Magnetické Motory

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
Kybic

Využití volné energie

Příspěvek od Kybic »

Při roztáčení magnetického motoru je potřeba využít vše, co je k dispozici, jen tak se lze dostat k hodnotám > 1. Navrhuji využít v návrhu motoru dvě silová pole, která jsou všudypřítomná:

1. magnetické pole Země - všichni víme, jak jsou jeho siločáry rozložené, proti permanentním magnetům je sice slabé, ale pokud máme rovnoměrně rozložené permanentní magnety jisté narušení homogenného magnetického pole těchto magnetů v jednom směru od magnetického pole Země tu je.

2. Rotaci Země - kdo někdy viděl stát gyroskop roztočený do vysokých otáček v libovolné poloze, ví o čem mluvím. Moment hybnosti vznikající při vysokých otáčkách magnetického motoru je třeba také pozitivně využít.


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Nový magnetický motor

Příspěvek od sano »

Na stránke open source projekty je informácia o zariadení, produkujúcom 3,5 x večšiu magnetickú silu, ako bežné postupy.
Existuje firma, ktorá na tomto princípe aj stavia magnetické motory.

Link je:
http://peswiki.com/index.php/Directory: ... ple_device


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Hmm..

Příspěvek od Merlin »

Kde je A(&F) ?


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: jo souhlasim

Příspěvek od adam.benda »

gewo píše:... Kde je iniciátor tohoto vlákna?
Přátelé, omlouvám se za svojí nepřítomnost, nějak v poslední době nestíhám.. a vlákno je teď docela rychlé (rychle roste), občas ho alespoň v rychlosti projíždím očima.. Dneska v noci se sem podívám trošku víc, abych vás tolik nezanedbával :)


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

na skok

Příspěvek od adam.benda »

Inu, tak vám zase píšu ve stavu s pytlema pod přimhouřenýma očima, ale pár věcí mě tu přecejenom trochu probralo...

Z JiMiho mám smíšené pocity... S úctou přitupuju k tomu, kolik znalostí, zkušeností a myšlenek do fóra vkládá, na druhou stranu s opovržením hledím na to, jak znevažuje toto vlákno a činnost zdejších členů. Korunováním byla myslím stránka 57... ...abys měl peníze z reklamních bannerů, neber si do huby činnost zdejších lidí a jejich udělátka. Myslím, že když se svlíkneš, nafotíš si nějaký fotky a lízneš to do tý svý "výlohy" a dáš k tomu pár bannerů, možná na tom budeš líp.
Jinak je mi líto, že se ti nezdají prototypy ze sekundovýho lepidla na plexisklu... že to na tebe není dost nóbl, ale o vzhled tu snad nejde.
S tím, že toto vlákno od začátku nikdo nečte, mluv radši za sebe. Chápu, jestli ho někdo nečte, protože už má požehnaný množství stránek, ale určitě ne proto, že bychom jako nic ve finále neudělali! Bohužel tyhle věci většinou nelze dělat metodou pokus-omyl, takže nějaký ty znalosti jsou potřeba, a právě toho je to vlákno plný. Je plný postupně získávaných informací a zkušeností o magnetizmu a o motorech, i když je to sekané a pořád se někam přeskakuje, je to vlákno, kterému dalo mnoho lidí tady značný potenciál. Je plné myšlenkových pochodů, ze kterých se lze i mnohdy učit!
Jako fakt mě nehřeje, řešit v tématu mag. motorů tvoje ramena, ale tohle prostě bylo potřeba říct.

gewo, děkuju za odvahu ohledně Vašeho příspěvku (.... VEŠKERÉ objevy, které vedly k technologickému pokroku, přinesli "laici a nevzdělanci", jejichž hlavy nebyly vymyty ve školách a nebyli zatíženi žádným padigmatem ....)
... naprostá pravda a fakt, který si dnes jen málokdo uvědomuje. Sice to sem přímo nepatří, ale jsem rád, že to tu je.. :good:

tbest, rád Tě po delší době zdravím,
siločáry při takto zbroušeném magnetu se skutečně změní a výsledkem budou vlastně obě varianty najednou :D Ale lze teda předpokládat, že spíš se to bude přiklánět obrázku a). S tou mag. měkkou destičkou, jak radí Kybic, by pole dopadlo úplně jinak... Deformace by byla mnohem složitější.. Mám pro tebe radu.. Vezmi ocel a vysoustruž, vyfrézuj a vybrousi si to do toho tvaru magnetu. Pak to zakal (ohřej v ohni na červeno-oranžovou barvu a prudce zchlaď ve studené vodě. Takže máš mag. tvrdý materiál a když ho zmagnetuješ, máš to ideální. Zmagnetovat to můžeš buď silnými magnety nebo nějakýma cívkama a máš hotový permanentní magnet, který bude mít pole téměř takový, jak si ho představuješ. Bohužel to nebude tak "silný" magnet jako by byl neodymiový, bude to problém?
Jinak kdybysis nebyl jistý, jak to vlastně zmagnetovat, dej vědět..


JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Re: na skok

Příspěvek od JiMi »

adam.benda píše:Z JiMiho mám smíšené pocity... s opovržením hledím na to, jak znevažuje toto vlákno a činnost zdejších členů. Korunováním byla myslím stránka 57... ...abys měl peníze z reklamních bannerů, neber si do huby činnost zdejších lidí a jejich udělátka. Myslím, že když se svlíkneš, nafotíš si nějaký fotky a lízneš to do tý svý "výlohy" a dáš k tomu pár bannerů, možná na tom budeš líp.
Jinak je mi líto, že se ti nezdají prototypy ze sekundovýho lepidla na plexisklu... že to na tebe není dost nóbl, ale o vzhled tu snad nejde.
S tím, že toto vlákno od začátku nikdo nečte, mluv radši za sebe. Chápu, jestli ho někdo nečte, protože už má požehnaný množství stránek, ale určitě ne proto, že bychom jako nic ve finále neudělali! Bohužel tyhle věci většinou nelze dělat metodou pokus-omyl, takže nějaký ty znalosti jsou potřeba, a právě toho je to vlákno plný. Je plný postupně získávaných informací a zkušeností o magnetizmu a o motorech, i když je to sekané a pořád se někam přeskakuje, je to vlákno, kterému dalo mnoho lidí tady značný potenciál. Je plné myšlenkových pochodů, ze kterých se lze i mnohdy učit!
Jako fakt mě nehřeje, řešit v tématu mag. motorů tvoje ramena, ale tohle prostě bylo potřeba říct.
Původně jsem nechtěl reagovat, protože moje ramena opravdu nemají s MM nic společného, ale zatáhl si je sem autor vlákna, tak proč se s tím stěhovat do boxovárny ?
Mrzí mě ty smíšené pocity, protože si myslím, že kopu za vaši stranu. Možná vás nakrkly ty banery, ale nevím proč ? Byl to nápad, jak by Rival (a potažmo i fórum) mohl získat vyšší návštěvnost těchto stránek. A pokud jsem chtěl pobídnout někoho, kdo se tu těmi strojky zabývá, aby svou práci více prezentoval, to mi taky nepřipadá jako znevažování. Sám jsem si vědom toho, že MM jsou mezi laickou veřejností vděčné téma, proto mi konstrukčně jednodušší mašinka (WhipMag) připadá pro názornou prezentaci vhodná. Jen jsem vyjádřil svůj názor, že je spíše kontraproduktivní, když se někdo pokouší o repliku, která nefunguje třeba i díky tomu, že byla poslepována sekunďákem na plexi.
Ani si nedokážu představit, jak bych já mohl mít nějaký osobní prospěch z banerů na stránkách, které nejsou moje.
No, váš názor. To jen na svou obhajobu toho, že mi přisuzujete znevažování vašeho vlákna. Mám pocit, že za znevažující jdou rozhodně brát příspěvky jiných autorů, ale nejspíš se vám zdá, že jsem tu největší úchylák, protože umísťování fotek mého nahého těla do své výlohy, to mi připadně úchylné dost.

Ale nešť, máte svůj názor, jste autor tohoto vlákna a projevil jste názor, že moje příspěvky jsou ve vašem vláknu nežádoucí. Budu jej respektovat a omlouvám se za škody, které jsem svým neuváženým přispíváním ve vašem vláknu natropil. Až budou ty diametrální magnety, rozešlu je pár lidem přes SZ, abych to tu nezanášel balastem.
Ještě jednou se omlouvám všem, které jsem znevážil či zesměšnil. Nebylo to úmyslem.
JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Pro ty, co bojují s "rusákem"

Příspěvek od tbest »

Teorie a náčrtek, jak vyřešit rotující stínění:
http://magnetmotor.go-here.nl/magnetic- ... tonengine/


tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Geomag

Příspěvek od tbest »

Máte někdo magnetickou hru Geomag? Pokud ano, můžete ověřit Tri-Force Gate?
Podrobnosti na: http://www.fdp.nu/triforcegate/default.asp
Videa:



Budu rád, uveřejníte-li výsledky.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

mag motor

Příspěvek od martin11 »

...hej TBEST....JiMi....je můj svědek, že jsem toto v třípístové versi vymyslel asi před třemi týdny...JiMi ...potvrď to...mam to udělané jako papírový 3D model....JiMi má fotky...nezveřejňoval jsem to protože jsem to považoval za utopii...zkusil jsem to vyrobit z LEGA a pohořel jsem ...moc velké tření ve všech bodech...přísahám ,že to co jsi sem dal jsem NIKDY neviděl...a má to konstrukční problém....ja vim jaký...a JiMimu jsem to naznačil kde je chyba....mam to jako 3 - 4 píst motopr hvězdicový...na jedné klice 4 valce...!!! víc se jich tam z duvodů časování !!! nevejde...ale to je můj názor...více by jich mohlo být jen jako dva motory na jedné ose....pak byjich mohlo být několik--třeba 10 4 válců....všem všem všem...jestli má někdo čas sílu a prostředky tak mu řeknu kde je problém...ale nebudu psát jen teoretikům...jde o to mít soustuh, děličku a jistý řemeslný fortel...jsem "jen " fotograf ale vím o čem mluvím....tak zdarec....pracuju na gumové magnetické pružině....sousto pro teoretiky, kteří prošli ČVUT...ja mam FAMU...hezký večer všem magnet-motorářům Martin11...ps...mam také :oops: prodejnu s hračkama GEOMAG mam doma...dost drahá záležitost ale fantazie ...Lze zakoupit kdekoliv...pozor na Čínské plagiáty!!!!!! tam to je trochu ujetý a nejsou výsledky....M11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

geomag

Příspěvek od martin11 »

to s tim geomagem..je blbost nefunguje to...kdo má geomag může zkusit...ja to právě zkusil...zrovna tak "přiblblá..."animace siločar....už se na siločáry umím podívat...je to jen přání animátorů ve zkutečnosti to je jinak...doladim a pošlu na forum recept.jak se na siločáry dívat...zdravim Martin11


... věřím, že se " TO " povede ......
tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Re: geomag

Příspěvek od tbest »

martin11 píše:to s tim geomagem..je blbost nefunguje to...kdo má geomag může zkusit...ja to právě zkusil...zrovna tak "přiblblá..."animace siločar....už se na siločáry umím podívat...je to jen přání animátorů ve zkutečnosti to je jinak...doladim a pošlu na forum recept.jak se na siločáry dívat...zdravim Martin11
Taky jsem to zkoušel. Sice se spojenými válcovými magnety a kuličkami z ložisek, ale na vstupu do brány je velmi znatelná odpudivá síla. Pak sice váleček opravdu profrčí, ale opět je vtažen na dosah brány. Jsem rád, že to někdo zkusil s Geomag-em, nebyl jsem si jist, jestli se nebude chovat jinak, když je to jen železná tyčka s magnety na koncích. Na siločáry ze simulačních programů se fakt nedá koukat. Podle nich funguje pomalu všechno. No tak nic. Co se týče toho rusáka, samozřejmě ti (martin11) neberu že jsi to vymyslel. Ono se v téhle konstrukci v podstatě ani na nic jiného přijít nedá, takže k tomu musel dojít i nanopile a jiní. Jen jsem to sem chtěl dát, když už to někdo nakreslil, aby byla představa pro ostatní. Pokusím se to také ověřit.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

geomag

Příspěvek od martin11 »

to magnetické pole dvou trojúhelníků vypadá úplně jinak...ono vypadá i to pole pouze jednoho trojúhelníku úplně jinak....ta animace dokazuje NESCHOPNOST...se na to pole podívat...a u GEOMAGU jsou ještě jiné zákonitosti...těžko se to vysvětluje...to musíte mít na stole...a hrát si... Martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Mne osobně to video s magnetickou stavebnící nadchlo natolik , že jsem si jej půjčil od kloučka a začal si hrát na stole. Jednu bránu jsem zprovoznil, avšak náhodně a funguje opravdu jako na videu. Chce to trpělivost . Tu jsem dnes vyčerpal. Je to nádhera, kde se ta energie hrome bere, že?


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Na videu je magnet válcového tvaru poháněn kupředu silou f. Pokud bychom ten váleček nechali pohybovat silou magnetu po dlouhé dráze a pokud by se počet opakování blížil astronomickým číslům, tak se ptám: Ubyde magnetů?? Ztratí se jejich magnetismus?? Vím, že velice málo a neměřitelně. Měl jsem motocykl, jenž měl zapalování s permanentními magnety, jako mnoho podobných. Tento však ve službách pošty najel asi 200000km. Opravil jsem jej a jediné, nač nebylo třeba sáhnout bylo magneto. Fungovalo jako nové. Od r. 1935 do dnešních dnů magnet neztratil magnetismus ani při náročné službě.Pokud by se magnetismus zmenšil, byla by jiskra produkovaná magnetem menší a slabší, hůře by zapalovala, minimálně při startech, kdy je třeba nejvíce. Vyvraťte mi můj názor, prosím. Něco mi říká, že magnety a jejicj možnosti neřekly svoje poslední slovo. Máte někdo důkaz o slábnutí magnetů?


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Tri-Force Gate

Příspěvek od adam.benda »

martin11 píše:to s tim geomagem..je blbost nefunguje to... ...
Hraní si s magnetizmem je dost citlivá věc... Ohledně Tri-Force Gate, možná stačilo jen něco málo udělat trochu jinak a máte negativní výsledek.. Stačí použít blbý poměry mezi velikostí (a dalšími parametry) magnetu a mezi rozměrama.. rozměrama kuliček, atd... a situace je hned jiná.... Zaručeně bych po jednom nebo pár testech neříkal, že je to blbost.. (Nevím, jestli to blbost je nebo ne, jen je potřeba počítat s tím, že magnetizmus je zrádnej ;) )


Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“