Magnetické Lineární Zrychlovače

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: V-gate

Příspěvek od Slavek Krepelka »

PeTr1 píše:
rewers6 píše:Nazdar páni ,, tak sledujte toto
už sem to sem někde dával. tohle je napsáno jako komentář pod videem Právě jsem dostal tuto zprávu od Roobert33: Roobert33 vám poslala zprávu: R: Re: Robert Pro: overunitydotcom Ano, to byl vtip, že bych neměl dělat! Omlouvám se vám a všem svým přátelům, kteří ztratili čas komentovat .... Přístroj měl působit magnetem uvnitř cívky, které jsem měl v košili. Pozdrav, Robert
Vzhleden k tomu, že Petrova dokumentace je neověřitelná, že tato rotační V gate byla v minulosti ve svých obdobách publikována jako funkční i jinými, že mám osobně ověřeno že V gate je funkční, že princip zacyklování je solidní a využívá nabyté kinetické energie dodávané lineární silou po parabole čtverce času a že cívka v košili by vyžadovala dosti zajímavý princip pro předávání energie kleci magnetů, dovolím si velice pochybovat o věrohodnosti PeTr1ovy zprávy a o jeho úmyslech. Stává se ze mne skeptik?

Haf haf, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: V-GATE

Příspěvek od adam.benda »

rewers6 píše:Že aká haluzáreň :)))))
Tož, docela pěkné! :hip:


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: V-gate

Příspěvek od poota »

Slavek Krepelka píše: Vzhleden k tomu, že Petrova dokumentace je neověřitelná, že tato rotační V gate byla v minulosti ve svých obdobách publikována jako funkční i jinými, že mám osobně ověřeno že V gate je funkční, že princip zacyklování je solidní a využívá nabyté kinetické energie dodávané lineární silou po parabole čtverce času a že cívka v košili by vyžadovala dosti zajímavý princip pro předávání energie kleci magnetů, dovolím si velice pochybovat o věrohodnosti PeTr1ovy zprávy a o jeho úmyslech. Stává se ze mne skeptik?

Haf haf, Slávek.
Mám také mnohem menší práci s představou, že vačka pomáhá ve dvou bodech překonávat kritické body, než s představou, že toho dociluje magnetem a cívkou v košili. Krom toho, proč by to dělal? Když mohl jak ten magnet, tak tu cívku klidně přidat na podstavec!
Právě jako fór, nebo aby se z toho nějak vyvlík, tam mohl napsat, že to byl jenom fór - to jeho vysvětlení je na to dost "blbé" - a nemusíme hned podezírat PeTr1 z mystifikace.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
PeTr1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 341
Registrován: úte 03 črc 2007 23:20
Dostal: 3 poděkování

Re: V-gate

Příspěvek od PeTr1 »

poota píše:
Slavek Krepelka píše: Vzhleden k tomu, že Petrova dokumentace je neověřitelná, že tato rotační V gate byla v minulosti ve svých obdobách publikována jako funkční i jinými, že mám osobně ověřeno že V gate je funkční, že princip zacyklování je solidní a využívá nabyté kinetické energie dodávané lineární silou po parabole čtverce času a že cívka v košili by vyžadovala dosti zajímavý princip pro předávání energie kleci magnetů, dovolím si velice pochybovat o věrohodnosti PeTr1ovy zprávy a o jeho úmyslech. Stává se ze mne skeptik?

Haf haf, Slávek.
Mám také mnohem menší práci s představou, že vačka pomáhá ve dvou bodech překonávat kritické body, než s představou, že toho dociluje magnetem a cívkou v košili. Krom toho, proč by to dělal? Když mohl jak ten magnet, tak tu cívku klidně přidat na podstavec!
Právě jako fór, nebo aby se z toho nějak vyvlík, tam mohl napsat, že to byl jenom fór - to jeho vysvětlení je na to dost "blbé" - a nemusíme hned podezírat PeTr1 z mystifikace.

Zdravím - poota
dal sem tam jen to co tam bylo napsáno pod videm nic vic.neni to muj názor.jen co tam bylo napsáno.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Mystifikace

Příspěvek od adam.benda »

poota píše:... Právě jako fór, nebo aby se z toho nějak vyvlík, tam mohl napsat, že to byl jenom fór - to jeho vysvětlení je na to dost "blbé" - a nemusíme hned podezírat PeTr1 z mystifikace. ...
Taky bych řekl. Ono by to taky s tou cívkou v košili nebylo jen tak, existovala by řada jednodušších (a funkčnějších) způsobů... Myslím si, že tu máme vynikající příklad lobbování.....

Navíc si tuto funkci umím velice dobře představit, třeba co se týče energetických bilancí. Opět je to příklad, kdy je to jedna malá brzdná práce na úkor velké hnací práci, kterou dělají magnety... Dávno už se nemusíme ptát, jestli magnetický motor vůbec lze sestrojit.


PeTr1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 341
Registrován: úte 03 črc 2007 23:20
Dostal: 3 poděkování

?

Příspěvek od PeTr1 »

i já bych řekl že to blbost zas tak nebude,že to muže fungovat.nevidím tam žadné civky ani nic takového.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: V-gate

Příspěvek od Slavek Krepelka »

PeTr1 píše: dal sem tam jen to co tam bylo napsáno pod videm nic vic.neni to muj názor.jen co tam bylo napsáno.
Omlouvám se PeTr1, byl jsem moc rychlým čtenářem.

Ahoj, Slavek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
rewers6
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: ned 13 dub 2008 10:47
Bydliště: Bratislava Slovensko

v-gate

Příspěvek od rewers6 »

A ešte trochu k principu ,, mozno ak by tam bola na tom kyvadle nejaka mala bybracia tak ako to mal perendev ,, tiez tam mal zaistene to vybrovanie na statoroch ,, tak mozno ze by aj nastal rozbeh



rewers6
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: ned 13 dub 2008 10:47
Bydliště: Bratislava Slovensko

v-gate

Příspěvek od rewers6 »

a este jedno vylepsenie :-)


Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: v-gate

Příspěvek od gromit »

rewers6 píše:a este jedno vylepsenie :-)
je to všechno moc pěkně udělaný, ale mě tam chybí nějaká clonka, samotný odtrh musí sebrat spoustu energie, víc než se na první pohled zdá.
V-gate + magnet + clonka
kdo má v šuplíku materiál, může vyzkoušet, dneska už to patentovat nepoběžím ;)


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: v-gate

Příspěvek od Slavek Krepelka »

gromit píše:
rewers6 píše:a este jedno vylepsenie :-)
je to všechno moc pěkně udělaný, ale mě tam chybí nějaká clonka, samotný odtrh musí sebrat spoustu energie, víc než se na první pohled zdá.
V-gate + magnet + clonka
kdo má v šuplíku materiál, může vyzkoušet, dneska už to patentovat nepoběžím ;)
Nazdar Karle,

No, ten odtrh, pokud se udělá včas, třeba vačkou, jak to měl ten první uvedený "motor", to očividně zvládá. Ona tam té vačce při zvedání ještě stále pomáhá odpudivá síla V-gate. Pokud to však doleze k přechodu, jako v té druhé demonstraci, pere se magnet na držátku se vstupním odporem skoro čelním nárazem a to stojí hodně na setrvačnosti. Pokud by na bubnu té dráhy byl slušný setrvák, tak to taky má šanci projet a celkově se zrychlovat, zvláště pak při udělení vyšších otáček.

Na ty setrváky se děsně zapomíná, ale ony dovedou zatraceně pomoct třeba na vysoko produkčních mechanických lisech. Bez nich by lisy potřebovaly na přehoupnutí přes největší stress daleko větší motory, tedy hybnou lineárně dodávanou (svou funkcí) energii, jinak by je lisování hodně rychle zastavilo. Tohle je zase ten nárůst kinetické energie po čtverci času a s rychlostí, oproti lineárnímu dodávání hnací energie.

Málo kdo to oceňuje, ale setrvák neztrácí při zrychlování dráhu, kterou ztrácí lineárně akcelerovaný objekt. Proto je u něj veličina dráhy dost nepodstatná, zatímco veličiny časů akcelerace a decelerace se stanou dominantní.

Jinak clonka určitě, to mám ošahaný na lineární "V-gate" dráze. S clonkou vjede jezdec do dráhy

////////////////////
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

ve které se magnety překrývají, skoro sám. Bez ní se hodně brání. Dráhu projede jak motorová myš a čím je dráha delší, tím víc se zrychlí (dál z ní vyletí). Na buben se to dá taky namotat, ale bez jakéhosi přerušení dráhy se to nezacykluje. (Vačka na první ukázce tohle obchází). Můstek ze clonek, či spíše železných vodičů, to taky přeruší a určitě dokáže zacyklovat, ale nezkoušel jsem to. Když jsem si s těmi věcmi vyhrál, ještě jsem tohle neměl zcela ujasněné. Pak už přišly, a zatím trvají, jiné "projekty". Tohle už dokáže spousta lidí. :lol: :shock:

No, a když už jsem se takhle rozjel, tak kouda historie.

Pokud vím, tak první s tímhle principem přišel jakýsi Stewart Harris který to nazval TOMI, a to dlouho před Bedinim a možná ještě dříve na to došla jistá PAX, kantorka matiky z USA. První dráhu ppostavila jako hračku když jí bylo 15 let a když jsem na ni narazil já, bylo jí k padesátce a je to nějakých dvanáct let zpátky. Jenže o ní neví skoro nikdo.

Bedini nevěděl o PAX, ale věděl o TOMI. Jako kdejaký poctivý Talián to v podstatě obšlohnul a uvedl jako V-gate, stejně jako Galileo šlohnul vynález dalekohledu ve své tehdejší pravomoci dvorního poradce papeže, když to nějaký Flám přišel prodat Vatikánu a jako Marconi v podstatě šlohnul Teslovi bezdráťák. Bedini to nejspíš chytil na Keely-netu od Jerryho Deckera, přes kterého Stewart své udělátko kdysi zveřejnil. Teprve mnohem později si Stewart otevřel svou internetovou site.

Pax to pokud vím nikdy nezacyklovala, ale Stewart Haris ano, i když to na veřejnosti nikdy neuvedl jinak než ústně a bez detailního popisu. Použil na "přemostění" gravitaci, kterou si pomáhal od začátku na sestrojení mnoha-prvkové dráhy. Tenkrát mi nedocházelo jak, ale dnes je mi to jasné. Tu vačku mu zastupovala docela geniálně gravitace. Jo, a taky to byl a možná ještě je "čaroděj". :lol: Byl už hodně v letech a je to dost dlouho, co jsem si s ním popovídal, deset let, jak se tak jukám do svých análů.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: další system vhodný na rozšlapání?

Příspěvek od martin11 »

jeff píše:Martine, právě to jsou ty síly, které mám na mysli. Stator by musel mít dost velký průměr, magnety rotoru sice mají být stíněné, ale i na dálku to stínění bude dost brzdit jakýkoliv pohyb. Rozmístění statorových magnetů by nemělo být pravidelné, k pohybu je třeba změna síly magnetických polí. Tím se dostáváme ke smotu, nebo V gate.

Takže rozšlapat :bhead: možná ale by z toho přece jen šly dostat nějaké ty kWh, co kdyby...... :pivko:

Jeff
...ještě jsem neviděl funkční Vgate...ale funkčních smotů jsem viděl moooc / každy pokus o MM/...ale máš pravdu...co kdyby.... :pivko:
..a dotaz...co myslíš pod pojmem...Rozmístění statorových magnetů by nemělo být pravidelné, k pohybu je třeba změna síly magnetických polí....to jako, že něco je dál a něco blíže a tím že se změní síla mag.polí :idea: ...to ano.....ale to je naše známá V gate. :lol: ....pokud se magnety sejdou v nekonečnu, tak motor bude fungovat nekonečně dlouho :idea: m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
pepa1
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 29 zář 2011 15:23

v-gate

Příspěvek od pepa1 »

cau prosim o radu skusenejsi magnetaře ohledne v-gate zdali ma jedna i druha draha vecka polarity magnetu stejne nebo naopak,dekuji


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: v-gate

Příspěvek od huhu »

pepa1 píše:cau prosim o radu skusenejsi magnetaře ohledne v-gate zdali ma jedna i druha draha vecka polarity magnetu stejne nebo naopak,dekuji
u mně mají rozdílné polarity. Jsou hnané magnetickou tyčí ( nebo její náhražkou a ta má každou stranu orientovanou opačně.



v-gate i smot jsou popsané na wikipedii a je patrný i rozdíl mezi nimi.


pepa1
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 29 zář 2011 15:23

v-gate

Příspěvek od pepa1 »

dik,takze to mam spravne,nekde jsem cetl ze magnet ktery to žene musi byt v celku jinak to nefunguje coz vyvraci tvoje video,nevite nekdo kde koupit magnetickou tyč prumer 5mm delka 60mm?tenhle rozmer jsem nikde nenasel,jinak mas to pekny,skousel jsi to spřahnout s vačkou?


Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“