Výroba

Inzerce a poradna, kde a jak nejlépe nakoupit...
Uživatelský avatar
Emmett Brown
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: pon 22 zář 2008 12:45

Výroba

Příspěvek od Emmett Brown »

Pročetl jsem celou tuhle diskusi a jako Ariadnina červená nit se jí táhne napříč obecný problém s realizací nápadů. Rozhodl jsem se tedy reagovat, i když to nikdy nedělám; nabízím tomu, kdo má realný nápad nebo alespoň se domnívá, že na něco kloudného v MM přišel, výrobu součástek, tedy v rozumné velikosti. Mám kompletní strojní vybavení včetně 3D obráběcího centra a v době mimo práci jsem schopen vyrobit téměř cokoli. Přikládám fotku mého "pístového" motoru podle toho mladého Rusa - pochopitelně mi taky nefunguje, ale jako demonstrace cca 4 hodin práce to myslím postačí. :roll:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Emmett Brown dne úte 23 zář 2008 7:51, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
carpy.t
Stálý člen
Příspěvky: 78
Registrován: ned 01 čer 2008 22:09
Bydliště: První ruské město v EU

Re: Výroba

Příspěvek od carpy.t »

Emet Brown píše:Pročetl jsem celou tuhle diskusi a jako Ariadnina červená nit se jí táhne napříč obecný problém s realizací nápadů. Rozhodl jsem se tedy reagovat, i když to nikdy nedělám; nabízím tomu, kdo má realný nápad nebo alespoň se domnívá, že na něco kloudného v MM přišel, výrobu součástek, tedy v rozumné velikosti. Mám kompletní strojní vybavení včetně 3D obráběcího centra a v době mimo práci jsem schopen vyrobit téměř cokoli. Přikládám fotku mého "pístového" motoru podle toho mladého Rusa - pochopitelně mi taky nefunguje, ale jako demonstrace cca 4 hodin práce to myslím postačí. :roll:
Tak tomu říkám ukázka pečlivé práce...takových lidí kdyby tu bylo více.....
Máš bodík :-)


Miluju bublinky :-)
Uživatelský avatar
Emmett Brown
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: pon 22 zář 2008 12:45

díky

Příspěvek od Emmett Brown »

Děkuji za pochvalu, jsem jen kutil, co má rád věci udělané pořádně.


Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Re: Výroba

Příspěvek od Barbucha »

Emet Brown píše:....Mám kompletní strojní vybavení včetně 3D obráběcího centra a v době mimo práci jsem schopen vyrobit téměř cokoli. ...
To mě docela zjímá. Můžeš dělat na 3D fréze třeba profilové kanály v rotačních věcech do průměru cca 300mm? / něco jako lopatkové kolo u odstředivého čerpadla, akorát že ty lopatky mají jiný tvar / Metriál asi ten nejlevější, je to jen pokus? V čem to potřebuješ mít / formát dat / a jak počítáš cenu za práci?
Máš k dispozici i CNC soustruh?
díky.


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
Uživatelský avatar
Emmett Brown
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: pon 22 zář 2008 12:45

rozměry

Příspěvek od Emmett Brown »

Zdravím, rozměry obrobku musí být do 305x305x112 mm, materiál jakýkoli s vyjímkou ocelí, plasty, lehké kovy...
Je to klasická 3D, tedy neumí pracovat v místech, která nejsou v přímém průmětu shora, pochopitelně lze výrobek po dokončení horní strany otočit, skenerem načíst jeho novou výchozí polohu a spustit obrábění druhé strany....
Cnc soustruh nemám, mám klasický, cnc je potřeba především na velké série stejných kusů a neumí nic, co bych nezvládl rukama. Z těch dalších technologií mohu nabídnout vyjiskřování klasické (hloubička), drátořez, bruska na kulato. Zabývám se profesně lisováním malých sérií pevnostních plastů s vlastní výrobou forem (i tady je možno pomoci MM).
Ceny; záleží na tom, zda mě projekt zajímá, pak je to zadarmo, platí se jen materiál a nástroje, pokud dotyčný dělá drahoty nebo to nesouvisí s MM nebo jinou ower unity, pak účtuji 360,- Kč na hodinu.


Uživatelský avatar
Emmett Brown
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: pon 22 zář 2008 12:45

Re: Výroba

Příspěvek od Emmett Brown »

Barbucha píše:
Emet Brown píše:....Mám kompletní strojní vybavení včetně 3D obráběcího centra a v době mimo práci jsem schopen vyrobit téměř cokoli. ...
To mě docela zjímá. Můžeš dělat na 3D fréze třeba profilové kanály v rotačních věcech do průměru cca 300mm? / něco jako lopatkové kolo u odstředivého čerpadla, akorát že ty lopatky mají jiný tvar / Metriál asi ten nejlevější, je to jen pokus? V čem to potřebuješ mít / formát dat / a jak počítáš cenu za práci?
Máš k dispozici i CNC soustruh?
díky.
Jsem to ale trubka, neodpovídám na otázky: ano, turbínu klidně, materiál podle potřeby, data nejlépe v *stl, ale klidně i jiné, pokud to potřebuješ překreslit do 3D i to zvládnu, jen musí být OK výkres. Tak snad všechno. Jdu na poštu.


Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Re: Výroba

Příspěvek od Barbucha »

Díky za vyčerpávající odpověď. Určitě se ozvu, ještě odkud jsi?


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
Uživatelský avatar
Emmett Brown
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: pon 22 zář 2008 12:45

Re: Výroba

Příspěvek od Emmett Brown »

Barbucha píše:Díky za vyčerpávající odpověď. Určitě se ozvu, ještě odkud jsi?
Plzeňsko.


Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Re: Výroba

Příspěvek od Barbucha »

Emet Brown píše:
Barbucha píše:Díky za vyčerpávající odpověď. Určitě se ozvu, ještě odkud jsi?
Plzeňsko.
ok díky


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

+ 1 bod

Příspěvek od 1220 »

Pěkná práce. :hip:
Moc pěkná. Zatím poptávám soukromě díly na kostru sferoidu.
:good:
K.


tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Re: Výroba

Příspěvek od tbest »

Nádherná práce!


blackjoe9
Stálý člen
Příspěvky: 85
Registrován: ned 02 bře 2008 1:16

Příspěvek od blackjoe9 »

Máš to perfektné, akurat doprdele keby si nebýval tak ďaleko by som ti hneď dal vyrobyť diely na MM , chlapi oplatí sa posielať balík 30 kg do Plzeňska z Trenčína ? asi nie, že... radšej autom... :cry: :cry:


Sme až príliš ďaleko na to, aby sme prestali...
Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Příspěvek od Barbucha »

blackjoe9 píše:Máš to perfektné, akurat doprdele keby si nebýval tak ďaleko by som ti hneď dal vyrobyť diely na MM , chlapi oplatí sa posielať balík 30 kg do Plzeňska z Trenčína ? asi nie, že... radšej autom... :cry: :cry:
pokud mylíš poštou tak ne, poštou můžeš posílat akorát 15kg, pokud je to těžší, tak si to nechají docela zaplatit. Lepší je POPTRANS, nebo podobná dopravní služba, ceníky vetšinou najdeš na netu a platí se podle km a váhy a není to zase až tak strašný. Pořád levnější než si pro to zajet autem, pokud už teda nejezdíš na vodu. Pak by bylo lepší počkat až bude pršet a máš to úúúúúúúlpně za dáčo. :laugh:
čus a měj se :bye:


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
Uživatelský avatar
Emmett Brown
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: pon 22 zář 2008 12:45

Re: + 1 bod

Příspěvek od Emmett Brown »

Karel m píše:Pěkná práce. :hip:
Moc pěkná. Zatím poptávám soukromě díly na kostru sferoidu.
:good:
K.
Já nevím co to je, ale dej obrázek a uvidíme. Souvisí to nějak s magnetickými motory? Nakoupil jsem hromadu magnetů už před 8 měsíci, ale zatím žádné uspokojivé výsledky.. :( Zato sbírka nefunkčních přístrojků se utěšeně rozrůstá, když to takhle půjde dál, otevřu si muzeum :lol:


Uživatelský avatar
Emmett Brown
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: pon 22 zář 2008 12:45

Re: Výroba

Příspěvek od Emmett Brown »

tbest píše:Nádherná práce!
Dík.


Odpovědět

Zpět na „Bazar“