Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...

Ozónová terapie, ozonové jednotky.

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Maxicek
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: ned 26 zář 2010 12:53
Bydliště: Severní Morava
Dal: 5 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Ozónová terapie, ozonové jednotky.

Příspěvek od Maxicek »

Zdravím všechny. Před nedávnem mi přišla z Číny ozónová jednotka s časovačem. Dá se použít k dezinfekci místností. To jsem s úspěchem vyzkoušel. Používám jí každý den. Likviduje všechny bakterie, viry a další věci jako zápach, formaldehyd... Děti jsou teď nemocné takže jejich pokoj ráno vždy desinfikuji. Další možností je ozónovaní vody je tam aerifikační kámen a připojitelná hadička. Na zahraničních vebech se dají dohledat návody jak vyrábět ozonovou vodu a jak ji používat. Pít. Dále se dá vyrábět také léčivé masti z olivového oleje. Hodně čerpám znalosti z tohoto fóra např,. Koloidní stříbro, zapper. O ozónu tu toho moc není, ne li skoro vůbec nic. Myslím, že by to možná mohl být zdatný konkurent MMS nebo peroxidu. Vím, že také umíte googlit a dohledat si informace, ale chci hodit své zkušenosti do tohoto vlákna k užitku všech, pokud mne tedy neukamenujete.
Naposledy upravil(a) Maxicek dne stř 28 pro 2016 15:00, celkem upraveno 1 x.


Ten, kdo je dostatečně odvážný a vytrvalý, aby celý život hleděl do temnoty, spatří v ní jako první záblesk světla.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Ozónová terapie, ozonové jednotky.

Příspěvek od martin11 »

...nechci strašit nebo znevažovat info, ale někde jsem se již dávno doslechl, že ozon je karcinogenní...info jsem neprověřoval ozon skutečně dezinfikuje, bylo to časté vybavení lékáren a ordinací lékařů, jak se to jmenovalo nevím, vypadalo to jako bedýnka "rozhlasu po drátě" a pouštělo se to jen na noc....aby se ráno vyvětral onen ozon a lidi v tom ozonovém ovzduší nebyli. Ale ještě jednou upozorňuju, toto info je bez záruky.. :dknow: ..zdraví martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Ozónová terapie, ozonové jednotky.

Příspěvek od martin11 »

Dezinfekce ozonem – ozonizace


Vysoce efektivním řešením je aplikace ozónu nebo jeho kombinace s UV zářením, případně kombinace s peroxidem vodíku. Ozón se řadí mezi nejsilnější dezinfekční a oxidační činidla. Ozón je namodralý plyn těžší než vzduch, silně dráždivý, působící toxicky. Je nejsilnějším oxidantem používaným k likvidaci organických a anorganických nečistot a k hygienickému zabezpečení vody v bazénech. Pro svou nestálost se musí vyrábět v místě spotřeby – elektrickým výbojem vysokého napětí.
3 O2 + 2.89 * 105 J → 2 O3

Ozón je značně nestálý a rychle se rozpadá na molekulu kyslíku a velmi reaktivní atomární kyslík:
2 O3  2 O2 + 2 O

Schopnost ozónu usmrcovat mikroorganizmy ve vodě je vysoká na Bacterium coli a spóry cca 300x vyšší než chlorem. Usmrtí běžně se vyskytující bakterie až stokrát rychleji než chlor. Rychle a spolehlivě ničí také velmi odolné druhy nebo formy patogenních mikroorganizmů, které chlor a jiné dezinfekční prostředky nejsou schopny zlikvidovat. Oxidační schopnosti ozónu jsou výrazně vyšší než účinky chloru, a proto efektivně odstraňuje organické i anorganické látky. Oxidace organických látek ozónem má za následek mikroflokulační efekt, který ve spojení s vhodnou technikou zlepšuje účinnost filtrace. V případě kombinace ozónu s peroxidem vodíku nebo s UV zářením se dezinfekční a oxidační účinky dále zvyšují v důsledku tvorby OH radikálů. Ozón proto nachází stále širší uplatnění také při výrobě pitné vody a úpravě minerálních vod, čištění odpadních vod, likvidaci ekologických problémů, čištění a dezodorizaci vzduchu a v dalších aplikacích. Ozón je nestabilní formou kyslíku, a proto musí být připravován přímo na místě použití.

Generátory produkují ozón v tichém elektrickém výboji z kyslíku, který je přítomen ve vzduchu nebo z čistého kyslíku, který se dodává v tlakových lahvích (nevhodné pro soukromé bazény). V bazénové vodě se ozón nespotřebovaný na oxidaci nebo dezinfekci rozloží poměrně rychle na molekulární kyslík – za cca 10-20 minut se koncentrace ozónu sníží na polovinu. Také ozón přítomný ve vzduchu se poměrně rychle rozkládá zpět na kyslík. Z bezpečnostních důvodů je však součástí ozonizačního zařízení destruktor zbytkového plynného ozónu, ve kterém se ozón rozloží, ozonizační zařízení musí být umístěno v dobře větraném prostoru.

V případě, že se jedná o veřejný bazén, bývá do cirkulačního okruhu vody zařazen za ozonizací filtr s aktivním uhlím, ve kterém se ozón rozpuštěný ve vodě rozloží. Stejného efektu lze dosáhnout i při použití kombinace ozón-UV záření. Při nízkých koncentracích ozónu v bazénové vodě do cca 0,15 mg/l nebyly pozorovány negativní účinky ani při dlouhodobém působení. Voda obsahující ozón zlepšuje prokrvení pokožky i stav některých kožních onemocnění a má tedy pozitivní terapeutické účinky. Jediné známé riziko představují toxické bromičnanové anionty, které se mohou tvořit ve velmi nízkých koncentracích ve vodách obsahujících bromidy při pH>7,1. Vzhledem k nestabilnímu charakteru molekuly ozónu je ozonizace především ve veřejných bazénech kombinována s aplikací nízkých dávek chloru, který zabezpečí trvalou dezinfekci vody v bazénu i v době, kdy je filtrace a ozonizace vypnuta na krátkou dobu vypnuta. V případě bazénů s dobrou hydrodynamikou a filtrací (především privátních) však může postačovat průběžné ošetřování vody pouze ozónem. I v těchto případech je většinou nutno doplňovat průběžnou ozonizaci oxidačními šoky prováděnými buď ozónem, nebo chlorovými přípravky, peroxosíranem sodným a pod. Pro koncentraci ozónu ve vodě veřejných bazénů platí v ČR hygienický limit 0,05 mg/l O3. Účinek ozónu na lidské zdraví je zásadně odlišný u ozónu, který je rozpuštěn ve vodě a ozónu přítomného v ovzduší. Proto se vyžaduje velká pozornost kontrole koncentrace ozónu v ovzduší (hodnoty koncentrace přízemního ozónu se objevují i ve zprávách o stavu ovzduší ve městech). Ozón má karcinogenní účinky nebezpečné pro člověka. Únik ozónu doprovází charakteristický zápach jako u tichého výboje elektrického proudu. Ozonizační zařízení by mělo procházet pravidelnými preventivními prohlídkami.

V ČR platí od roku 2003 pro ovzduší veřejných bazénů hygienický limit obsahu ozónu ve vzduchu 100 µg/m3. Ve světě je však pro bazény všeobecně akceptován skoro dvojnásobný limit. Pro bazény se dodávají kompaktní ozonizační komplety, které obsahují automatickou sušičku vzduchu, generátor ozónu, pomocné čerpadlo, reakční nádrž a destruktor zbytkového plynného ozónu. Zařízení s pomocným čerpadlem je instalováno v ochozu k hlavnímu průtoku vody. Směs ozón­vzduch je s vodou směšována v injektoru. Součástí kompletu jsou také prvky zabezpečující ochranu generátoru a sušičky vzduchu před vniknutím vody, tj. zpětný ventil a vodní uzávěr. Zařízení může být doplněno o automatický systém řízení. Hlavní přínos ozonizace spočívá v kvalitě vody, která je jiskřivě čistá a bez zápachu, nedráždí oči, sliznici a pokožku. U bazénových technologií pro soukromé bazény se ozonizace začala uplatňovat až od používání tzv. doplňkové či částečné ozonizace, kdy se nesytí celý objem cirkulované vody, ale jen určité potřebné množství. Zařízení musí mít jen takovou velikost, aby vyrábělo jen tolik ozónu, které se při oxidaci stačí spotřebovat. Při částečné ozonizaci se z cirkulace bazénové vody vyvede odbočka za filtrem pro asi ¼ až1/5 protékajícího objemu vody. Zde se voda sytí ozónem, a takto upravená voda je přivedena zpět do cirkulačního potrubí. V přepočtu vychází při částečné ozonizaci dodávka ozónu asi na 0,05-0,1 g/m3 cirkulované vody, u některých systémů i nižší. Ozonizačních přístrojů se vyskytuje v nabídce bazénových firem řada – jedná se o malá, ale poměrně nákladná zařízení.


... věřím, že se " TO " povede ......
Maxicek
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: ned 26 zář 2010 12:53
Bydliště: Severní Morava
Dal: 5 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: Ozónová terapie, ozonové jednotky.

Příspěvek od Maxicek »

To je pravda, ozon v plynném stavu je toxický. Desinfikuji místnost samozřejmě bez přítomnosti lidí a rostlin. Poté čekám cca hodinu což je cca 2x více než je doporučeno a větrám. Ozon je cítit. Nestrašil bych ozonem, stačí dodržet pravidla která jsou jasná...


Ten, kdo je dostatečně odvážný a vytrvalý, aby celý život hleděl do temnoty, spatří v ní jako první záblesk světla.
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Ozónová terapie, ozonové jednotky.

Příspěvek od cimirek »

Ozonoterapií se u nás zabýval MUDr.Veselý, před časem byl ke stažení článek o působení ozónu i intravenozně.
Kolem r-2000 byla k dostání za příznivou cenu ozonová mast (v rodině jsme ji s úspěchem vyzkoušeli), pak to zmizelo.
Googlem se ale na ozonoterapii najde dost odkazů.


Maxicek
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: ned 26 zář 2010 12:53
Bydliště: Severní Morava
Dal: 5 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: Ozónová terapie, ozonové jednotky.

Příspěvek od Maxicek »

Konečne jsem se dostal na chvíli k PC tak se zkusím trochu rozepsat co jsem našel na netu. Ať jsou informace trochu komplexnější.
Varování - ozon je toxický, dbejte elementární opatrnosti při zacházení s ním. Než něco uděláte ověřte si informace z více zdrojů!

Ozon (z řeckého οζω, ozó, voním)
racionální chemický název trikyslík je alotropní modifikace kyslíku.
Kromě obvyklých dvouatomových molekul O2 se kyslík vyskytuje i ve formě tříatomové molekuly jako ozon O3. Za normálních podmínek je to vysoce reaktivní plyn modré barvy a charakteristického zápachu s mimořádně silnými oxidačními účinky. Při teplotě -112 °C kondenzuje na kapalný tmavě modrý ozon a při -193 °C se tvoří červenofialový pevný ozon.
zbytek informací naleznete na wiki nebo i jinde.

Historie a využití v medicíně atd. (zdroj)

Rozvoj této metody probíhá více než 100 let. Poprvé byl ozón popsán Martinusem van Marumem (1750 – 1837), holandským učencem, který při svých pokusech s elektrostatickou elektřinou na strojích roku 1785 popsal tzv. “vůni elektřiny “, která vzniká kolem elektrických strojů, pravděpodobně vlivem jejich jiskření. V roce 1857 Werner von Siemens sestrojil přístroj, s jehož pomocí lze ozón vyrábět. Podle něj nazvaná trubice (Siemensova trubice) pracuje na principu tichého elektrického výboje.

Ozón je toxický pro živé organizmy, používá se zejména k dezinfekci pitné vody. Je-li správně použit (vhodná koncentrace) působení na téměř všechny známé bakterie, viry a jiné mikroorganizmy. Ozón se rozkládá na kyslík za produkce toxických volných radikálů s poměrně krátkým poločasem.

Ozonoterapie se využívá v lékařské praxi např. při léčbu akné, poruch prokrvení, virových, bakteriálních a mykotických infekcí nebo k aktivaci imunitního systému.

Ozon se podává inhalací ve správném poměru s okolním vzduchem nebo lépe s kyslíkem. Ozonová voda, kterou si jednoduše připravíte pomocí ozonového generátoru, se používá k pitným kúrám a výplachům a obkladům. Aktivně dezinfikuje a prokrvuje postižená místa.

Seznam nemocí, na které má ozonoterapie pozitivní vliv:

Zubní kazy
Snížení imunity
Nemoci oběhové soustavy
Zánětlivá onemocnění
Virové infekce včetně AIDS
Choroby látkové výměny
Alergie, astma
Kloubní bolesti
Rakovina
Většina kožních nemocí a postižení: rány, mykózy, záněty, bércové vředy, akné, opary, pásový opar, …
Hemeroidy
Onemocnění jater (cirhóza)
Pocity vyčerpání


V lékařské praxi se dnes využívá všech vlastností ozónu k léčbě poruch prokrvení, virových, bakteriálních a mykotických onemocnění, k aktivaci imunitního systému. Samozřejmostí je využití směsi O2-O3 při všech poruchách prokrvení. Všechny práce z posledních let se věnují využitelnosti při léčbě i prevenci infekčních onemocnění a vliv ozónu při nádorových onemocnění. Rozmáhá se použití ozónu ve stomatologii.

V souvislosti s obavami WHO z budoucích pandemií, na které nejsme připraveni (mutující viry a klasické mikroby nereagující na dosavadní chemoterapeutika) a se vzrůstajícím počtem nosokomiálních infekcí v nemocnicích je ve zdravotnictví dále možno ozónem chránit a ošetřovat všechny prostory, kde je zvýšené riziko přenosu infekce od čekáren přes sklady, až po operační sály. Lze takto upravit sprchy, ale také čistit sanitky nebo jiné technické provozy, laboratoře apod.

Ozón ve stomatologii

Ozónová terapie umožňuje ošetřit zubní kaz lokalizovaný pouze ve sklovině, údajně není třeba jeho mechanické odstranění, pomocí přístroje generujícího ozón je možné eliminovat bakterie kazivého ložiska.

Princip léčby zubního kazu ozonoterapií

Přístroj (generátor ozónu) nejprve změní kyslík v ozón. Vzniklý ozón je čerpán kanylou a násadcem se speciální těsnící kapnou (čepičkou) na poškozené místo zubu, které je utěsněno proti přístupu vzduchu. Při ošetření ozónem lékař nevrtá, na konci kanyly, kterou přiloží na ošetřovanou plochu totiž není jehla, ale malá silikonová kapna těsnící pracovní pole ozónu, přes níž se dostane ke kazu vysoce koncentrovaný ozón. Následně přidržuje zubní lékař koncovku na zubu po dobu cca 20 sekund. MUDr. Edita Hvězdová tvrdí, že ozón proniká až do hloubky 3 milimetry v zubní tkáni. Pak je ozón vzniklý pod tlakem odčerpán zpět a opět přeměněn v kyslík. Pacient i lékař během ošetření dýchají normální vzduch bez ozónu. Poškozený zub je tím bezbolestně zbaven kazu. Díky remineralizaci, která se na povrchu zubu samovolně odehrává, dochází během 4-12 týdnů k opětovnému ztvrdnutí skloviny.

Při ošetření tímto způsobem není potřeba injekce nebo jiné formy lokální anestézie. Ozón při této aplikaci nemá žádné vedlejší účinky. Celý proces úspěšné remineralizace (ztvrdnutí) skloviny je možné aktivně urychlit používáním speciální zubní pasty, ústní vody a spreje, tedy pomůcek určených pacientům ošetřeným ozónem.

Další užití ozonoterapie

sterilizace kořenového kanálku (po předešlé komplikaci zubního kazu, která vedla k zánětu zubní dřeně)
ošetření oparů a aft
řešení zánětlivých komplikací po vytržení zubu
při kožních projevech infekčního onemocnění v okolí úst nebo na sliznici dutiny ústní
při podpůrné léčbě parodontitidy (dříve paradontózy) – v podobě podání ozonu do dásňového žlábku ve formě gelu nebo adhezivní pasty


Ozon v alternativní medicíně

Podle Skeptického slovníku má ozonoterapie charakter panacey (všeléku), je nabízena k terapii celá řady stavu. Jedná se například o následující choroby:

nemoci oběhové soustavy
zánětlivá onemocnnění
infekce včetně AIDS
choroby látkové výměny
Alergie
kloubní bolesti
rakovina


Historie užití ozónu v medicíně

K terapeutickému vyžití ozónu dochází od roku 1900. Pro názornost uvádíme časovou posloupnost vývoje této terapie na některých klíčových publikacích.



V roce 1902 popsal J.H.Clarke v publikaci „A Dictionary of Practical Materia Medica“ popsal úspěšné použití ozónu při léčbě chudokrevnosti, cukrovky, chřipky, akutních herpetických zánětů a černého kašle.
V roce 1911 popsal Dr. Noble Eberhard v publikaci „A Working Manual of High Frequency Currents“ úspěšné používání ozónu při léčení tuberkulózy, chudokrevnosti, zeleného zákalu, ušních šelestů, černého kašle, bronchitidy, vysokých horeček, zápalu plic, cukrovky, dny, syfilisu. V v průběhu 1. světové války (1914-1918) byl ozón používán k léčení ran po amputacích, gangrén a otrav plynným chlorem.
V roce 1915 publikoval Dr. Albert Wolff z Berlina zprávu o úspěšném léčení rakoviny tlustého střeva, rakoviny děložního čípku, bércových vředů a proleženin.
V roce 1929 byla v USA vydána publikace „Ozone and Its Therapeutic Action “, ve které je popsáno 114 diagnóz a jejich léčba ozónem. Autory této publikace byli vedoucí lékaři všech hlavních amerických nemocnic.
V roce 1930 švýcarský dentista Dr. E.A.Fisch zavedl používání ozónu (ozónizované vody) do zubního lékařství k léčení paradentózy, operačních ran a zánětů.
V roce 1932 chirurg univerzitní kliniky v Lipsku Dr. Erwin Payr zavedl používání ozónu do chirurgie k výplachu operačních ran.
V roce 1933 se Americké lékařské asociaci v čele s Dr. M.Fishbeinem a spolu s farmaceutickými podniky podařilo v některých státech USA zakázat užívání ozónu k léčebným účelům z důvodů dostatku chemoterapeutik.
V roce 1935 byla v Paříži vydána publikace Dr. M.Sourdeau „Ozone in Therapy “
V roce 1938 chirurgická akademie v Paříži vydala publikaci Dr. Abourga „Medical Ozone: Production, Dosage and Methods of Clinical Application “
V roce 1940 byla v Berlině vydána publikace Dr. Hanse Wolff a „Das Medizienische Ozon “, která je považována za první učebnici ozónove terapie.
V roce 1957 Dr. J.Hansler v Německu zahájil výrobu generátorů ozónu pro medicínské aplikace a tím zahájil mohutný nástup této terapie v Německu.
V roce 1961 publikace „Encyclopedia of Chemical Technology stated“ uvádí: „Během 80-leté historie užívání ozónu nebyl ozón nikdy příčinou smrti. “
V roce 1971 Dr. Hans Wolff a Prof. Dr. Siegfried Rilling zakládají německou lékařskou společnost pro ozónovou terapii.
V roce 1972 je založena „International Association for Oxygen Th erapy “, která sdružuje zájemce a uživatele ozónu v lékařské praxi.
V roce 1983 byla první konference „International Ozone Association medical ozone“ ve Washingtonu D.C. USA. Abstracta z této konference editoval a vydal Julius Laraus pod názvem „Medical Applications of Ozone “.
V roce 1995 byla v Německu vydána publikace autorů Beck, Viebahn, Hänsler „Ozon Handbuch: Grundlagen-Prävention-Therapie“. Tato publikace spolu s řadou odkazů je považována za nejpřehlednější učebnici ozónové terapie v současné době.

Podrobnosti o užívání EN jinak použijte google, nelze všemu věřit.


Ten, kdo je dostatečně odvážný a vytrvalý, aby celý život hleděl do temnoty, spatří v ní jako první záblesk světla.
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Ozónová terapie, ozonové jednotky.

Příspěvek od cimirek »

Něco je i tady (i kontraindikace)-
http://www.therapy.cz/lecebna-praxe-ozonoterapie.php


cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Ozónová terapie, ozonové jednotky.

Příspěvek od cimirek »

Podařilo se mi dohledat ten článek MUDr Veselého (no ona je to spíš knížka).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Maxicek
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: ned 26 zář 2010 12:53
Bydliště: Severní Morava
Dal: 5 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: Ozónová terapie, ozonové jednotky.

Příspěvek od Maxicek »

kdyby někoho zajímal konkrétní typ, mam tuhle... je to opravdu za pakatel, ale najdete i levnější kousky.


Ten, kdo je dostatečně odvážný a vytrvalý, aby celý život hleděl do temnoty, spatří v ní jako první záblesk světla.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Ozónová terapie, ozonové jednotky.

Příspěvek od martin11 »

fajn hezké..a dotaz, jak jsi to připojil na 220V...uštípl jsi vidlici a udělal CZ nebo použil nějakou přechodku??? redukci?? martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Maxicek
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: ned 26 zář 2010 12:53
Bydliště: Severní Morava
Dal: 5 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: Ozónová terapie, ozonové jednotky.

Příspěvek od Maxicek »

Redukce byla pribalena. Takze, ac jsem byl pripraveny na vymenu koncovky, nechal jsem to byt.
Dnes jsem si vyrobil ozonovou vodu a pouzil ji jako ustni po cisteni zubu. Pocit podobny jako s peroxidem z lekarny, taky to hodně pění. Další na řadě bude pokus s ozonovou koupelí..


Ten, kdo je dostatečně odvážný a vytrvalý, aby celý život hleděl do temnoty, spatří v ní jako první záblesk světla.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Ozónová terapie, ozonové jednotky.

Příspěvek od martin11 »

OK to jsou tedy opravdu solidní, když pošlou redukci.... :good: ....čtu a těším se na výsledky a dojmy...piš.... :bye: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Maxicek
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: ned 26 zář 2010 12:53
Bydliště: Severní Morava
Dal: 5 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: Ozónová terapie, ozonové jednotky.

Příspěvek od Maxicek »

Krátké hlášení...
Výroba ústní vody... Alespoň 20m ve skleněné sklenici v místnosti kde je otevřené okno.
Pokud chcete vodu pít. Měl by aerifikační kámen být skleněný. Čím menší bubliny tím lepší vstřebávání ozonu do vody.
Koupel, alespoň půl hodiny bublat ... protože vody je hodně. Nezapomeňte pořádně větrat. Pokud máte přidejte si do vody epsomskou sůl. Je to příjemné.
Jsou dané maximální koncentrace ozónu ve vodě pro různé použití, bohužel nemám jak změřit. Jen odhaduji. Může někdo v chemii kovaný poradit?
Desinfekce místnosti, pustit na půl hodiny, hodinu počkat, pak důkladně vyvětrat. V době desinfekce odstranit vše živé včetně rostlin z místnosti.
Ozónová voda, zda se, podporuje růst rostlin, nemám odzkoušeno. (Zalévání)
Chystám se vyrobit ozonovou mast.


Ten, kdo je dostatečně odvážný a vytrvalý, aby celý život hleděl do temnoty, spatří v ní jako první záblesk světla.
Maxicek
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: ned 26 zář 2010 12:53
Bydliště: Severní Morava
Dal: 5 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: Ozónová terapie, ozonové jednotky.

Příspěvek od Maxicek »

Tady rozebírají ten můj kousek asi jim přestal fungovat. :)

Teď vím co mne čeká když budu měnit (obcházet jiným) časovač za nějaký kde bude možnost naťukat více hodin. Při výrobě ozónové masti to chce delší čas a kdo má furt co půl hodiny chodit natáčet ten budík... :)


Ten, kdo je dostatečně odvážný a vytrvalý, aby celý život hleděl do temnoty, spatří v ní jako první záblesk světla.
Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: Ozónová terapie, ozonové jednotky.

Příspěvek od jani »

Odstraňuje pesticidy z ovoce a zeleniny a toxiny obsažené v mase a v mořských plodech. Návod k použití: Po zapojení přístroje do elektřiny, vložte ovoce, zeleninu atd (do 5 kg) do nádoby s vodou. Na dno nádoby s vodou vložte filtrovací kámen. Přístroj zapněte a nechte pracovat po dobu 3-10 minut. Pokud odstraňujete toxiny z masa a mořských plodů (do 5 kg), nechte přístroj pracovat po dobu 10-20 minut. Zabíjí bakterie a udržuje potraviny déle čerstvé. Návod k použití: Vložte ovoce a zeleninu do plastového sáčku a pumpujte do sáčku ozon do té doby, než se sáček nafoukne. Poté sáček utěsněte. Ujistěte se, že sáček není poškozený, jinak dojde k úniku ozonu. Potraviny zůstanou čerstvější 2x déle než normálně. Sterilizuje příbory, dětské láhve, ručníky, oblečení. Návod k použití: Vložte věci určené k čistění zároveň s filtrovacím kamenem na dno nádoby naplněné vodou, přístroj zapněte a nechte pracovat po dobu 10-20 minut. Věci budou sterilizované a budou vypadat jako nové. Pro čištění oblečení, upravte dobu působení podle množství, normálně stačí 20 minut. Oblečení bude čisté a měkké. Pro lepší hygienu se můžou sterilizovat i zubní kartáčky. Posiluje tělo. Umýváním například obličeje, chodidel nebo koupáním se v ozonové vodě si udržíme bakterie a různé viry pryč od těla. Také se zlepší cirkulace krve a metabolismus těla. Čistí vzduch. Návod k použití: Zavřete všechny dveře a okna. Přístroj zapněte a nechte pracovat po dobu 30 minut. Poté přístroj vypněte. Otevřete dveře a okna na dobu 15 minut. Ozon odstraňuje nepříjemné zápachy z barev, nábytku a podlah. Také odstraňuje zápachy chemických toxických látek, zemního plynu, kysličník uhelnatý. Po dobu čistění vzduchu musí být místnost prázdná, vstoupit můžete 15 minut po vypnutí přístroje. Další užití: Odstraňuje nepříjemné zápachy z ledničky. Sterilizuje akvária a zabraňuje vzniku různých onemocnění ryb.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“