Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

V Hádánicích

Přesunuté příspěvky s "nulovou" informační hodnotou...

Moderátor: FUP - Moderátoři

Zamčeno
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 836
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: 4

Příspěvek od buky »

lajos píše:Měli by se připustit cívky, kondenzátory a samo propojovací drátky
Myslím si že ne, to už se MPS spochybňuje resp. už to není jen o mechanické práci magnetického pole perma. magnetů


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: 4

Příspěvek od lajos »

buky píše:
lajos píše:Měli by se připustit cívky, kondenzátory a samo propojovací drátky
Myslím si že ne, to už se MPS spochybňuje resp. už to není jen o mechanické práci magnetického pole perma. magnetů
Nesouhlasím, mechanickým pohybem magnetu kolem cívky vytváříš elektrickou energii-jak si s tím pomůžeš na zvrácení nerozvážné polohy, je vnitří věcí konstrukce


buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 836
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: 4

Příspěvek od buky »

lajos píše:
buky píše:
lajos píše:Měli by se připustit cívky, kondenzátory a samo propojovací drátky
Myslím si že ne, to už se MPS spochybňuje resp. už to není jen o mechanické práci magnetického pole perma. magnetů
Nesouhlasím, mechanickým pohybem magnetu kolem cívky vytváříš elektrickou energii-jak si s tím pomůžeš na zvrácení nerozvážné polohy, je vnitří věcí konstrukce
OK :good: souhlasím.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

magnetický samohyb

Příspěvek od martin11 »

...nějak jsem přehlédl, co se mě bytostně týká....
takže...jaká má být definice.....magnetický samohyb....protože "motor" je od slova motat....může to být i trvale se pohybující kyvadlo, či cokoli, co se bude poměrně dlouho a samo hýbat.dlouho to je třeba 1 den, měsíc, rok....no podle magnetů /
první podmínka by měla být....když vytáhnu kolíček, tak se to začne hýbat samo od sebe :idea: jinak to spotřebovává vloženou energii mimo magnety.../ setrvačník/
druhá podmínka. Zařízení musí být pod poklopem, aby se vyloučily vlivy okolí....průvan - a poklop musí být neprůhledný....vliv světla...i světlo umí lecčíms pohnout / viz mlýnek na sluníčku, nebo solárek./ zařízení nesmí mít žádný výměník tepla / chladič nebo teplosběrnou plochu viz peltiery/
to všechno se může "tajně" zúčastnit "věčného " pohybu.
Konsrukce samohybu by tedy měla být pod skleněnou kopulí krytem otočeným akvariem a přikryta dekou. čas od času se můžeme na 10vteřin podívat....ne častěji nežli 1x za 10 minut :lol: ...
kdo s těmito podmínkami nesouhlasí je předem ze soutěže vyřazen....má někdo k tomuto připomínky...???....

drátky , kondíky , trafa, a cokoli se do konstrukce připouští....zakazuje se ...uran, plutonium a jiné radioaktivní sračky, chemické materialy / sloučeniny, směsi, atd / svojí přeměnou produkující elektřinu, teplo, chlad, nebo jinak časem měnící svoji strukturu.

tak a teď jsem na vás zvědav..... já už to mám skoro na stole začněte zdraví martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

...

Příspěvek od lajos »

Vynechal jsi galvanický článek (jen s vodou) ty motore od motání, průvane, neprůhledné skle

podle trochu fousatýho patentu
http://patimg2.uspto.gov/.piw?Docid=006 ... first+page


buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 836
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: magnetický samohyb

Příspěvek od buky »

martin11 píše:...nějak jsem přehlédl, co se mě bytostně týká....
takže...jaká má být definice.....magnetický samohyb....protože "motor" je od slova motat....může to být i trvale se pohybující kyvadlo, či cokoli, co se bude poměrně dlouho a samo hýbat.dlouho to je třeba 1 den, měsíc, rok....no podle magnetů /
první podmínka by měla být....když vytáhnu kolíček, tak se to začne hýbat samo od sebe :idea: jinak to spotřebovává vloženou energii mimo magnety.../ setrvačník/
druhá podmínka. Zařízení musí být pod poklopem, aby se vyloučily vlivy okolí....průvan - a poklop musí být neprůhledný....vliv světla...i světlo umí lecčíms pohnout / viz mlýnek na sluníčku, nebo solárek./ zařízení nesmí mít žádný výměník tepla / chladič nebo teplosběrnou plochu viz peltiery/
to všechno se může "tajně" zúčastnit "věčného " pohybu.
Konsrukce samohybu by tedy měla být pod skleněnou kopulí krytem otočeným akvariem a přikryta dekou. čas od času se můžeme na 10vteřin podívat....ne častěji nežli 1x za 10 minut :lol: ...
kdo s těmito podmínkami nesouhlasí je předem ze soutěže vyřazen....má někdo k tomuto připomínky...???....

drátky , kondíky , trafa, a cokoli se do konstrukce připouští....zakazuje se ...uran, plutonium a jiné radioaktivní sračky, chemické materialy / sloučeniny, směsi, atd / svojí přeměnou produkující elektřinu, teplo, chlad, nebo jinak časem měnící svoji strukturu.

tak a teď jsem na vás zvědav..... já už to mám skoro na stole začněte zdraví martin11 :lol:
Nějak se to moc koplikuje, nech se vyjádří Akord, ten řekl že pozná pár tahů podle kterých rozezná jestli jde o podvod.


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: magnetický samohyb

Příspěvek od huhu »

buky píše: Nějak se to moc koplikuje, nech se vyjádří Akord, ten řekl že pozná pár tahů podle kterých rozezná jestli jde o podvod.
nech se vyjádří hatlik - ten to platí 8)


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: ...

Příspěvek od martin11 »

lajos píše:Vynechal jsi galvanický článek (jen s vodou) ty motore od motání, průvane, neprůhledné skle

podle trochu fousatýho patentu
http://patimg2.uspto.gov/.piw?Docid=006 ... first+page
tak doplňuju...nic se nesmí během provozu - testu dolejvat...třeba voda... :idea: ....pak třeba ..takovej ten pták klobák...co si máčí zobák ve vodě....ten když se doplní ...jen tak magnety , tak se to také bude tvářit jako MMM :shock: jinak nevím, co by se mělo komplikovat. Všechno je tak jak má být. Hejbadlo pouze na základě magnetů :idea:
...mám na stole zařízení, magnetický, který se hejbe díky rotaci zemské osy...nevím , jestli se to v týhle soutěži může... :idea:
Hatlík nemá ani na to , aby v místní hospodě zaplatil kamarádům pivo a panáka....takže zapomeňte na jeho cenu....tady jde o prestiž... :idea: zdraví m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
jvj56
Zasloužilý člen
Příspěvky: 276
Registrován: sob 09 kvě 2009 10:36
Dostal: 3 poděkování

MMM sázka

Příspěvek od jvj56 »

Tak je asi na mě abych dodal podmínky:

Půjde čistě o mechaniku a permanentní magnety, bude se to točit-netočit bez jakýchkoliv extrémních vnějších vlivů (tzn. stardardních podmínek).
Nepůjde o žádný podvod. Navrhuji čas 30 minut. Mechanismus bude uveden v pohyb mechanicky (ne roztočením).
Ohledně kurzu: Hátlikovi jsem nabízel 99:1 v jeho neprospěch. Jde víceméně o výši sázky (Hátlík nabízel 600k Kč), můžeme upravit (nezapomeňte, že to budou peníze na bohulibé účely).
Buď pujde o sázku a peníze se složí dopředu u někoho nestranného, nebo půjde o klasickou kupní smlouvu. :D :D
Termín dodání-nedodání vidím na nejbližší setkání u Jeffa (Martin11 navrhoval květen) nebo někde jinde.


StepanPepan
Zasloužilý člen
Příspěvky: 255
Registrován: pát 02 dub 2010 11:39
Dostal: 1 poděkování

Re: MMM sázka

Příspěvek od StepanPepan »

jvj56 píše:Navrhuji čas 30 minut.
:D

A po těch třiceti minutách, to už se samohyb unaví a přestane ho to bavit? To teda moc dlouhou výdrž nemá... To už by mohly být třeba hodiny napájené tou rotační magnetickou pružinou, jak se tu před časem objevila.

V definici by se měly nějak eliminovat "magnetické pružiny", které se před pokusem natáhnou a pak dokážou nějaký mechanizmus pohánět třeba i docela dlouho dobu.


jvj56
Zasloužilý člen
Příspěvky: 276
Registrován: sob 09 kvě 2009 10:36
Dostal: 3 poděkování

Re: MMM sázka

Příspěvek od jvj56 »

StepanPepan píše:
jvj56 píše:Navrhuji čas 30 minut.
:D

A po těch třiceti minutách, to už se samohyb unaví a přestane ho to bavit? To teda moc dlouhou výdrž nemá... To už by mohly být třeba hodiny napájené tou rotační magnetickou pružinou, jak se tu před časem objevila.

V definici by se měly nějak eliminovat "magnetické pružiny", které se před pokusem natáhnou a pak dokážou nějaký mechanizmus pohánět třeba i docela dlouho dobu.
Můžeš ty podmínky nadefinovat, aby byly podle tvýho gusta?

Ohledně času: Představ si, že se to bude točit a ty na to budeš třeba 24 hodin čučet. Navrhni optimální dobu.
Jinak samohyb ještě není (pouze v hlavě). :D


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: MMM sázka

Příspěvek od martin11 »

jvj56 píše:Tak je asi na mě abych dodal podmínky:

Půjde čistě o mechaniku a permanentní magnety, bude se to točit-netočit bez jakýchkoliv extrémních vnějších vlivů (tzn. stardardních podmínek).
Nepůjde o žádný podvod. Navrhuji čas 30 minut. Mechanismus bude uveden v pohyb mechanicky (ne roztočením).
Ohledně kurzu: Hátlikovi jsem nabízel 99:1 v jeho neprospěch. Jde víceméně o výši sázky (Hátlík nabízel 600k Kč), můžeme upravit (nezapomeňte, že to budou peníze na bohulibé účely).
Buď pujde o sázku a peníze se složí dopředu u někoho nestranného, nebo půjde o klasickou kupní smlouvu. :D :D
Termín dodání-nedodání vidím na nejbližší setkání u Jeffa (Martin11 navrhoval květen) nebo někde jinde.
...v tom to nesouhlasím, jak napsal Lajoš.....klidně zde může být jakákoliv elektronika, trafa, kondenzátory a pomocné motorky napájené z magnetů v tomto zažízení. baterii nebo natažené pero lze ukrýt kamkoliv. 30 minut nebo 300 dnů je jedno, když se to bude hejbat jen pomocí magnetů.žádné dolévání čehokoliv / voda / zakazují se peltiery nebo jakékoliv termoelektrické články, pokud magnet nevyrobí / prokazatelně/ nějaké teplo.
na hatlíka se vykašli, myslíš, ž přijede od Plzně jen tak , aby ti dal peníze...??...dokonce i kdyby se nám u Jeffa nic netočilo / mimo piva :pivko: / a Hatlík by vyhrál, tak se neukáže...ber to tak, že hatlík je takovej fenomén našeho fora / něco jako Cimrman/.
tak, a teď jsem zvědav, co přivezeš ukázat. já už něco mám, / kyvadlo/ tak se na vás těším :idea: m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Das ist wenig...

Příspěvek od adam.benda »

Když bysme se domluvili na 30ti minutách, je to jako předem počítat s tím, že budeme využívat nějaký naakumulovaný účinek. Já bych nechal motor běžet alespoň týden. No a pokud je to nereálné, že Nevěřící Tomáš nesmí po celou dobu spustit z motoru oči (jestli náhodou během provozu nezasáhla "pacička"), navrhoval bych alespoň půl dne. Půl dne na to bude zírat a s každou otáčkou uvidí, jak koruna za korunou mizí k kapse "blouznivců".

Původně jsem měl namysli motor čistě bez elektroniky, ale myslím, že bohatě stačí, když ke stroji nepovedou žádné vodiče a nikde nebude baterie, anténa apod. Zkrátka žádný příjem nějaké běžné energie z venku. Musí to stát na magnetickém poli permanentních magnetů.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Das ist wenig...

Příspěvek od martin11 »

adam.benda píše:Když bysme se domluvili na 30ti minutách, je to jako předem počítat s tím, že budeme využívat nějaký naakumulovaný účinek. Já bych nechal motor běžet alespoň týden. No a pokud je to nereálné, že Nevěřící Tomáš nesmí po celou dobu spustit z motoru oči (jestli náhodou během provozu nezasáhla "pacička"), navrhoval bych alespoň půl dne. Půl dne na to bude zírat a s každou otáčkou uvidí, jak koruna za korunou mizí k kapse "blouznivců".

Původně jsem měl namysli motor čistě bez elektroniky, ale myslím, že bohatě stačí, když ke stroji nepovedou žádné vodiče a nikde nebude baterie, anténa apod. Zkrátka žádný příjem nějaké běžné energie z venku. Musí to stát na magnetickém poli permanentních magnetů.


Musí to stát na magnetickém poli permanentních magnetů

...jen podoktnu...dříve nežli se té věty chopí Stepanpepan.....musí to běžet na magnetickém poli permanentních magnetů
...ať to stojí co to stojí....m11 :lol:

...no a už nediskutujte a makejte.... :idea:
Naposledy upravil(a) martin11 dne pon 07 bře 2011 9:54, celkem upraveno 1 x.


... věřím, že se " TO " povede ......
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Das ist wenig...

Příspěvek od chiq »

adam.benda píše:...Původně jsem měl namysli motor čistě bez elektroniky, ale myslím, že bohatě stačí, když ke stroji nepovedou žádné vodiče a nikde nebude baterie, anténa apod. Zkrátka žádný příjem nějaké běžné energie z venku. Musí to stát na magnetickém poli permanentních magnetů.
...to je jasné, ale rozbeh bude možný postrčením, alebo impulzom, či tak nejak podobne, áno? Veď ani benzínový motor neštartuje telepaticky. Teda zatiaľ nie...


Zamčeno

Zpět na „Černá díra“