Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Připálené Karbanátky

Přesunuté příspěvky s "nulovou" informační hodnotou...

Moderátor: FUP - Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: End.

Příspěvek od Slavek Krepelka »

hatlík píše:
Hračku z videa zkoušet nemusím, tyhle legrácky mám za sebou, jako děcko jsem si hrál s magnety hodně.
Kde jen jsem tohle už mnohokrát slyšel? On si hrál s magnetama a vyzkoušel vše co se vyzkoušet dá, jestli ne víc. :laugh: f :laugh: f :laugh: f

Byl jsem + udělal jsem + pohořel jsem + jsem chytřejší než všichni ostatní = tak to nejde.

Že se těch Karblíků po světě motá jak škaredejch psů po jarmarku. :roll:


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: End.

Příspěvek od huhu »

hatlík píše:Ne, já se vyjadřuju k tématu.
Magnety na statoru jsou pro parádu, na rotou nikoliv. Energie je přivedena do elektromagnetu, ten přitahuje magnety na koncích ramen rotoru.

Hračku z videa zkoušet nemusím, tyhle legrácky mám za sebou, jako děcko jsem si hrál s magnety hodně.

Nechci na to reagovat v mag. motorech , ale uvědom si hatlíku , že tě nikdo nemůže brát vážně.
Jestli si myslíš , že vyrobíš točítko s permanentním magnetem na rotoru a jednou cívkou na statoru , následně stator opatříš cca šestadvaceti permanentními magnety a ty nic neovlivní , budou tam jen pro parádu, tak ti chybí základní znalosti a tvé vzdělání zamrzlo u mechanického počítání na malé násobilce.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Co když ?!?!?!?!

Příspěvek od Akord »

jvj56 píše:Mimochodem mám doktorát z fyziky.
Bomba. Ješteže ne z medicíny:) To není handicap, ing. PhD není také záruka. Tou je poctivost a zkušenost v oboru. Je zajímavé, že jsi šel pomerne málo se svou kuží na trh pri rozboru problému kolem clony, ubírání energie jednomu pólu, podmínkám funkce smotu, H.Johnson pro Tebe parketa jako vyšitá, unipolár si také mohl komentovat,magnet jako pružina nebo akumulátor...je toho dost.
Edit: ... A. ... :| ...


jvj56
Zasloužilý člen
Příspěvky: 276
Registrován: sob 09 kvě 2009 10:36
Dostal: 3 poděkování

Re: Co když ?!?!?!?!

Příspěvek od jvj56 »

Akord píše:
jvj56 píše:Mimochodem mám doktorát z fyziky.
Bomba. Ješteže ne z medicíny:) To není handicap, ing. PhD není také záruka. Tou je poctivost a zkušenost v oboru. Je zajímavé, že jsi šel pomerne málo se svou kuží na trh pri rozboru problému kolem clony, ubírání energie jednomu pólu, podmínkám funkce smotu, H.Johnson pro Tebe parketa jako vyšitá, unipolár si také mohl komentovat,magnet jako pružina nebo akumulátor...je toho dost.
Na můj doktorát se vykašli. Důležitá je tvá účast či neúčast na sázce. Nakonec to vidím na sbírku. :D

Edit: ... A. ... :| ...


StepanPepan
Zasloužilý člen
Příspěvky: 255
Registrován: pát 02 dub 2010 11:39
Dostal: 1 poděkování

Re: Co když ?!?!?!?!

Příspěvek od StepanPepan »

jvj56 píše:
Akord píše:
jvj56 píše:Mimochodem mám doktorát z fyziky.
...Je zajímavé, že jsi šel pomerne málo se svou kuží na trh pri rozboru problému ...
Na můj doktorát se vykašli...
Mno, když už jsi sem vnesl svůj doktorát, tak bys od něj neměl tak kvapně utíkat. Když o něm nechceš mluvit, měl jsi mlčet.

Otázka, proč jsi tady nepomohl s řešením některých fyzikálních problémů, když jsi tak vzdělaný, je zcela legitimní, a ty bys jí neměl šmahem shazovat ze stolu. Otázka byla vyřčena, zní ve vzduchu a čeká se na tvojí odpověď.

Já sám bych se chtěl zeptat, o jaký fyzikální obor se jedná, zda tvoje současná práce s ním souvisí a jestli se ještě nějak podílíš na výzkumu nebo výuce. Docela o tom pochybuju, protože to bys asi měl nutkání taky diskutovat a vysvětlovat mnohem víc, než jsi dělal.

Edit: ... A. ... :| ...


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

moc zajímavé

Příspěvek od Akord »

Je moc zajímavé, adame, že mažeš prednostne mé príspevky. Co tak diskutovat radši se zrcadlem. Jsem zrejme o cosi starší, než Ty, a ve tvém veku jsem se takhle arogantne k nikomu nechoval. Mám spíše zkušenost, že si takhle nekterí vyplňujou své mezery. Však budete také mít své nástupce.

Edit [2011-03-10 17:18]: Vážený pane Akord, v editaci používá podpis "A." moderátor A(&F). Já používám podpis "a.b", aby to bylo rozlišené. Navíc, nevím, o jakém mazání mluvíte. A(&F) se k Vám zachoval ještě dost slušně, když místo mazání Vaše příspěvky pouze hodil do splývavé barvy. Ať už jste se spletl v identifikování moderátora nebo ne, přestaňte mě prosím už rozesmívat komentáři o aroganci a zrcadle, které byste měl sám použít nejdřív na sebe, ale namísto toho urážíte ostatní. A o "vyplňování mezer" v tomto ani nemluvě. Opravdu jsem šokován, zachovejte si, prosím, zbytek důstojnosti a nechte už toho. a.b


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: moc zajímavé

Příspěvek od Akord »

Akord píše:Je moc zajímavé, adame, že mažeš prednostne mé príspevky. Co tak diskutovat radši se zrcadlem. Jsem zrejme o cosi starší, než Ty, a ve tvém veku jsem se takhle arogantne k nikomu nechoval. Mám spíše zkušenost, že si takhle nekterí vyplňujou své mezery. Však budete také mít své nástupce.

Edit [2011-03-10 17:18]: Vážený pane Akord, v editaci používá podpis "A." moderátor A(&F). Já používám podpis "a.b", aby to bylo rozlišené. Navíc, nevím, o jakém mazání mluvíte. A(&F) se k Vám zachoval ještě dost slušně, když místo mazání Vaše příspěvky pouze hodil do splývavé barvy. Ať už jste se spletl v identifikování moderátora nebo ne, přestaňte mě prosím už rozesmívat komentáři o aroganci a zrcadle, které byste měl sám použít nejdřív na sebe a místo toho urážíte ostatní. A o "vyplňování mezer" v tomto ani nemluvě. Opravdu jsem šokován, zachovejte si, prosím, zbytek důstojnosti a nechte toho. a.b
O to hur, že jsem se zmýlil, myslel jsem že se podobné veci snad vekem spraví. No a v podstate jste se k tomuto typu arogance priznal také. Slušný človek by mluvil nejprve za sebe, a se pouze ohradil, že mu to nepatrí, namísto predčasného a nadrazeného poučování o dustojnosti. Vynucujete si oba neexistující pravidla o rozlišování podpisu, copak se neumíte podepsat jasne? Odkud berete jistotu o vašem vzoru slušnosti. Podobné arogantní a manipulativní zacházení jsem nezažil na žádném fóru krome tohoto. Slušné je, si myslím, co delám já a ne co vy, kterí si to pouze vynucujete počtem, egocentrizmem a schováváním se jeden za druhého. Slušnost ani pravda nejsou výsadou vetšiny. Preju hezký víkend.

Edit: ... Akorde, oháníš se zde vším možným, překrucuješ až běda, ale přitom zcela zapomínáš, že za své arogantní chování bys byl na každém jiném fóru již dávno odstaven !!! ... zneužíváš toho, že jsi zde některým členům pomohl svými vědomostmi ... to však k postu nedotknutelnosti nestačí !!! ... A. ...

Edit - Akord : Budu rád, když se soustredíš príšte na to, co zneužíváš Ty a odpovíš si na otázku, proč deláš závery z fiktivních hypotéz. Máš zde prece vetší prostor, než já.


Edit: [110310/2356] ... to není žádná fikce, stačí si jen zpětně pročíst, co se zde odehrálo zhruba před měsícem !!! ...

... ZNOVU TĚ JIŽ PONĚKOLIKÁTÉ DŮRAZNĚ ŽÁDÁM, pokud to chceš řešit, dělej to laskavě někde jinde, ale tady už ROZHODNĚ NE !!! ... A. ...
Naposledy upravil(a) Akord dne čtv 10 bře 2011 23:27, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Upozornění Akordovi ... poslední varování ...

Příspěvek od A(&F) »

... varuji Tě !!! ... opět i přes stávající lokální BAN plevevíš ve vlákně mimo jeho téma !!! ... takže na rovinu:

- lokální BAN máš stále, protože sis ještě pořád "neposypal hlavu popelem" za to, jak jsi se zde choval 6.-7. února tr. ... tj. za tyto veřejné počiny: ignorování rozhodnutí moderátora, mazání a přepisování moderátorských poznámek, několikanásobné vracení nesouvisejícího textu smazaného moderátorem, plevelení ve vláknu mimo jeho téma, zasměšňování a podrývání důvěry administrátorského týmu fóra, nepodložené poukazování na nefunkčnost fóra, vynášení částí diskuzí na do veřejné části z oblasti určené výhraně pro moderátory, atd. ... to vše v "magnetické části fóra" ... Tvé "výrony" ve vlákně "Akordova obhajoba" a dalších podobných nemá smysl ani komentovat ...

- dokud se neomluvíš ostatním diskutujícím za výše uvedené prohřešky, tak Ti lokální BAN nezruším ... (jak jsem Tě již několikrát na základě Tvých intervencí informoval) ...

- jelikož se Ti nelíbí, že "souhlasnou barvou pozadí zneviditelňuji Tvé příspěvky" (které zde mimochodem díky udělenému miniBANu neměly být vůbec napsány), počítej tedy s tím, že příště je budu rovnou mazat ... následky si za ně ale poneseš stejně ...

... stačí to takhle ??? ... nebo jsem snad ještě na něco zabudol ??? ... A. ...

PeS: ... a naposledy připomínám, jestli se ještě někdy v budoucnu budeš jakkoliv "otírat" o kteréhokoliv moderátora (tzn. nevhodně komentovat jeho činnost mimo "Pokecu pro moderátory"), tak ti budou kompletně zrušena veškerá moderátorská práva + můžeš k tomu navrch vyfasovat mnohem delší BAN než máš teď momentálně !!! ... řekl jsem to jasně a srozumitelně ?!? ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Upozornění všem ...

Příspěvek od A(&F) »

... toto vlákno se má výhradně věnovat konstrukci "Magnetického motoru", definování podmínek jeho funkčnosti, popř. uzavření "sázky" ohledně jeho zhotovení a předvedení, atd. ... vše ostatní osobní si řešte v "Hádárně" nebo v "Boxovárně" !!! ... děkuji ... A. ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Upozornění Akordovi ... poslední varování ...

Příspěvek od Akord »

Edit: [110310/2344] ... původní Akordův příspěvek jsem přenesl do "Boxovárny" ... grrrr .... :? ...

.... Akorde, je snad cosi nepochopitelného v textu o příspěvek výše ??? ... :| ... A. ... :roll: :roll: :roll: ...


PeS: ... přestože to je pouze řečnická otázka, tak mi na ni hlavně už opravdu prosím neodpovídej zde ... :P ...


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Proháníme permanentní magnet cívkou aneb magnetická indu

Příspěvek od Akord »

Akord zde píše:XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Doufám, že AaF bude mít tolik rozumu, že pochopí, že je to otázka na mne, jinak to beru jako cílenou provokaci.
... Akorde, BAN pro magnetickou část ti ještě neskončil, takže tvůj zde umístěný text jsem ti vrátil do SZ ... umísti si ho kam chceš (v rámci svého blogu) ... pokud se tak stane a pošleš-li mi odkaz, doplním ho i sem, aby se neztratila návaznost ...

... a to, že otázka byla směřovaná na tebe, ti přesto nedává žádný nárok porušovat nastavená pravidla ... takže pokud jsi chtěl výjimku, mohl jsi o ní PŘEDEM požádat pomocí SZ !!! ... A. ...

PeS: ... ber si to jak chceš, ale bylo to opět jenom další "porušení" z tvé strany (díky momentální situaci, kterou sis sám zavinil) ... máš další černý puntík ...


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proháníme permanentní magnet cívkou aneb magnetická indu

Příspěvek od Palo »

Moderátor píše:... Akorde, BAN...
Prosil bych o částečné uvolnění řetězu pro Akorda v tomto vlákně ;)

Edit: ... pokud mne o to pomocí SZ požádá sám Akord, tak o tom následně mohu i pouvažovat ... A. ...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

následky souvisí s príčinama

Příspěvek od Akord »

AaF: ... a to, že otázka byla směřovaná na tebe, ti přesto nedává žádný nárok porušovat nastavená pravidla ... takže pokud jsi chtěl výjimku, mohl jsi o ní PŘEDEM požádat pomocí SZ !!! ... A. ...
PeS: ... ber si to jak chceš, ale bylo to opět jenom další "porušení" z tvé strany (díky momentální situaci, kterou sis sám zavinil) ... máš další černý puntík ...

Palo: Prosil bych o částečné uvolnění řetězu pro Akorda v tomto vlákně
AaF: Edit: ... pokud mne o to pomocí SZ požádá sám Akord, tak o tom následně mohu i pouvažovat ... A. ...
Meníš pravidla za pochodu a to pak nejsou pravidla, ale svévole a politika. Deláš si na mne experimenty, mel bys doložit, komu z vecne aktivních prispevatelu jsi za poslední 2 roky udelil první ban časove neomezený a prakticky na celou tému. Jenom proto, že jsem se zde zastal jiného diskutujícího a ostatní se nechovali korektne. Ze tvých chyb pak dovozuješ mé další. V citovaném magnetickém vláknu, jsi mi opet nabídnul politiku dvou zaručene nesprávných možnosti. Na tohle nejsem vhodný kandidát a nejsi človek, který mi bude poroučet, kam se mám vyčurat i když jsi spolutvurce fóra. Ješte i v boxovárne ses neumel udržet na uzde, hlavne, že barvičkama zde rozlišujete tutéž osobou jako člen, nebo moderátor. Já prece nemužu za to, že když píšu o arogantních členech, tak titéž jsou moderátori. To by meli rozlišit nejen barvou, ale i svým chováním, aby bylo jasné, s kým práve mluvím, a zda ten, kdo ke mne promlouvá má moderátorská práva, nebo jen členská.
Má úcta pro nekdy príšte.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Anri, co to tady zase provádíš?

Příspěvek od Ilem »

Proč ban na Akorda? Jenom proto, že hájí svůj názor (proti některým jiným velmi slušně a ti zabanováni nejsou)? Nebo proto, že svůj názor umí podpořit argumenty, na rozdíl od mnohých ostatních. Dialog se nevede tak, že se protistrana odstraní. A že ti Akord šlápnul na kuří oko - můžeš si za to sám. Kdybys po něm nevyjížděl, nemuselo to být. Já na jeho místě bych tak dlouho v klidu nezůstal.

Otázka na Rivala: Je správné, že kdokoli je vystaven nemilosti libovolného moderátora a ten ho tak může odstranit ze scény?. Neměli by se alespoň moderátoři mezi sebou nejdřív dohodnout, zda je daný člověk zralý na ban, bez osobních pocitů? Navrhuji referendum. Tentokrát jestli banovat Akorda. Jsem přesvědčen, že přestože stojí na opačné straně fronty, bude mít velkou podporu. Jako odborník je nenahraditelný.

Každý výzkumník, když na něco přijde, by se měl v pravé řadě ptát sám sebe, jesti něco neopoměl, jestli není jiné vysvětlení nalezeného jevu. Prostě sám sebe podrobit kritice. V tomto směru je Akordova pomoc nedocenitelná. Pepan s Hatlíkem a Karbenem ho nenahradí. Neumí argumentovat.
Když bude Akord odstraněn, budeme se tu plácat po zádech a říkat si jak jsme skvělí, přitom si neuvidíme ani na špičku nosu.

Zatím nevím o tom, že by se někomu podařilo jednoznačně prokázat, že se Akord mýlí. Vlastně jednou mě, ale byla to jen hádanka, ale svůj omyl uznal. I to se cení.


"Dum spiro spero"
Ciceron
jvj56
Zasloužilý člen
Příspěvky: 276
Registrován: sob 09 kvě 2009 10:36
Dostal: 3 poděkování

Akord

Příspěvek od jvj56 »

Jsem stejného názoru na BANování Akorda. Každý někdy přestřelí, ale uznat chybu to se cení.
Akordův přínos je určitě plusový. :D


Zamčeno

Zpět na „Černá díra“