Předpovídáček - E-Cat

Vstup do sekce

Moderátor: rival

Odpovědět

Bude E-Cat pana Rossiho někdy v prodeji?

Anketa končí za sob 22 čer 2013 12:32

Ano
16
62%
Ne
10
38%
 
Celkem hlasů: 26

JVK
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: sob 19 dub 2008 16:03
Bydliště: Plzeň
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od JVK »

JVK píše:
....Lze doporučit Rudolfa Steinera a jeho úvahy. A-pochopitelně- vlastní snahu o pochopení......
....I v tuto chvíli psaní je na mě napojen jeden z hlídacích psů-kreatur-stvořených... zde s fóra kterému stálo za to nejít spát. A dát o sobě vědět i energeticky- jako ten kdo určuje co, kdo a kde se zde smí psát.
PS.
Nic nebezpešného jsem nenapsal,během několika hodin od 20.00 tak ši šel hajnout. Tedy do jiného vlákna i jinam, soukromně...

Studovat Steinera už je mimo moje intelektuální schopnosti i chuť. Měj prosím na paměti, že jsi v sekci relistů (pro mne skeptických realistů). Co se "....hlídacích psů-kreatur-stvořených.." týče, asi mi nestačí ani "trknout" natož "napovědět".
Skutečně jsi nic "nebezpečného" nenapsal, ale existují-li "reálně" tvé "výbušné" stránky mající vztah ke zde probírané tématice, sem s nimi.
JVK píše:
Lépe zde nežli transmutace, pro pochopení, energetická přemněna "hmoty".

No on Rossi sám přiznává, že ze všech názvů je pro jeho E-Cat zatím nejpřijatelnější název LENR (Low Energetic Nuklear Reaction), tedy Nízkoenergetické nukleární reakce, ale ať už to nazýváš po svém, nebo přijmeš jakýkoliv zatím stávající názor (a název), vždycky jde ve svém důsledku o přeměnu hmoty na energii.

Reakce-odpověď...JVK
O těch hlídacích psech jsem napsal sám pro sebe abych nezapomněl co se dělo, a ten, ti kterých se to týká pochopitelně ví...
Pokud to zde vydrží dobře, ne-li také dobře. napsal jsem to tak aby nebylo nezbytné uďelit mi ban.

Téma magie-vlákno- je zcela mimo mou kontrolu-již dávno- ač se tváří, že tam mám dokonce moderátorské právo- jsou zde jiní..
Opět se mi chce zvracet z důvodu nepěkných polí...ale co už.
Toho Steinara jsem zmínil proto-že je jediný o kom vím-kdo zmiňoval transmutaci- tvorbu látek-prvků v živích organizmech. Ano, četba je to vlivem doslovného překladu z němčiny těžká, nezáživná...
Chtěl jsem si nechat tuto informaci pro sebe, proč to zmiňuji, neboť, se jedná i o transmutaci-tvorbu i v živích tkáních a u většiny nebude akceptováno, že na tomto mechnizmu-popisu lze pochopit i "technickou" transmutaci.

Mezi el. -mag. spektrum patří i světlo i mikrovlny...chytrému napověz.

Zmínkou-formulací o energetické přeměně jsem chtěl navést na myšlenku, že vše je-fakticky-energetickou změnou, převodem... Včetně tzv. chemických reakcí. Tak.

A celkově přízpěvek měl pomoci těm, kteří se chtějí vyhnout, řečeno s Cimrmanem "průzkumu slepých uliček", byť se jedná o činnost jakkoli povznášející a Bohu libou. I tací jsou...
JVK


maroš
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: stř 06 bře 2013 16:18
Dostal: 3 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od maroš »

E_man píše: Prokazatelně je u mne zvýšení teploty odpovídající dvojnásobku příkonu , což bych si nejdříve otestoval bez aktivní náplně niklu(jen s vodíkem), tedy jakousi závislost teploty na vstupním příkonu bez aktivní náplě. Podaříli-li se mi dostat na jakýsi můj COP=2, můžu v pokusech pokračovat dál. Jestli ne, tak to pro mne nemá smysl (COP=1,1 až 1,2 už prokázali jiní s přesnějším a dražším vybavením). Hlavně bych si s tím chtěl hrát při nejrůznějších vlivech elektrických veličín. Teprve pak by se vidělo jak dál, ale to už určitě budou další informace od Rossiho, Defkalionu nebo odněkud jinud.
Eman ako zmeráš výkon, resp. prácu, (energia je schopnosť konať prácu. Vstupný príkon môžeš zmerať ale výstupe môžeš zmerať iba teplotu iba ak by si mal kalorimeter môžeš zmerať aj prácu. Samotný vodík je nebezpečná traskavina, to by som neryskoval skúšať bez niklu. Nerozumiem celkom tým vplyvom elektrických veličín. Väčšinou zahrievajú zmes topnou špirálou, môžu sa tam použiť mikrovlny ale neviem či by niečo zohriali, nikel je dobre vodivý kov, vodík sa nedá zohriať musel by si plášť reaktora urobiť s takého materilálu ktorý by mal veľké straty vírivými prúdmi alebo vnútri nejaká konštrukciu ktorá by mala byť tiež zhotovená s podobných materiálov a pôsobila by ako topná špirála. Tá reakcia ti nastane aj keby si mal tam piesok, je tam vodík a ten je traskavina takže zahrievať sa to bude. Prajem veľa zdaru pri experimentoch ale pre istotu to nerob doma ale na vonkajšej ploche, na záhrade apod ale nie sám.


E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od E_man »

maroš píše:Eman ako zmeráš výkon, resp. prácu, (energia je schopnosť konať prácu. Vstupný príkon môžeš zmerať ale výstupe môžeš zmerať iba teplotu iba ak by si mal kalorimeter môžeš zmerať aj prácu.
Nechystám se na pokus s přesnosti na desetiny procenta, ani si nedělám ambice na pokus aspirující na předváděčku 18.ICCF. Proto si to musím v domácích podmínkach zjednodušit jak jen to půjde a myslím, že to lze provést i bez kalorimetru. Nejdříve provést kalibrační měření black boxu (spíše black válečku), kdy určím pro daný příkon do vnitřní topné spirály vztah mezi vstupním příkonem daného telíska a jeho povrchovou teplotou, za velmi podobných podmínek, za jakých budu provádět pokus (tj natlakovaný vodík), ale bez niklového prášku, tj určení jakési prvotní charakteristiky P(W)/T(°C).
Pak provádět nejrůznější pokusy za přítomnosti toho nanošmejdu, kdy veškerý příkon, jak pro topnou spirálu, mikrovlnné obvody, VN a jiné budu brát z jedíného zdroje, pro začátek z PC-zdroje pro jistotu ještě přes 20G kondík. Proud, teplotu, tlak permanentně zaznamenávat třeba na flašku 4GB. Jestliže se v nějaké (nedej Bože) konstelaci signálů a pokusů prokáže věrohodné zvýšení teploty odpovídající alespoň dvojnásobku vstupního příkonu na prvotní charakteristice, mohl bych uvažovat o nějakém dalším pokračování pokusu. Stejně si myslím, že v tu dobu už bude dostatek informací odjinud, které tento pokus udělají bezvýznamným.
maroš píše:Samotný vodík je nebezpečná traskavina, to by som neryskoval skúšať bez niklu.

Neznám případ, že by nějaká tlaková láhev i při 200 barech nějakému svařeči vybuchla, žádná čistě vodíková třaskavina mi rovněž není známá.
maroš píše: Nerozumiem celkom tým vplyvom elektrických veličín.
O tom se dá bavit až po pokusech.
maroš píše:Väčšinou zahrievajú zmes topnou špirálou, môžu sa tam použiť mikrovlny ale neviem či by niečo zohriali, nikel je dobre vodivý kov, vodík sa nedá zohriať musel by si plášť reaktora urobiť s takého materilálu ktorý by mal veľké straty vírivými prúdmi alebo vnútri nejaká konštrukciu ktorá by mala byť tiež zhotovená s podobných materiálov a pôsobila by ako topná špirála. Tá reakcia ti nastane aj keby si mal tam piesok, je tam vodík a ten je traskavina takže zahrievať sa to bude.
K tomu se raději nebudu vyjadřovat.
maroš píše:... pre istotu to nerob doma ale na vonkajšej ploche, na záhrade apod ale nie sám.
Rozhodně minimálně první tlakové zkoušky i měření prvotní charakteristiky! Jinák množství vodíku potřebného pro pokus bude tak malé, aby nezrušilo ani ten nejmenší byt na světě.


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
JVK
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: sob 19 dub 2008 16:03
Bydliště: Plzeň
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od JVK »

Omlouvám se e-man-ovi, zjistil jsem, dnes, že ve svých př. mluví o "zalití" dalšími elm. energiemi. Mé odeslané texty vznikly jako náhrada za nemožnost odeslat jedné známé byť několik vět, nežli bude dokončeno její programování. Kvůli satanskému napadání, rozedírání a v neděli plus dušení...


maroš
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: stř 06 bře 2013 16:18
Dostal: 3 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od maroš »

E-man ty zmeraš pomery P/T ale zmeráš aj energiu? Videl si ako to bolo komplikované keď to robil rossi. Prajem ti veľa zdaru pri pokuse.


maroš
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: stř 06 bře 2013 16:18
Dostal: 3 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od maroš »

E-man trochu by som ti poradil, neviem či v Prahe nie je dostať smešovací kalorimeter, neni to veľmi zložité zariadenie, myslím si že podľa návodu si ho môžeš urobiť aj sám, tam by si to dobre mohol zmerať. A spotrebovanú energiu môžeš dostať tak že zmeráš elektromerom čas za ktorý bude ukazovať, resp. zvyšovať teplotu kalorimeter. pri kalorimetri je hodnota m*c známa meraš iba rozdiel teplot, ideálne by to bolo dovtedy keby sa zvíšenie teploty zastavilo ale zase nemusíš mať také presné meranie. Potom môžeš vypočítať účinnosť reaktora. Prajem veľa zdaru pri pokusoch.


xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od xdraho »



E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od E_man »

To mi samozřejmě neuniklo, ale bojím se příliš optimisticky publikovat další zprávy. Irituje mne, že o tom mlčí jak média, tak i tradiční diskutéři. Zrovna dnes při kosení "jestřábí louky" jsem si říkal, že se znovu podívám, jestli půjde vypátrat totožnost lidí (akademiků), kteří se účastnili těch testů v prosinci a březnu (jestli jsou opravdu vedení na těch universitách v Itálii a Švédsku). Zde jsou potvrzeny první pokusy panů Fleischmanna a Ponse http://www.e-catworld.com/2013/06/stron ... u-meeting/ jak o tom referoval tzv EU Parliament v Bruselu 5.června.
Jestli jsou to všechno jen desinformace, pak si neumím vůbec představit, že by se nenašel nikdo, kdo by ty dnes už stovky akademicky vzdělaných lidí ve světě neodhalil, že vůbec nefungujou na svých univarsitách a pracovištích včetně novinářů a reportérů, kteří o nich píší.
Každopádně počkejme ještě dva měsíce na dvě významné akce, ICCF18 a dny National Instruments.


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
maroš
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: stř 06 bře 2013 16:18
Dostal: 3 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od maroš »

eman akord mi poradil ako zmerať účinnosť toho reaktora čo robíš zober špirálu a ohrej vodu na určitú teplotu potom ju nejakým spôsobom ochladzuj a regulátorom nastavuj výkon špiráli tak aby teplota klesala čo najmenej. od toho momentu meraj na elektromeri elektrickú energiu po určitú dobu. potom to isté urob s reaktorom a porovnaj spotrebu. mala by byť menšia. neviem ale ako funguje ten reaktor. vieš ako prišli na ten spôsob nikel a vodík, pri hydrogenizácii nenasítených mastných surovín sa používal ako katalizátor niklový prášok (rainerov nikel. miesto toho aby sa teplo spotrebovalo tak teplo unikalo.


ťuťu
Starší člen
Příspěvky: 148
Registrován: pát 06 kvě 2011 8:48
Dal: 3 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od ťuťu »

Několik skutečností:

E-Cat v prodeji není ani v jedné z verzí.

Není připravována žádná sériová výroba.

Rossi je bedlivě sledován úřady. Očekávají jeho další pokus o "fraudulent act" a v momentě, kdy nastane, skončí opět za katrem.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od poota »

Prezentuješ to jako "skutečnosti", ovšem bez uvedení zdroje, což jim silně ubírá na důvěryhodnosti.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
ťuťu
Starší člen
Příspěvky: 148
Registrován: pát 06 kvě 2011 8:48
Dal: 3 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od ťuťu »

poota píše:Prezentuješ to jako "skutečnosti", ovšem bez uvedení zdroje, což jim silně ubírá na důvěryhodnosti.

Zdravím - poota
Pokud to chceš zpochybňovat:

- najdi prodejce E-Cat a uveď kontakt.

- uveď, který výrobce rozjíždí sériovou výrobu.
Žádný "Defkalion" se k tomu nechystá, stejně jako ti další, obvykle jen fiktivní producenti.

- již má škraloup z minulosti (PetrolDragon) a na tuhle causu se třesou i v Itálii.

http://theeestory.com/topics/7700

http://en.wikipedia.org/wiki/Andrea_Ros ... preneur%29


E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od E_man »

Tak minimálně to nabízí HYDROFUSION, bohužel zatím to není dostupné mimo hranice Švédska. Ten COP 6 mi připadá na současné poměry (proti DEFKALIONU s jeho COP 25-32) příliš malé, ale chápu to jako pokus o věřejné předvádění s pokud možno co nejmenšími náklady, kdy při současných cenách energie jim to ten první zveřejněný vzorek rychle zaplatí.
I když Rossi mluví o domácím E-catu od roku 2011, stále není žádných známek, že by se opravdu výroba rozjížděla. Ono si musíme uvědomit, že prodejem prvního kusu padnou veškerá jeho tajemství, a začne to ve světě rozvíjet tisíce pracovišť. Jestliže DEFKALION uvádí podstatně lepší účinnost, tak s tímhle COP=6 nemá Rossi šanci udržet se na trhu, pokud nemá v rukávu něco čím to okamžitě přetrumfne. Prodělá a jeho nepřátelé jej opět nazvou podvodníkem.
Že je Rossi bedlivě sledován, o tom vůbec nepochybuju.
S tím Defkalionem počkejme do srpna, uvidíme, jestli zveřejněji nějaké další informace.
Zatím se mi jeví, že snad už je potvrzen nade vší pochybnost původní "Fleismann-Pons Could Fusion Effect" na 5 nezávislých světových pracovištích viz http://www.e-catworld.com/2013/06/5082/ . Jeho někdejším potlačením pány Nathan Lewis (California Institute of Technology), David Williams (Harwell Atomic Energy Laboratory), Ronald Parker (Massachusetts Institute of Technology) a hlavně John Huizenga (University of Rochester), to bylo "postaveno" do role mystiky a pověr i přes spousty pozdějších úspěšných pokusů jak o tom pěkně píše S. B. Krivit v "New Energy Times" viz http://64.142.106.183/v2/library/2005/2 ... -Paper.pdf .
Pánové(a možná i dámy), musíme si uvědomit, že pokud to opravdu funguje, tak je to teprve "krystalka" proti superhetu, "Originál Blériot" proti Boeingu a to si určitě uvědomujou i hlavní protagoniste této velkolepé show.


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
ťuťu
Starší člen
Příspěvky: 148
Registrován: pát 06 kvě 2011 8:48
Dal: 3 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od ťuťu »

E_man píše:....této velkolepé show.
Ta "show" je silně vyčpělá. Do srpna snad ani netřeba čekat.

A co se týká "prodeje", pak ty švédské náznaky jsou totéž, jako na Slovensku - tam to má "pod palcem" Bystrík.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od poota »

ťuťu píše:Pokud to chceš zpochybňovat:
Nechci a nemám zájem - Ty to uvádíš, tak to taky dolož, aspoň něčím.
Zatím argumentuješ jenom nedůvěryhodností osoby Rossiho, což aspoň pro mě nevypovídá celkem nic o technickém řešení problému. Zatím to beru jenom jako "jedna paní povídala".

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Sekce "Realistů"“