Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Magnetické Pístové Motory

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 836
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Pro Amblera

Příspěvek od buky »

Mimo téma (offtopic)
martin11 píše: využívá nějaké zařízení ke své činnosti přímou vazbu ...sestavu....magnet-pružina...???... martin11 :lol: p.s.... o mém motoru zatím jako nevíte... :idea: :shock:
Možná to někomu pomůže, kto se zajíma o kombinaci magnet - pružina. To je i můj případ :ethink:

Ak budu mít silnej magnet přitáhnutej na vnitřní straně železného U profilu, tak jen těžko se mi ho podaří odltáhnout.
Ale když ho nechám přitáhnout k železu přes silnou pružinu, to znamená že jeden konec pružiny bude uchycenej na protilehlé straně U profilu a druhej konec o magnet, tak už nemusím použít takovou velikou sílu k odtažení magnetu.
Naposledy upravil(a) buky dne ned 16 kvě 2010 2:32, celkem upraveno 1 x.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

viz základní typy motoru

Příspěvek od Akord »

Mimo téma (offtopic)
Iv píše:Napsal jste: Pomužu, ale jenom nekdy.
Víte co, raději nepomáhejte, přirovnávat pružinu k magnetu, může opravdu jen fyzik, který ustrnul v dalším vývoji, těch nových aspektů u projevů těles a hmoty začíná být tolik a já jsem vám je napsal jen krátce a jasně a na Poota nemusíte být rozčílený, jeho přímer byl dosti trefný a víte co, nějakou dobu jsem motory projektoval, tak vím o co jde, nejste jediný a motor(mimo elektrostatický, nebo ionizační-spíše labiny) bez magnetické indukce musí být tedy super motor. Tady vidíte rozdílnost pohledů na věc a pravdu mít holt taky nemusíte, ikdyž to podáte zabalené do dárkového balení.
Odpoveď je mimo. Já nikde nepsal o motoru bez indukce, ale bez magnetu a železa, to jste mohl uhodnout, když jste kolem motoru chodil. Že se Fe a Cu nemíchají vedí i šroťáci. Vy jste zatím asi nepochopil smysl mé klíčové pripomínky, jinak by jste psal k veci a stručne. Jaképak rozčilení, napodobil jsem pouze pootuv styl.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

co to jsou za mechanici

Příspěvek od Akord »

Mimo téma (offtopic)
Slavek Krepelka píše:.......Kasli na to, ze magnet, na rozdil od pruziny:

1] ma schopnost indukovat elektrinu
2] se bez mechanickych limitaci vzdy samovolne zorientuji v jinem magnetickem poli S-J
3] porovna piliny do silocar
4] pusobi na jiny magnet bez fyzickeho doteku povrchu
5] pusobi bez stejneho fyzickeho doteku na kdejaky element a slouceninu......
Že vás baví ty osobní provokace.
1. Jenom v kovech a jenom v pohybu. Elektrinu indukuje ale i pružina, hádej jaká.
2. I toto udelá pružina, hádej jaká.
3. Stejne jako 2.
4. Levá polovina pružiny se nedotýká pravé, rozdelením pružiny nevznikne silový monopól, ale opet pružina.
5. I pružina pusobí bez fyzického doteku. Kup mikroskop. Pak si všimni elektrostatické síly v látce. Atom, dlouho dlouho nic, pak další atom.

Jsou samozrejme i rozdíly, ale na ty zatím nedošlo, motáme se tu už aspoň 2 roky v základech elektriny a mechaniky.

Já teda nevím, co to tady jsou za uzavrené systémy.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

magnetický playback

Příspěvek od Akord »

Mimo téma (offtopic)
Slavek Krepelka píše: Co takkhle odtazeni 2 magnetu S-S orientace. Jak je to tam? Stlaceni = nabiti? a odtazeni vybiti? A sakra, to nejak nejde, protoze v momente kdy jeden z nich po odtazeni otocime, stanou se oba nabitymi. Placas bludy nasprtane Akorde. Tady mas ten efekt. Chces dalsi? Tady ho mas. Cim sakra ten magnet neco pritahne, kdyz je vybity? Z jalovy kravy tele nedostanes, nerkuli o tom, ze jsi ten nesmysl stejne obratil. Fyzika povazuje magnet ve svych alegorickych hratkach za vybity po pritazeni, ne po odtazeni, stejne jako povazuje polohovou energii telesa za vybitou, po pritazeni telesa. Akorat, ze i ten vybity magnet jse schopny pritahnou dalsi kus zeleza.
Ah, skoda reci. Slavek.
Odpoveď o magnetech je zde : http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=1253
Naposledy upravil(a) Akord dne pát 14 kvě 2010 21:40, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
Ambler
Stálý člen
Příspěvky: 97
Registrován: sob 17 dub 2010 11:53
Bydliště: Európska únia

Re: Pružiny

Příspěvek od Ambler »

Mimo téma (offtopic)
Veď som si pozrel. Ale úprimne, ako chcete nahradiť magnet pružinou? :lol: Preto sa pýtam aká je to pružina. Nejaká špeciálna? Nie žeby sa nedala pružina v istých prípadoch nahradiť za magnet, ale aj to len teoreticky, pokiaľ hovoríme o princípoch.


Edisone, všude jsi podváděl, kradl a lhal.
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

tak jo

Příspěvek od 1220 »

Mimo téma (offtopic)
Jinak spirálový tvar izolovaného vodiče tedy cívka má sice tvar pružiny jsme ale jinde , v motorech je .... samá voda. Ale že by na tom Iv schematu pro magnetický motor něco bylo ?
Že by třeba záleželo na nastavení vzhledem k světovým stranám ?
Vzhledem k tomu celkem rychlému clonění a změnám spektra dopadajícího elmag. a dalšího vlnění vlivem relativního pohybu -Slunce - Země. ?
Takové pokusy nejsou až zas tak náročné Martine aha ?
Nic jsem z tohoto soudku nezkoušel , omlouvám se za vstup.
k. :oops:


Uživatelský avatar
Ambler
Stálý člen
Příspěvky: 97
Registrován: sob 17 dub 2010 11:53
Bydliště: Európska únia

Pružina

Příspěvek od Ambler »

Mimo téma (offtopic)
Vy asi nemáte na mysli pružinu, ale cievku, ale to už zase nie je pružina na pruženie. Ja proste nevidím vyznám v tom, nahradiť permanentný magnet za cievku v elektromotore a fakt neviem, ako by to mohlo fungovať s pružinou? To je ako nahradiť auto kolobežkou. Princíp pohonu je rovnaký, energia zvonka, tiež sa na to pohybujeme, ale prečo revolúciu spôsobil automobil a nie kolobežka, to už vieme.


Edisone, všude jsi podváděl, kradl a lhal.
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Pružiny

Příspěvek od Akord »

Mimo téma (offtopic)
Ambler píše:Pýtal som sa preto, že tu zaznel návrh nahradiť permanentné magnety v elektromotore pružinami.
Ja som žiadny taký návrh nedal. Možno si to všetko nečítal dosť dôsledne. Napísal som zároveň, že elektromotor môže fungovať úplne bez železa a bez magnetov, aby z toho bolo vidieť, že ide o dva odlišné princípy. Magnet je iba akumulátor a navyše koncentruje v priestore pole. Tak ako pružina. Tým sa motor zmenší a jeho rozmery sú prakticky dobre použiteľné. Bez železa a magnetov by bol elektromotor veľmi veľký a drahý, ale rovnako funkčný. Ja som porovnával pasívny systém, kde netečie žiadny prúd. Ak by tiekol, tak by ste sa v tom mnohí zamotali podobne, ako keď niekto prvýkrát vidí farebný televízor a už chce vysvetliť, ako sú pri prenose signálu kódované farby, alebo ho chce rovno konštruovať, pokiaľ možno za pomoci kuchárskej knihy. Porovnával som pružinový a magnetický upínač a načrtol analógiu.


Uživatelský avatar
Ambler
Stálý člen
Příspěvky: 97
Registrován: sob 17 dub 2010 11:53
Bydliště: Európska únia

Re: Pružiny

Příspěvek od Ambler »

Mimo téma (offtopic)
Nie, ty si ma nečítal pozorne, ja som hovoril, že ty si tuším založil téma Edison.

Veď ja viem, že tie magnety sú tam na zosilnenie účinku. Na vyššiu efektivitu. A využíva sa tu to, že majú magnetické pole. Aké magnetické pole má pružina?


Edisone, všude jsi podváděl, kradl a lhal.
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Pružiny

Příspěvek od Akord »

Mimo téma (offtopic)
Edisona do toho nemiešaj, je to mimo otázku. Možno čítaš, ale neviem, ako nad tým premýšľaš. Pružina nevie koncentrovať elektromechanickú interakciu, magnet áno, magnet funguje ako koncentrátor. Miešaš však 2 vlastnosti magnetu do jednej. Jedna je koncentrácia poľa, a iná je akumulácia práce. Magnet má aj ďalšie vlstnosti, môžeš ho použiť aj ako obyčajné závažie. Takisto šošovku koncentrujúcu svetlo môžeš použiť ako závažie a hromadiť ňou mechanickú energiu. Ja porovnávam pružinu a magnet z hľadiska akumulácie práce. Vieš počítať elektromotor? Ak nie, tak nepredpokladaj, že to zvládneš intuitívne, a lepšie bude, ak to nebudeš komplikovať elektrickým prúdom. V elektromotore magnet teda nefunguje iba ako pružina, naproti tomu v magnetickom motore funguje iba ako pružina, lebo tam netečú žiadne prúdy. Kde netečú prúdy, tam magnet funguje iba ako pružina, preto by si mal porovnávať hrušky s hruškami. A tam, kde prúdy tečú, tak o tom treba diskutovať až vtedy, ak je najprv zvládnutý prípad bez vplyvu tých prúdov, to zatiaľ vyzerá že nehrozí, keďže dostávam otázky typu prečo a kedy je magnet ako pružina. Nemá význam sa púšťať do derivácií, keď ešte škrípe násobilka.


Uživatelský avatar
Ambler
Stálý člen
Příspěvky: 97
Registrován: sob 17 dub 2010 11:53
Bydliště: Európska únia

Re: buky

Příspěvek od Ambler »

Mimo téma (offtopic)
1220 písal, ako som to myslel s Edisonom, ktorého mám v podpise a povedal som, že som písal pod fórom, ktoré si založil.
Akord píše: Takže míchat elektromotor s pružinama je neopodstatnené, jde o rozdílné veci.
A teraz ma ty sám presviečaš o tom, ako môžeme magnet nahradiť cievkou.
Vôbec ho sem nemiešam.
Akord píše: V elektromotore magnet teda nefunguje iba ako pružina
Povedal si tým všetko.
Veď ja tiež mám názor, že v elektromotore magnet nenahradíte pružinou.

Ja som iba povedal, že nemôžete nahradiť magnet pružinou. Leda cievkou. Vy stále neviete pochopiť, že vy chcete magnet nahradiť pružinou len preto, že v istých prípadoch pracuje na rovnakom princípe. Ale u magnetu, na rozdiel od pružiny, používam magnetické pole. Tak mi vysvetli, o čom sa so mnou hádaš? Apropó, na komentáre, že mi škrípe násobilka nie som zvedavý. Pružina tiež koncentruje energiu v priestore, ale tým, že ju stlačenú dáš do elektromotoru ti bude načo?


Edisone, všude jsi podváděl, kradl a lhal.
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

písanie namiesto čítania

Příspěvek od Akord »

Mimo téma (offtopic)
Povedal si tým všetko. Veď ja tiež mám názor, že v elektromotore magnet nenahradíte pružinou.

Ja som iba povedal, že nemôžete nahradiť magnet pružinou. Leda cievkou. Vy stále neviete pochopiť, že vy chcete magnet nahradiť pružinou len preto, že v istých prípadoch pracuje na rovnakom princípe. Ale u magnetu, na rozdiel od pružiny, používam magnetické pole. Tak mi vysvetli, o čom sa so mnou hádaš? Apropó, na komentáre, že mi škrípe násobilka nie som zvedavý. Pružina tiež koncentruje energiu v priestore, ale tým, že ju stlačenú dáš do elektromotoru ti bude načo?[/quote]Potom si nepochopil o čom bola tá náhrada magnetu pružinou. Alebo ak to vieš, tak sa najprv netvár, že nie, nie je to korektné(Tvoja nekonkrétna otázka na začiatku). Ja som vôbec nepísal o tom, že magnet v motore nahradzujem cievkou, ale že elektromotor funguje nezávisle na fyzickom magnete(ide o nezávislý princíp). Analógiu si poškodil zavedením prúdu(použitie v elektromotore) a už píšeš, čo všetko som nepochopil. Mal si najprv vysvetliť tú násobilku po svojom(magnety bez okolitých prúdov) a až potom derivácie(s prúdom, plus elektromotory), takže ani túto moju poznámku si nepochopil vecným spôsobom. Inak by si stále neťahal do toho elektrické prúdy. Kde tečú vonkajšie elektrické prúdy, ak magnet drží na chladničke, kde má Martin prúdy v jeho motori, alebo kde tečú tieto prúdy v magnetických(elektricky pasívnych) motoroch? Nikde. Na to všetko sa vzťahuje analógia magnet-pružina.
Mal by si si niečo prečítať k mechanicko-akusticko-elektrickým analógiám aspoň z wiki, lebo sa mi vidí, že priveľa vecí miešaš dokopy.

Resumé: V analógii magnet-pružina išlo celý čas o prípad magnetických polí magnetov bez okoloidúcich prúdov, a Ty si to doteraz nerešpektoval. Nemáš do tej analógie magnet-pružina miešať prúdy, nie je to korektný prístup.


Uživatelský avatar
Ambler
Stálý člen
Příspěvky: 97
Registrován: sob 17 dub 2010 11:53
Bydliště: Európska únia

O čom sa bavíme?

Příspěvek od Ambler »

Mimo téma (offtopic)
Akord, bavíme o elektromotoroch alebo o magnetických motoroch? Načo do toho stále miešaš systém bez elektrického obvodu, keď hovorím o elektromotoroch? Ja nepopieram, že v istých prípadoch sa dá magnet nahradiť pružinou, hoci je to zbytočné, lebo nevyužívam magnetické pole, to väčší význam má už nahradiť systém s pružinou magnetmi, ale hovorím o elektromotoroch. Asi naozaj hovoríme každý o inom. Každopádne, ty sám si povedal, že miešať elektromotor s pružinami je neopodstatnené a ja mám ten istý názor.


Edisone, všude jsi podváděl, kradl a lhal.
Uživatelský avatar
Ambler
Stálý člen
Příspěvky: 97
Registrován: sob 17 dub 2010 11:53
Bydliště: Európska únia

elektromotor

Příspěvek od Ambler »

Mimo téma (offtopic)
Ilem, tu,
poota píše:To je všechno pravda a věřím tomu do písmene.
Ale jinak jsem asi nemožné "kopyto" a nebo mám nestandardní pružiny, protože když dám magnet pod papír s železnými pilinami, tak se mi srovnají - a když tam dám místo něj pružinu, tak nic, leží si jako mrchy a je jim to fuk. Zkoušel jsem dávat k sobě pružiny jedním koncem, pak druhým, potom jsem konce prostřídal - a pružiny nic, ani se nenatahovaly, ani se nestlačovaly - prostě jako kdyby místo pólů měly jenom obyčejné konce. Dokonce ani pohybování pružinou v cívce nepřineslo žádný efekt - a opravdu nebyla chyba v té cívce, protože s magnetem to s ručičkou vždycky cuklo.
Taky jsem se ptal jednoho známého, co je elektrikář, jestli se dělají elektromotory s pružinami. Chvíli měl docela zajímavý výraz, pak se mě ptal, na co by tam měly být - a když jsem mu řekl, že místo magnetů, tak řekl jenom "Aha" a vzpomněl si, že ještě musí něco honem zařídit. Škoda, chtěl jsem se ho ještě zeptat na elektropružiny - třeba se mi to povede příště. Sice jsem ho už dlouho neviděl, ale manželka říkala, že se jí onehdá ptal, jak se mi daří.
Zdravím - poota
sa písalo o elektromotore. A na to som reagoval.


Edisone, všude jsi podváděl, kradl a lhal.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: elektromotor

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
Ilem píše:
Ambler píše:Ilem, tu,
poota píše:...
sa písalo o elektromotore. A na to som reagoval.
To psal Poota a ty ses ptal Akorda. Akord se držel vlákna, Poota ne. Možná právě proto se nemohli dohodnout.
Akord tady tvrdil, že pružina a magnet jsou némlich to samé, a já hovádko prosté jsem si to chtěl ověřit - no a tím tu z vlákna vyrazil "boční" výhon. Sice jsem se přesvědčil, že magnet a pružina mají zcela odlišné vlastnosti a taky použití, ale příště raději takové poznatky budu dávat do Boxovárny nebo do Relaxu při kávičce :(
Omlouvám se a zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“