Magnetická Levitace

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
JOVA
Zasloužilý člen
Příspěvky: 257
Registrován: úte 21 lis 2006 11:01
Bydliště: Jižní čechy
Dostal: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Magnetická koule?

Příspěvek od JOVA »

Asi hloupý dotaz. A jak se na venek bude chovat takovýhle magnetický ježek?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

JOVA, pole všech magnetu se v ježku trochu zeslabí a zbytek se uzavre vzduchovými mezerami mezi ostny. Vnejší ostny logicky budou ocel pritahovat, ale hlavne proto, že je tam blízko ten vzduch, kudy se muže pole uzavrít dovnitr koule. Když vymizí vzduch vymizí i vnejší pole.

[quote="Míra966"]...na vodič protékaný proudem, pohybující se v homogenním mag poli rovnoměrným přímočarym pohybem působí síla ale nemělo by se tam nic indukovat!??? [/i]
- V čiste homogenním poli nepusobí na vodič síla, jenom otočný moment na smyčku. Duvodem je to, že nelze zároveň udelat homogenní pole a zároveň udelat uzavrenou smyčku, kterou teče trvale proud. To se jen tak ve vetšine fyzik povrchne, nebo zjednodušene ríká, protože se obvykle zbytek smyčky zanedbává. Není však v tom problém jen je to vytržené z kontextu. V porádných fyzikách nenajdeš tvrzení, že v homogenním poli pusobí na vodič samostatná translační síla.
Když pusobí síla, vždy se neco indukuje. Jde jen o to, zda je závit uzavrený sám, nebo je v serii další zdroj. Indukované napetí se pak ke zdroji pričítá, nebo odečítá podle smeru. Proud koresponduje se sílou, ale napetí se indukuje pri správném pohybu vždy, bez ohledu na to, zda je tam další zdroj.

- Tvar pole B je jeko mezi dvěma cylindrickýni magnety velmi blízko u sebe.[/i]
Na stejné osi? Stejnými póly k sobe? To nic neudelá.

- Mohl by to být zajímavý MM.
Chybí duvod. nikde tam nevidím spor, nebo prebytek, když problém upresníš, pak to zrejme vyjde najevo.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

analýza koule

Příspěvek od adam.benda »

Vzpomněl jsem si na kouli z magnetů na povrchu, která tu byla jeden čas hodně prodiskutovávaná.. Taky mě zajímalo, jak by mohlo pole takové koule vypadat, tak jsem to dneska hodil do svého simulátoru a výsledek vidíte na obrázku.

(čím tmavší střelky, tím silnějí pole)

Je vidět, jak je pole poměrně složité ("načechrané") a silné jen v těsné blízkosti magnetů, jinak všude jinde slabé (ta světle modrá značí opravdu hodně slabé pole, téměř nulové)

###


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Pole syčí tema mezerama mezi magnety. Když budu delat nekdy se simulací, zkusím taky, jak mi na tom zblbne simulátor, nebo co zahlásí. Nemužu si vuči nemu moc dovolovat, jsem rád, že jsem pochopil alespoň neco jak delá. Chce hlavne zadání tečných a kolmých podmínek na klíčových hranách, jinak rečeno, zda mají siločáry podél určených ploch bežet rovnobežne, nebo kolme, co je závislé na materiálu ploch a druhu úlohy.


tonik
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: úte 13 říj 2009 19:49
Dostal: 1 poděkování

Levitace

Příspěvek od tonik »

Viděl jsem v televizi, jak dělali antigravitaci Japonci. Nechali na nějakého asi dvoucentimetrového broučka působit magnetické pole, k jehož vytvoření použili výkon celé jedné elektrárny. A brouček se vznášel.


okoloidúci

brouk

Příspěvek od okoloidúci »

Predpokladám, že vďaka chinínu obsiahnutom v jeho tele...bol schopný sa vznášať... už som niečo podobné čítal , ale týkalo sa to človeka ktorý sa 70 rokov venoval chrobákom a na niečo prišiel..na nete sa dá nájsť útržok z jeho denníku(ENG) spolu s dvoma fotkami ako sa vznáša na svojom zariadení..sú to poriadne staré zábery...na ten jav prišiel práve vtedy keď experimentoval s chinínom..


Návštěvník

Re: brouk

Příspěvek od Návštěvník »

okoloidúci píše: spolu s dvoma fotkami ako sa vznáša na svojom zariadení..sú to poriadne staré zábery...
Keď saporiadne pozrieš na tie "zábery", tak zistíš, že na určitých miestach sú rozmazané pixely. Je to jasná fotomontáž, t.j. PODVOD.
P.


Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

re

Příspěvek od spaceball »

Extrémně silné magnetické pole působící na nevodivé těleso patřičným směrem vyvolá jeho levitaci. Pokusy na žabách v
magn. komoře průměru 100mm x 200mm... Magnetické pole působí na každý atom v těle a docela vážně se uvažuje o
konstrukci takzvaných inerciálních tlumičů známé hlavně ze SCI-FI. Problém je v energetické náročnosti a bude se to řešit
supravodiči. Chinin zde nehraje žádnou úlohu.


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
minsc
Starší člen
Příspěvky: 175
Registrován: stř 14 zář 2011 18:29
Bydliště: Absurdistán
Dal: 11 poděkování
Dostal: 55 poděkování

Re: Magnetická Levitace

Příspěvek od minsc »



Jsem hrozně chudej, a tak hraju automaty abych měl hodně peněz.
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Magnetická Levitace

Příspěvek od Magneto »

No, super by to možná bylo, ale není tam jedna velká nesrovnalost?
Viz přiložený nákres Halbachovy soustavy:
Pokud se vertikálně polarizované magnety spojují na dolní straně do velkých oblouků, proč by tak nečinily i na horní straně? A stejně symetrické chování (i když přesně nevím jaké) by měly mít i horizontálně polarizované magnety.
Asi nás zas někdo zkouší - toliko můj názor.
Zdraví
Magneto
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Magnetická Levitace

Příspěvek od poota »

Sestavit si podle nákresu 5 krychlových magnetů není nic složitého, takže se skutečné vlastnosti dají poměrně snadno ověřit.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Magnetická Levitace

Příspěvek od Magneto »

Není třeba sestavovat, stačí logika, ne?

Zdraví

Magneto

:idea: Několikrát už jsem tu psal, že citovat celý příspěvek, pod kterým odpovídáš, je prohřešek proti dobrým mravům :mrgreen: - poo.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Magnetická Levitace

Příspěvek od poota »

Správnost logické úvahy logikou neověříš, to je logické :lol:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Magnetická Levitace

Příspěvek od Magneto »

poota píše:Správnost logické úvahy logikou neověříš, to je logické :lol:

Zdravím - poota
Správnost logické úvahy se ověří sama, stačí příklad - pořád jsi mi ale ještě neodpověděl: Jak vysvětlíš ten rozdíl mezi horní a dolní rovinou, když tam žádnej nemá co dělat (myslím u toho předchozího schématu...) ???
(nehledě k tomu, že už ti Slávek opět přisipal body i za nedokončenou diskuzi - to si takhle chlapci asi nahráváte z principu do kapsy ne? Něco jako partaje? Ale o ty body tady fakticky nikdo nestojí, pouze o poznatky. A opovaž se mě nařknout z napadání moderátorů - nic takového tady nepadlo, ani nebylo modře.
Tak tedy čekám věcnou odpověď :laugh:
Díky
Magneto


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Hallbach ...

Příspěvek od A(&F) »

... Magneto, Magneto, ... neděláš moc čest svému nicku ... :D ... tady máš něco k nastudování http://en.wikipedia.org/wiki/Halbach_array ...

... a s těma ostaníma "kydama" si jdi třeba do ... třeba do boxovárny ... ;) ...a Pootovi za jeho logickou odpověď ohledně logiky jdu dát bodík ... to je přece logické ... :laugh: ...

PeS: mmch, Halbach se tu na fóru probíral už před lety ... :) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“