Mentální Ozdrava

Léčebné postupy.
Odpovědět
jirik.tk
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 28 kvě 2013 7:51
Bydliště: Znojmo, Brno
Dal: 6 poděkování
Dostal: 196 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od jirik.tk »

Slavek Krepelka píše:.. Dlouho jsem se pídil po dalších a dalších takových důkazech, jenom abych došel konečně na to, ... že je třeba se dát nějak do díla ..
Sytý hladovému nevěří, ale kdo to vyzkoušel, tak už další důkazy nepotřebuje. Je mu důkazem to, že se cítí lépe a lépe. A o to by přece mělo jít. A tak pracujte s chutí usilovnou, přeji vám hodně úspěchů. Dnes se z tohoto vlákna odhlašuji, ponechám si jen autopatii, a čas, který jsem věnoval jeho čtení, věnuji raději rušení vlastních autopilotních i dalších prográmků.
A ještě jeden postřeh: Zkuste si zrušit v autopilotovi touhu po dalších informacích. Pak se budou dít zajímavé věci :laugh: :laugh: :laugh: .


kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od kachna »

Slavek Krepelka píše:... realitu, která není ničím jiným než naprosto vykonstruovaným mentálním blokem našich úžasných schopností. :roll:
Tímhle mi mluvíš z duše!!! Líp bych to nevyjádřila, díky. Není marné číst a poslouchat úvahy druhých, občas člověku probleskne "světlý okamžik" poznání. :D Taky věřím, že ty úžasné schopnosti každý máme, jen se na ně dostat a umět je využívat. (Určitě ty mentální bloky do nás nenamontoval "stvořitel", že? :lol: )
Slavek Krepelka píše:Snad to vezme míň času, než vzalo mým "autoritám" tu zeď postavit.
Snad jo, když už jsme došli až sem... Na obranu "autorit" dlužno podotknout, že ani ony nic jiného neviděly a neznaly. ;)

Jak píšeš o meditaci - ve čtvrtek jsme byli na léčebné meditaci s Petrem Chobotem. Byl to zážitek a řekla bych, že se opravdu dějou zajímavé věci, jak on předpověděl. Můj muž si ochotně a sám!!!! vaří koření na cukrovku, kterou už skoro nemá ( díky mým pokusům :laugh: ), ale přece jen po nějakém rozčilení v práci papírek zezelená.... Všichni míň jíme, potřebujeme míň spánku... Prostě neuvěřitelná paráda! Zdají se to jen malé změny, ale jestli to bude pokračovat? :shock: Psala mi Julietta, že i její známí pocítili účinky ještě dlouho po takové meditaci a život se jim změnil v mnoha směrech, k lepšímu samozřejmě. :)
To se dějou věci!!! Tak se nám to třeba opravdu podaří "autopilota" odstavit tehdy, když ho nebudeme chtít.
kachna


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od kachna »

jirik.tk píše:...čas, který jsem věnoval jeho čtení, věnuji raději rušení vlastních autopilotních i dalších prográmků.
...
Tak hodně štěstí! (I v případě, že si to tu už nepřečteš. :lol: )
kachna


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od Slavek Krepelka »

jirik.tk píše: ... A ještě jeden postřeh: Zkuste si zrušit v autopilotovi touhu po dalších informacích. Pak se budou dít zajímavé věci :laugh: :laugh: :laugh: .
:) :good: Přesně :D S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

vlastní našeptávadlo

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Ještě dodatek k tomuhle http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 18#p120718 překopávání svých "realit". Poněkud jsem si zavzpomínal a pustil si svoji MP3 našeptávací nahrávku společně s mojí snad nejoblíbenější sklatbou vhodnou pro naladění tam, kde se mi moc líbí. Každý to asi bude mít poněkud jiné, ale na mne strašně kdysi zapůsobila Pink Floyd "Shine On You Crazy Diamond", začátek a konec desky "Wish You Were Here". Když to dám dokupy ježí se mi chlupy na hřbětě jak kočce, ale děsně príma. Taky to při první příležitosti, jakmile budu mít zase pár hodin tutově pro sebe, vyzkouším na "Cestu".

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od Fox_25 »

jirik.tk

Kód: Vybrat vše

Zkuste si zrušit v autopilotovi touhu po dalších informacích.
Myslíš takový stav kdy je mysl absolutně prázdná? Přibliž mi to trochu prosím.

Slavek Krepelka
Takto na mě působí téměř jakákoliv klasika, když rezonance hudby přejde do rezonance celého těla je naprosto něco úžasného. Jakoby tělo bylo v jedné rezonanci s "universem" a duše chtěla na procházku ven.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Fox_25 píše:
jirik.tk píše: Zkuste si zrušit v autopilotovi touhu po dalších informacích.
Myslíš takový stav kdy je mysl absolutně prázdná? Přibliž mi to trochu prosím. ...
Nemohu mluvit za Jiřího, ale sám to vidím naprosto jednoznačně jako změnu vlastního přístupu a rozhodnutí se přestoupit od blbých keců ( :) těch ve vlastní hlavě) k činům s tím, že si člověk béfelem odbourá pochyby. Vůbec nemusí být mysl prázdná. Naopak, plná k přetečení, ale jenom jedním jedinným záměrem v daném momentě, nebo dokonce i dlouhodoběji. Absolutním soustředěním se na jednu jedinnou věc, kterou je třeba učinit. To se dá ale ještě samozřejmě převést do podvědomí jako zvyk. Záleží, zda člověk chce stálý výsledek, nebo něco momentálního.

Jenom jako příklady:
a) Pokud bude člověk chtít trvalé zdraví, je dobré naučit podvědomí se tam nejen dostat, ale i držet jako zvyk.
b) Pokud chce proměnit policajta na žábu, asi to bude lepší dělat od kusu podle závažnosti potřeby, ne jako zvyk na potkání :laugh:

Začal sem to soustředění poněkud študovat na sobě. Chodím necelé dva týdny každý den 4-5 kiláků po koleji, anžto tu mám za barákem trať, kde vlak projede s bídou jednou za den, krokem a houká jak zběsilý, protože je tu spousta nechráněných přejezdů.
Sleduju:
a) Jaký vliv má mé myšlení na to, jak držím balanc. Veliký. Pokud jen tak bloumám po kde čem, jde to celkem fajnově i s připaženýma rukamma. Jakmile ale myšlení na cokoliv poněkud víc zaostřím, víc se na téma soustředím, šup a už mávám rukama, pak i nohou a dokonce občas musím sešlápnout vedle koleje. To samozřejmě bude trvat jenom do té doby, dokud se mi to balancování nedostane do krve a tudíž se mi stane zvykem. Veškeré pochyby jsou stejně rušivé jako jakékoliv nesoustředění se na jednu věc.
b) Chování těla fyzicky. Pokud se dokážu pohybovat velice uvolněně, jde to fajn a šlapu až kolem nějakých 4km/h. Jakmile si to ale nehlídám, má tělo snahu tuhnout v očekávání dalšího balancování a jde to čím dál tím hůř a pomaleji, víc mávání rukama a nohou a často aj musím zastavit a tělo donutit, aby se opět uvolnilo.

Samozřejmě oba efekty se i prolínají. Tělo tuhne čím víc se v myšlenkách na něco soustředím a uvolňuje čím víc jen tak bloumám a vědomě ho držím uvolněné. Poota by mi nejspíše řekl, že při tom myslivém bloumání jdu směrem k alfvě a asi bych se pod to i podepsal, ale měřit nemám čím.

Jde o naučení se bezchybné komunikace mezi myslí a buňkama, naučit mysl a tělo jednat na základě nových, vědomě vypěstovaných zvyků, stejně jako vědomých okamžitých příkazů bez rušivých vlivů, takže bez pochyb a odbočování, takže vycvičit si vědomou i podvědomou mysl a jejich soustředění se. Hold ještě při tom naučím taky tělo chodit samo po koleji, stejně jako ho člověk naučí třeba jezdit na biciglu :) Další fáze bude ho to chození naučit poslepu :mrgreen: Ono to sice zní jako blbost, ale není. Tělo je daleko talentovanější než si většina z nás uvědomuje, viz Kommisarov a další, konec konců i já. Ty omezení jsou jen v našich představách.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
julietta
Starší člen
Příspěvky: 124
Registrován: pon 19 lis 2012 9:40
Dal: 123 poděkování
Dostal: 80 poděkování

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od julietta »

Slavek Krepelka píše:...a) Jaký vliv má mé myšlení na to, jak držím balanc. Veliký. Pokud jen tak bloumám po kde čem, jde to celkem fajnově i s připaženýma rukamma. Jakmile ale myšlení na cokoliv poněkud víc zaostřím, víc se na téma soustředím, šup a už mávám rukama, pak i nohou a dokonce občas musím sešlápnout vedle koleje. To samozřejmě bude trvat jenom do té doby, dokud se mi to balancování nedostane do krve a tudíž se mi stane zvykem..
:mrgreen: chodenie po trati, to je teda napad !!
S tym balancovanim mam taku skusenost:
u nas ma nahovorili, nech začnem precvičovat jogu. Teraz sme dosli k asanam, kde sa vsetci nejako kmasali a a padali im nohy. Tak som na nich vymyslela, nech sa sustredia na dych a pocuvaju ho. A v&slo to :D Bol klud, nikto nikoho nerusil :good: A zaujimave, že na dalsej hodine to uz vyuzili celkom pohotovo. Su to užasne veci s tym dychom. Teraz pri chripkre ma bolelo cele telo, tak som uz mala nervy , tak som len pozorovala ako dycha. Bolest prestala, az na oblastr panve, tak som ju nechala tiez dychat, akoby to boli pluca. Uzasny učinok, po hodine som vstala koby mi nic nebolo a sla som so psom, s tym, že budem to robit dalej. Ale som začala robit, co som zameskala a vecer, opať bolesti a tak....kazda liecba ma svoj proces.Zciatok a koniec a hlavne to medzitym :ethink: :ethink:


jirik.tk
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 28 kvě 2013 7:51
Bydliště: Znojmo, Brno
Dal: 6 poděkování
Dostal: 196 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od jirik.tk »

Přátelé, když jsem se odhlásil z odběru tohoto tématu, tak to neznamená, že se sem nikdy nepodívám nebo že jsem na toto téma zanevřel.
Autopilot je úžasný nástroj, ale máme ho "zavirovaný", je třeba trpělivě viry hledat a mazat. Nejen o tom mluvit či psát. Každý takový výmaz znamená nabytí dalšího kousku svobody.
Co se týče mysli, i to je úžasný nástroj k použití v praktickém životě: Řeší technické záležitosti, co nakoupit, zda mi vyjdou peníze, hledá v jízdním řádu či na internetu. Ale ta věc je v tom, aby když je třeba myslet, abychom mysleli a když není třeba myslet, aby mysl mlčela a ne se v ní neustále honily blbosti typu "kdybych býval byl nebyl...." či "co se všechno může semlít", které často způsobují stresové reakce hormonálního systému.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Bruce Lipton

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Bohužel Anglina, ale dobře srozumitelná. Nejen přesně na téma, ale taky okrajově na biologii kmenových buněk a bezvýznamnost genetického kódu na naše nemoce z první ruky.


S laskavým pozdravem , Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od Fox_25 »

Kód: Vybrat vše

Ale ta věc je v tom, aby když je třeba myslet, abychom mysleli a když není třeba myslet, aby mysl mlčela a ne se v ní neustále honily blbosti typu "kdybych býval byl nebyl...." či "co se všechno může semlít", které často způsobují stresové reakce hormonálního systému......
.....a u některých tyto stresové reakce vedou až k velmi silným úzkostem které není zrovna snadné zvládat. Ovšem když toto člověka několikrát, během dne několik let mele se vší vervou, tak jej to donutí zamyslet se nad tím co je špatně a hledat nějaká východiska. Pokud se řešení nehledá, mysl není zaměstnaná a člověka to stahuje hlouběji až má pocit že už není jiné východisko než smrt. Ta představa absolutního klidu který by měl nastat je nádherná. Ovšem pak se začne vtírat myšlenka že to může být přesně naopak a že i ty úzkosti znamenají že se máme něco naučit.
Pak člověk objeví že mu dělá velmi dobře hudba, tou se několik let "léčí" do fáze kdy je schopen uvažovat jinak než dříve, v mnohem širších souvislostech. Začne si uvědomovat že to je právě rezonance hudby která pomohla mysli aby se více otevřela téměř všem představitelným alternativám které mohou člověka napadnout. Člověk začne věnovat více pozornosti těm rezonancím které mu pomáhají, nakonec se je naučí sám vytvářet.
Toto vše by nebylo možné, nebo jen velmi trpělivou a cílenou prací bez kotvičníku. Ten je schopen dokonale otevřít mysl, burcovat k vyšším výkonům.

Slavek Krepelka
To s chůzí je zajímavé, dnes jsem si to vyzkoušel. Šel jsem naséct trávu pro naše ovečky, sotva jsem vylezl na kopec, nohy se mi motaly a já se u toho zpotil. Řekl jsem si že v tomto stavu nemá cenu nic dělat, natož s křoviňákem. Sedl jsem si na louku, dal si cigaretu a vnutil si myšlenku že toto je špatně, že nejsem ve skutečnosti unavený a ani ospalý. Zanedlouho jsem na šíji ucítil obrovskou vlnu energie která projela celým tělem a to několikrát. Přestali mě bolet nohy, nebyl jsem unavený, ani nevím jak jsem nasekl trávu a už jsem si to trajdil s kolečky plnými trávy dolů z kopce. Ten pocit že je člověk skutečně jen omezen svou myslí je nádherný a osvobozující.


jirik.tk
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 28 kvě 2013 7:51
Bydliště: Znojmo, Brno
Dal: 6 poděkování
Dostal: 196 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od jirik.tk »

Fox_25 píše: Pokud se řešení nehledá, mysl není zaměstnaná a člověka to stahuje hlouběji až má pocit že už není jiné východisko než smrt. Ta představa absolutního klidu který by měl nastat je nádherná. Ovšem pak se začne vtírat myšlenka že to může být přesně naopak a že i ty úzkosti znamenají, že se máme něco naučit. ... Toto vše by nebylo možné, nebo jen velmi trpělivou a cílenou prací bez kotvičníku. Ten je schopen dokonale otevřít mysl, burcovat k vyšším výkonům.
Neburcujme mysl k vyšším výkonům, zostřit je třeba vědomí. Abychom si dokázali uvědomovat to, co vnímáme, co cítíme, a na co zrovna myslíme. A když se nám v hlavě začou přemílat debiloviny, tak to vědomě stopnout. Zní to jednoduše, ale málokdo to umí. A nejen stopnout, ale najít ten virus a to přemílané téma ošetřit.
... Co znamenají úzkosti: Že do nás byly zasety neúčelné programy. Strachy. Už pomalu ani nevíme, čeho se bojíme. Cesta začíná prvním krokem. Chopme se nějaké metody a čiňme - trpělivě a pravidelně - a za pár měsíců se dostaví výsledky. Zdá se to dlouho, ale uvědomme si, že marníme roky. Základní vyčištění může trvat i roky. V hlavě bude docela klid, ale ne absolutní, jen vědomí začne mít pomaloučku a polehoučku navrch nad myslí. A mysl už nebude již jen tím zlým pánem, ale stane hodným služebníkem.
... Jsme v zajetí protikladů a často chceme řešit strachy posilováním a zvyšováním odvahy. Nebo jejich zastřením chemií či bylinami. Do jisté míry to funguje, ale lepší a moudřejší je rušit ty programy.


jirik.tk
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 28 kvě 2013 7:51
Bydliště: Znojmo, Brno
Dal: 6 poděkování
Dostal: 196 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od jirik.tk »

Fox_25 píše:Toto vše by nebylo možné, nebo jen velmi trpělivou a cílenou prací bez kotvičníku. Ten je schopen dokonale otevřít mysl, burcovat k vyšším výkonům.
Díky za tuto inspiraci, v mém životě udělalo odprogramovávání autopilota docela příjemné změny, další skvělé změny udělala autopatie. O kotvičníku vím dlouho, ale teprve v pondělí jsem si, inspirován Tebou, koupil tinkturu od paní Podhorné. Jsem zvědav. Má snad pouze jednu nevýhodu, musí se pravidelně požívat. Autopatie se používá jen občas a pokud cokoli dobře odprogramujeme třeba pomocí EFT či RUŠ, tak je to pravděpodobně provždy. Z vlákna o kotvičníku mi mezi řádky plyne, že kotvičník (kromě "léčivých" účinků) neburcuje mysl, ale budí pospávající vědomí.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Bruce Lipton

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Jsem ho našel s českými titulky.
http://www.amara.org/en/videos/usrFgCYS ... ciousness/
http://www.universalsubtitles.com/en/vi ... ipton-pt1/

S laskavým pozdravem , Slávek.[/quote]


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od Fox_25 »

jirik.tk
Já jsem to možná jenom(opět) blbě popsal, navíc vědomí a mysl často zaměňuji. Nebo jinak, co se stane když se začne probouzet vědomí? V mém případě mělo touhu, hlad po informacích proč to či ono ať z materiální podstaty věcí tak duchovní. Pak začalo porovnávání, hledání protikladů a celková harmonizace. V tomto momentu vím že kotvičník je "pouze" podpůrný mechanismus a že přijde doba kdy nebude potřeba jej popíjet.

Z mého pohledu toto jako celek vyburcovalo mysl k lepším výkonům, ale pouze díky tomu že se probudilo vědomí.


Odpovědět

Zpět na „Léčba těla i ducha“