ?" Ked sa niekoho opytate , čo vie o vode , zvedša rozpačito mykne plecami a asi odpovie " A čože vlastne možno o nej vedieť ? Voda je voda ! Všetci vedia že voda je zlučenina vadíka a kyslíka (H2O) . " A tym by to asi aj skončilo . Asi len malo kto z Vás vie , že tato z pohladu bežneho smrtelňíka praobycajna tekutina v sebe skryva minimalne 4 (z pohladu fyzikalno-chemickych vlastnosti) anomalije ktore sučastná veda nevie vysvetlit - a to ešte nehovorím o dalšich (známych je ich 6) ktore sa objavia u vody ktora bola upravovana magnetivkým polom . A čuduj sa sveťe Pani , vedšia čast týchto anomalijí ma velmi úzku spojitosť s elektrickým nabojom vo vnutri molekuly ! Ak by Vas zaujimala aj tato oblasť , som ochotný prispieť do tochto fora aj svou troškou .
Tak to vysyp. Vím jen o dvou -
1. hmotnostní anomálie - nejvyšší měrná hmotnost je při 3,95 st.C - to je celkem uspokojivě vysvětleno změnou úhlu natočení vodíků při různých teplotách
2. Mpembův jev - teplá voda mrzne rychleji, než studená - mám na to svoji teorii, ale je fakt, že žádná obecně uznaná neexistuje.

Pak nevím, jestli se jako anomálie dá považovat to, že při nepřítomnosti krystalizačních jader voda krystalizuje až při -42 st C, ale to je taky celkem uspokojivě vysvětleno pomocí entalpie.
Potom je anomálie, kterou moderní věda ani nepřipouští, natož, aby ji vysvětlovala. - Schopnost vody přenášet informace. Použití např v homeopatii, která ač neuznaná, přesto nade vší pochybnost funguje. Dokonce jsem se nedávno dozvěděl, že voda má paměť a to dokonce největší paměť ze všeho, co na tom našem malém světě existuje. Ale to věda také nezkoumá, protože o tom ani neví.
Určitě má voda i schopnost předpovídat, protože prý staví obranné hráze ještě dřív, než přijde impulz, který ji má rozložit (viz Gewo).
Ale nemyslím, že posledně jmenované vlastnosti jsou ty, které jsi měl na mysli jako anomálie.

Re: voda a jej anomalie

Napsal: pát 27 črc 2007 15:49
od Ilem
pepo.bn píše:Máš pravdu , aj to je jedna z tich anomaliji .(1)-Boli urobene zaujimave výpočty , ktore nazorne ukazalu , že ak by molekuli vo vode boli husto nahromadené ,hustota vody by dosahovala 1,84g/cm3 , v skutocnosti sa však približuje k 1 , a to znamená že aj pri teplote (pr.) 4st.C pri max. hustote vody má jemnu štruktúru , t.j. medzi molekulami sa nachádzajú prazdne miesta . (2)-ak by sa voda skladala iba z jadnotlivých molekúl rovnako od seba vzdialených, jej teplota varu by bola 63,5st.C ale preto , že sa vytvárajú rôzne asociácie molekúl (podotýkam , že stale hovoríme o cistéj H2O) , teplota varu vody pri normalnom tlaku stupa na 100st.C . (3)-molekula vody má neveľký dipolový moment a je slabo polarizovaná . vo vode (čistéj) sú do určitého stupňa rozpustné všetky látky . Rozpustná látka zostáva v roztoku vdaka inej výnimočnej vlasnosti - ako je zname ,pritažlivá sila medzi kladnými a zápornými ionmi je nepriamo úmerná štvorcu vzdialenosti medzi nimi vynasobenému konštantou závislou od prostredia ,v ktorom sa ioniy nachádzajú. táto konštanta ,nazývaná dielektrickou priepustnosťou, je pri vode vyššia ako pri hociktorej inej látke . Aby prítažlivá sila medzi ionmi vo vode bola rovnakáako napríklad vo vzduchu , vzdialenosť medzi ionmi by musela byt 9 raz menšia . Atď . atď.
Díky, tušil jsem, že se od tebe dozvím něco nového, proto jsem reagoval. Fyzika je můj koníček. Pro tvoji informaci, nemyslím, že vzdálenost molekul je nějaká anomálie. Kromě černé díry neexistuje nic, kde by byly molekuly natlačeny těsně k sobě. Pro zajímavost střední volná dráha neutrína v železe je 70 světelných let. To vypovídá o tom, že je tam mnohem víc volného prostoru, než částic. Strukturu jakéhokoli materiálu si představuju jako malý vesmír - sem tam nějaká častice a mezi tím spousty volného prostoru. Tu představu mi trochu komplikuje korpuskulární charakter elementárních částic.

Napsal: sob 28 črc 2007 14:49
od Ilem
Pokračuj, třeba se to bude hodit, když chceme tu naši voděnku "ovládnout".
Dík.
PS. Asi bych to nenazýval anomáliemi ale spíš výjimečnými vlastnostmi, ale to není důležité. Důležité je, že jsou a hlavně pochopit proč jsou. Může to otevřít další obzory.

Zdá se, že zatím moc lidí toto vlákno nezachytilo, protože je velmi zajímavé a zatím tu diskutujeme jen my dva.

Ilem

Napsal: sob 28 črc 2007 17:02
od lajos
To nevadí Ileme přece nebudem kecat do něčeho, do čeho nemáme co říct.

2 voda

Napsal: ned 29 črc 2007 12:43
od sano
zaujímavé, sledujem, nerozrieďujem,
sano

ledová voda

Napsal: ned 29 črc 2007 14:37
od Ilem
Nevím, jak na zalévání, ale ke zlepšení zdraví se používá přemrzlá voda tím způsobem, že se pije voda, která postupně odtává z vody, kterou jsme předtím nechali zmrznout. Poslední asi 1/5 se vyhazuje, tam už naopak zůstává to špatné. Tuším souvislost s krystalizačními jádry, ale je to jen moje doměnka (Podložená tím, že jablečný mošt místo zavařování dáváme do mražáku. Když potom roztává, z počátku odtéká jen čistá voda.).

ledová voda

Napsal: pon 30 črc 2007 8:20
od hubert
Do debaty o technickém využití anomálií vody se nemám šanci zapojit nic o tom nevím.Nicméně,když už začala rozprava směrem ke zdraví chtěl bych upozornit na knížku p.břetislava nového "jak bych se opravil".Její možnosti použití a přípravy doma, jsou tam popsány opravdu polopaticky a nejen ledové vody.Hodně lidí zřejmě tuhle knížku zná ,ale snad se to někomu bude hodit.Na netu má své stránky jako "dědek kořenář" Všechno dobré vespolek. :D

Napsal: pon 06 srp 2007 8:20
od omikron
voda má také dost vysokou teplotu varu, vyšší než podobně uspořádané sloučeniny. Např H2S je při pokojové teplotě plynný, zatímco H2O vře až při 100 st C.

Pokud si dobře pamatuji, je to způsobeno vodíkovými můstky - přitažlivostí H na koncích molekuly k O jiné molekuly.

Vodíkovými můstky nám vysvětlovali i tu neznámější anomálii vody, tj. schopnost roztrhnout zamrzlou vodovodní trubku. Vodíkové můstky údajně způsobují, že až do těch 3.95 st C zůstávají zbytky krystalové mříže ledu.

Re: Pro Pepo

Napsal: pon 06 srp 2007 8:47
od Návštěvník
Iv píše:Jsou to zajímavá sdělení.A teď se to bude zdát směšné,ale možná na tom taky něco je.Všiml jsem si,že náš pejsek se žene na čerstvou vodu,jakmile se nechá odstát i třeba 1/2hodiny,už si jí ani nevšimne.A v zimě si raději jde loknout čerstvě rozpuštěný sníh,než aby ponořila nosan do odstáté vody.Myslím,že i to zvíře pozná kvalitu vody na sto honů.Co Ty na to?
To je zaujimave. Predpokladam, ze obidve vody mali rovnaku teplotu, pes ma nufak urcite citlivy aj na teploty...
Mozno co poviem, je tiez blbost.
Skuste mu dat vedla misky s odmrzlou vodou este misku s cerstvou destilovanou vodou (nech je ale cista destilovana voda, najlepsie z lekarne).

Otazka: da prednost odmrzlej alebo destilovanej?

Destilovana voda meni svoju strukturu uplne. A o to, ze by sa psovi nieco z destilovanej vody stalo, nemajte strach, ja by som bol podla lekarskych poznatkov uz pred pol rokom pod kytickami :)... mimochodom, na stare kolena, ak Vam bude zanasat klby, myslite na to, ako sa chova destilovana voda... ;)

Destilovaná voda

Napsal: pon 06 srp 2007 9:20
od 1220
Problém nádoby na destilovanou vodu je značný, protože tato voda žere a žere plasty i sklo, kovy taky, jsou to sice sotva měřitelná množství , leda tak křemenné sklo to žere míň , vyžere z organismu přebytečné úsady, je to velmi doporučováno/ pro tento účel stačí i obyč sklo/.
Vícekrát destilovaná voda je velmi zajímavá , pokud je k disposici nádoba.
K.

Voda

Napsal: sob 11 srp 2007 0:53
od 1220
Opakovaně
http://www.pravdavceskychzemich.cz/krys ... clanek.htm
Badatelé středověku nazývali vodu dopravním prostředkem života.
Tzv vehikulem.
K.

voda a mag pole

Napsal: sob 11 srp 2007 7:45
od Edgar
Zdravím. Tímto výzkumem se zabýval ing. Patrovský. Ve své knize "Od magie k biotronice" zveřejnil svoje pokusy. Voda aktivovaná magnetem podporovala rychlost růstu rostlin. Oproti kontrolnímu vzorku, jestli mě pamět nešálí asi 3x. Jeho pokusy se týkaly i např. vody odtáté z ledu, energií pyramid a tak podobně. Nejvíce mi líbil jeho otevřený vědecký přístup k těmto "okrajovým" věcem, aniž by se nechal spoutat dogmaty. Škoda že už je pan Patrovský po smrti. Pokud se tady bavíte o těchto věcech, tuhle knížku vám velmi doporučuji. V knihovně ji určitě mají.
S pozdravem
Ed.

Re: Voda a jej anomalie

Napsal: úte 14 srp 2007 7:04
od Ilem
pepo.bn píše:Pani , nepoteším Vás , ale po dôkladnom zvaženi som sa rozhodol , že končim s prispevkami do tochto vlákna . PePo
To je škoda :cry: A přitom to tak hezky začínalo...

Asi máš svoje důvody ale i tak děkuji za to, co jsi dosud zveřejnil.

Re: Voda a jej anomalie

Napsal: úte 14 srp 2007 7:48
od 1220
Ilem píše: Asi máš svoje důvody ale i tak děkuji za to, co jsi dosud zveřejnil.
Taky dík.
Myslím si totéž co Ilem,navíc je mi smutno, třeba to s tím nesouvisí, člověk je někdy velmi osamělý. Ale co by, důkladné zvážení dělám taky . :oops:
Jěště než vlákno definitivně zanikne v přílivu dalšího, chtěl bych jěště upozornit na knihu: Rudolf Hauschka: Člověk a výživa.
Zásadní pokusy tam popsané jsou vodné roztoky kovů a metoda posuzování jejich účinnosti na základě vzlínavosti není vůbec běžná.
Sám jsem pokusy na uvedené téma nedělal.
K.

2pepo

Napsal: úte 14 srp 2007 15:19
od sano
Ahoj,
asi pred 15-timi rokmi jedna nadácia robila zdravotno preventívny program, pri ktorom pomocou magneticky a energeticky upravenej vody dosahovali značné zníženie chorobnosti detí, ktoré pili takto upravenú vodu. Ich zariadenie schválil Hlavný hygienik SR.Bolo prekvapivé, že deti, ktoré pili 2 decilitre vody denne choreli v chrípkovej epidémii o 20 až 50 % menej ako deti z rovnakej školy, do programu nezaradené.
A máš záujem môžem poslať ďalšie podrobnosti sz.
maj sa
sano