Crohnova choroba - co zvolit?

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
smajlicekk
Stálý člen
Příspěvky: 79
Registrován: ned 04 pro 2011 21:23
Dostal: 8 poděkování

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od smajlicekk »

Saint-Jimmy mrkni na ten odkaz, pise tam o Bicomu http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... &start=195
A toto pises ty " Co se týče Bicomu, znám osobně holku, která tvrdí, že jí to právě Crohna (i když to není můj problém)vyléčilo." tak proc se jeste ptas? :o)


Saint-Jimmy
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 28 črc 2011 7:35

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Saint-Jimmy »

Třeba proto, že o všem, co jsem doposud vyzkoušel, tak x lidí říkalo, jak jím to pomohlo s tím a tím problémem. A já běhám od čerta k ďáblu a zkouším všechno možný a po roce jsem přesně tam co jsem byl, když mi problémy začaly.. Proto se ptám. Jsem prostě zoufalej a nas...ej.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Dokud naprosto nezvratně neuvěříš tomu, že Tě to, či ono vyléčí, nevyléčí Tě skoro nic. Pak už snad jedině víra (spíše přesvědčení) Tvého léčitele, pokud ji má, ten zázrak dokáže. Lze se tam dostat i přes tu nas...nost. Pokud je Ti vlastnější, či snazší vyvolat než pozitivní emoce, jdi tama. Slávek


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Saint-Jimmy
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 28 črc 2011 7:35

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Saint-Jimmy »

Věřil jsem všemu, co jsem dělal, kdybych nevěřil, že to bude fungovat, a že mi to pomůže, tak nebudu ztrácet čas ani peníze (nemálo času a nemálo peněz).
Je to samozřejmě moje priorita, abych se zbavil těch zdravotních problémů neznámého původu.. Ale už sem dal několikrát šanci doktorům, několikrát léčitelům a průběžně se samoléčim jak to jde (zapper, VMS, byliny...). Zatim má všechno v podstatě nulovej efekt a problémy s břichem se zlepšujou a zhoršujou jak se jim chce, ale v dlouhodobém horizontu je to v podstatě pořád stejný..neumírám, ale v pořádku rozhodně nejsem. Uvidim s čím přijde "smajlíček" s tím zázračným Bicomem, jestli tomu dát šanci..

Btw: děkuju za pročištění diskuze ;)


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Palo »

Saint-Jimmy píše:...a průběžně se samoléčim jak to jde (zapper, VMS, byliny...). Zatim má všechno v podstatě nulovej efekt a problémy s břichem se zlepšujou a zhoršujou jak se jim chce, ale v dlouhodobém horizontu je to v podstatě pořád stejný..neumírám, ale v pořádku rozhodně nejsem. Uvidim s čím přijde "smajlíček" s tím zázračným Bicomem, jestli tomu dát šanci..
No jestli jsi jen na Zapperu, VMS a bylinách, tak Ti zbývají velcí cizopasníci. Pokud jich máš fakt hodně, tak klystýr s MMS/VMS (prvně střevo pročistit vodou a pak přidat MMS/VMS), pak zkusit Ivermectin... S tím jsem měl zkušenosti prakticky viditelné... Ale zřejmě si toho zkoušel víc, než jsi napsal...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Saint-Jimmy
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 28 črc 2011 7:35

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Saint-Jimmy »

Mám za sebou i pořádnou hřebíčkovou kůru a Ivermectin. Vůbec nic se nedělo, takže to na velký parazity nevypadá. A jinak myslím, že ten problém fakt ani není ve střevech, ale někde výš vzhledem k příznakům (někde ten dvanáctník, žlučovody, žlučník..).

Ještě mě napadla jedna docela podstatná věc. V podstatě jediný období, kdy jsem byl asi týden bez příznaků (nebolelo mě břicho a především se mi absolutně srovnala stolice) bylo po úraze, kdy jsem šel na operaci s klíční kostí. Myslel jsem celou dobu, že to prostě nějak nakoplo imunitní systém a ten se těch pár dní s tím problémem líp vypořádával, ale ted mě napadlo, jestli to náhlý zlepšení nebylo v reakci na antibiotika, který mi dávali kuli tý operaci několik dnů!!!! Já vím, že mi tu asi většina lidí bude tvrdit, že co zabijou antibiotika by VMS zabilo taky..ale nevim no.. Váš názo? Je tahle z mého pohledu logická dedukce opodstatněná?
Když jsem se s tím svěřil svýmu gastroenteorologovi, tak to sice nezavrhnul, ale řekl, že je stejně tak možný, že to bylo jen tím, že jsem byl vytrženej z běžnýho života..atd atd. Ale na to, že by mi nasadil nějaký pořádný antibiotika se netvářil..


Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Pre Saint-Jimmyho

Příspěvek od Elektro »

Saint-Jimmy píše:Mám za sebou i pořádnou hřebíčkovou kůru a Ivermectin. Vůbec nic se nedělo, takže to na velký parazity nevypadá. A jinak myslím, že ten problém fakt ani není ve střevech, ale někde výš vzhledem k příznakům (někde ten dvanáctník, žlučovody, žlučník..). ...

...Když jsem se s tím svěřil svýmu gastroenteorologovi, tak to sice nezavrhnul, ale řekl, že je stejně tak možný, že to bylo jen tím, že jsem byl vytrženej z běžnýho života..atd atd. Ale na to, že by mi nasadil nějaký pořádný antibiotika se netvářil..
Zdravím Saint-Jimmy.
Z vybraných častí Tvojho príspevku usudzujem, že problém je v najvyššej časti Tvojho tela. Máš problém v rozpore Tvojho podvedomia s vedomím. Tvoje vedomie prežíva život, ktorý žiješ a Tvoje podvrdomie z toho života s niečím nesúhlasí a odmieta to. Tento rozpor podvedomie signalizuje ako telesné potiaže, ktoré prežívaš. Tento rozpor môže spôsobovať Tvoja práca, pracovné prostredie, vzťahy s kolegami, prostredie Tvojho domova, susedské vzťahy, okolie domova alebo dokonca aj niekto, s kým ten domov zdieľaš. Musíš počúvať svoje podvedomie a zistiť, čo mu vadí. Sleduj svoje okamžité pocity, keď niekde z vymenovaných miest prídeš, či s ľuďmi, s ktorými sa pravidelne stretávaš. Tvoje pocity v okamžiku keď niekam prídeš, alebo niekoho stretneš Ti najlepšie napovedia. Po zistení týchto nepríjemných pocitov odstráň ich príčiny aj za cenu zmeny zamestnania, bydliska, či partnera a Tvoje problémy zmiznú po odstránení príčin. Je to len môj postreh a doporučenie. Svoj život riadiš Ty sám svojimy rozhodnutiami. Takže moju radu ber, alebo neber. Je to čiste na Tebe.
Na záver by som povedal, že ten lekár sa trafil a preto nepokladal za potrebné predpisovať ATB.
Želám príjemný deň.


Hľadajme možnosti ako sa to dá a nie ako sa to nedá.
Saint-Jimmy
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 28 črc 2011 7:35

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Saint-Jimmy »

Už jsem to tu psal jednou a stojím si za tím pořád: Zdravotní problémy mi začaly v období relativního klidu. S rodinou už dlouhodobě žádný problémy nemám, v práci (ve který jsem ted druhej rok) jsem daleko míň vystresovanej než jsem byl kdy ve škole, materiálně jsem zabezpečen, mám spoustu dobrých přátel atd atd.. Tudíž opravdu nemám důvod si myslet, že za moje najednou se objevyvší zdravotní problémy mohou příčiny ryze psychického charakteru a nevím, jak bych víc mohl být "v pohodě", aby zdravotní problémy jen tak najednou zmizely.. Naprosto jediná věc, se kterou nejsem v pohodě, jsou právě ty zdravotní problémy a stěma být v pohodě a srovnanej ani nehodlám.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Saint-Jimmy píše: ... kdy jsem byl asi týden bez příznaků .... absolutně srovnala stolice bylo po úraze, kdy jsem šel na operaci s klíční kostí. Myslel jsem celou dobu, že to prostě nějak nakoplo imunitní systém a ten se těch pár dní s tím problémem líp vypořádával, ale ted mě napadlo, jestli to náhlý zlepšení nebylo v reakci na antibiotika, který mi dávali kuli tý operaci několik dnů!!!!
Ono to nejspíše šlo dohromady, jak to zranění, tak ty antibiotika. Taky Tě to skutečně mohlo přinutit do značné míry zapomenout na to, že jsi nemocný ještě jinak, bůh suď. Pocem, já se potácel a trochu ještě potácím v něčem podobném, možná je to celkem totéž, ale taky mě napadl žaludeční, nebo podle toho co říkáš spíš dvanáctníkový vřed. On může být malinký a paseku dovede stejně nadělat. Ani nemusí být na rentgenu rozeznatelný díky tomu, kde se nachází a najde ho spolehlivě jenom gastroskopie. Krz to jsem si kdysi prošel. Je nějaká šance, že Ti to dělá větší potíže na jaře a na podzim, a v zimě a v létě se to zlepší, i když nezmizí? Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Saint-Jimmy
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 28 črc 2011 7:35

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Saint-Jimmy »

Ahoj Slávku, dvanáctníkový vřed mě už taky napadnul. Jak říkáš, ty příznaky by docela seděly. 30. jdu na gastroskopii, tak uvidíme, jesi něco najdou. Dvanáctníkový vředy způsobuje dost často Helicobakter, co jsem někde četl ne? A na toho by měly právě ty antibiotika zabírat..


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od poota »

Dvanáctníkové a žaludeční vředy jsou potvory - mohou být, i když nejsou :!:
Zní to jako pitomost, ale je to opravdu tak - naprosto dokonale tytéž "vnější" příznaky mohou být, když vřed skutečně fyzicky existuje - a kupodivu naprosto stejně, když "fyzicky" nejsou. Právě proto se k jejich operacím přistupuje vždycky až poté, co je někdo viděl "na vlastní oči", tedy když se prokážou na gastroskopii.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Saint-Jimmy píše:Ahoj Slávku, dvanáctníkový vřed mě už taky napadnul.
Antibiotika na helicobacter ano, ale ne všechny. Navíc on helicobacter je užitečné zvířátko ve střevě a škodlivé v žaludku a pokud vím vředy jak žaludku tak dvanáctníku jsou téměř vždycky ať už způsobené, nebo udržované helikobacterem a správná antibiotika prý makaj spolehlivě. Já krz to šel ještě než to australský Dr. Barry James Marshal dokázal přes velké farma hromobití, a než to prošlo medickejma kanálama do běžného doktorského povědomí a praxe. Byl jsem tedy odkázán na tři měsíce Mudrovské údržby, než jsem se namích a vykurýroval to sám kůrou nenáročnou a naveskrze příjemnou, naneštěstí krátkou a spolehlivě odmítanou jako blbost. Uvidíš po té gastroskopii.
Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Saint-Jimmy
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 28 črc 2011 7:35

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Saint-Jimmy »

poota píše:Dvanáctníkové a žaludeční vředy jsou potvory - mohou být, i když nejsou :!:
Zní to jako pitomost, ale je to opravdu tak - naprosto dokonale tytéž "vnější" příznaky mohou být, když vřed skutečně fyzicky existuje - a kupodivu naprosto stejně, když "fyzicky" nejsou. Právě proto se k jejich operacím přistupuje vždycky až poté, co je někdo viděl "na vlastní oči", tedy když se prokážou na gastroskopii.

Zdravím - poota
A co se dělá s těma, co "nejsou vidět" resp. co se neprokážou na gastru? Nebo spíš, co se s tím dá dělat? Stejnej postup - tedy likvidace Helicobaktera?


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Dnes jsem na prakticky tuto otázku odpověděl Akvaristovi ve vlákně HCl-základní fakta. http://upramene.cz/forum/viewtopic.php? ... 93#p101893 Přidal jsem tam něco i pro Tebe. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Saint-Jimmy
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 28 črc 2011 7:35

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Saint-Jimmy »

Ahoj, tak jsem tu Vaši diskuzi pozorně pročetl. Je tam dost zajímavých informací, ale popravdě v tom mám i trochu zmatek. Je rozumný doplňovat HCl v případě, že má člověk Helicobaktera, díky kterýmu se mu zastavila tvorba HCl v těle, ale na druhou stranu je narušená sliznice žaludku/dvanáctníku? Když v takovým případě budu HCl doplňovat zvenku, tak si přeci poleptám ten žaludek ne..?
Dochtoři na to nasazujou tzv. trojkombinaci 2 antibiotika a 1 inhibitor protonový pumpy, kterej naopak tvorbu HCl brzdí ne?
Ta "panáková kůra" funguje stoprocentně? A myslíš, že lepší volba než ATB?

A závěrem, myslíš Slávku, že ted radši nemám dělat nic a čekat na výsledky gastra nebo něco dělat už ted?

Sorry za tolik dotazů a za nepochopení některých dost možná zřejmých věcí :)


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“