Moje úvahy o živote

Společenské dění u nás i ve světě.
neo101
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: stř 05 úno 2014 17:57
Dal: 1 poděkování

Uvaha - Spiknuti aneb 10:3=3,2

Příspěvek od neo101 »

Verim ,ze na tomto fore su ludia s otvorenou myslou . Viete - vieme na com je zalozeny dnesny skolsky system . V podstate nema nic spolocne s logickym myslenim.
Sustreduje sa na to aby sme papagajovali to co nas naucili a raz v zivote si nasli pracu. Takto z nas vyrastu zombie co nasleduju vsetko to co boli nauceny a nechapeme
ani to , ze praca nie je cielom ,ale prostriedkom a pracujeme a pracujeme a este sa stazujeme ak praca nie je .O tomto by som mohol napisat roman avsak nechcem vam znechutit
zivot vysvetlenim ekonomiky.Nesmieme zabududat na to ,ze sme sa narodili do tohto sveta ,ktory uz bol vytvoreny a vdaka nasej deckej naivite nas mozog prijimal vsetku
pravdu tak ako nam bola podavana. Vskutocnosti jedina logicka vec ,ktoru sme sa kedy ucili bola matematika ,ktora je recou vedy. Myslim ,ze aj matematiku mozme klasifikovat
ako vedu . Co je vo vede podstatne ? No vlastne to ,ze nase vysledky si mozme overit a kazdy experiment zapisany v zrozumitelnej reci by mal byt schopny
zopakovat kazdy na svete s rovnakym vysledkom .
Takze zacneme : 10:3=3,33 ? Spravne ? Samozrejme ,ze to spravne nie je. Lebo si to mozeme potrvrdit otocenim rovnice 3x3,33=9,99 .
Co sme sa vsak naucili je ,ze je to spravne a bereme ako normalnu beznu odchylku a nikto sa tym viac nezaobera. Toto je prvy dokaz o tom ako sme manipulovani.
Alber Einstein raz povedal nieco taketo : problem nie je mozne vyriesit tou istou urovnou vedomia ,ktorou bol vytvoreny.
Udrziavat nase vedomie v tej istej urovni je pomerne lahke , tony a tony dezinformacii ,ze nikto sa uz radsej o nic nezaujima. Teda hlavne sa nezaujimame o to,
o co by sme sa mozno naozaj mali,ale lepsie je s pivkom v ruke sledovat futbal ,bavit sa v podstate o nicom ale hlavne sa bavit .
(nechcem nikoho urazit - myslim to globalne,lepsi priklad ma nenapadol) Hovori sa ,ze kazdy ma pravo na svoj vlastny nazor ,ano,
ja nikomu neberem toto pravo,ani nikomu nic nechcem vnucovat. Ale mali by sme si ujasnit pojem "mat nazor". Musite pochopit ,ze mat nazor znamena len jedno - nepoznat pravdu.
Ak pravdu pozname ,kazdy ju pojme za fakt a uz sa o nu nezaujimame. Napriklad mozte mat nazor ,ze pneumatika na aute je z dreva .
Samozrejme uz vsetci vieme z coho je ,takze nase nazory su irelevantne a mozu sa stat klamstvom ,pretoze vieme pravdu.
Lenze co ak sme za pravdu prijali nieco co pravda nie je a zijeme v tomto klamstve cely zivot? Vdaka tomu proste nevidime ine cesty ,ktore su tu ,ale nas zamknuty
box myslenia nas jednoducho nepusti. Problem je ,ze dnes sa ludia chovaju presne tak isto ako ludia pred 400 rokmi ,ked Bruno povedal ,ze slnko je hviezda,zem je gulata a vo vesmire mozu
byt aj ine inteligentne bytosti ,tak ho upalili za ziva za kacirstvo. Dnes je to iste , ak proste poviete ,nieco co prejde za hranicu myslenia inych ,jednoducho vas "upalia"
, zosmiesnia ,inak "utisia" a mozno aj zavru do blazninca. Tak isto dnesni "vedci" vas idu ukamenovat za to ,ze tvrdite ,ze perpetuum mobile je mozne.
Poslu vas kade lahsie a poznamenaju ,aby ste sa patricne vzdelavali. Niekde som videl vetu : niektori ludia zostanu inteligentni aj ked navstevovali skolu.
Tymto sarkazmom narazam presne na vedcov , tie ich zakony su pre nich nabozenstvo. Nedokazu sa oslobodit z tohto boxu .
Skutocni vedci dnes vsak nie su vedci,vedcami su dnes "obycajni" ludia ,ktori pracuju a experimentuju za posledne peniaze v domacej ubohej garazi.
Ti vedci ,ktori pracuju pre korporacie ,davno vedcami nie su , pretoze vsetko co robia ,robia pre profit a plnia sny bohatich idiotov,
ale zaroven tvrdia ,ze nemozeme vytvorit nieco z nicoho , cize vlastne si spinia na svoj vlastny koberec,pretoze profit neexistuje ,ale cez to vsetko cela planeta ,sa snazi vytvorit profit.
Asi sme poriadne poriadne padnuti na hlavu vsetci. Teraz si predstavte ,ze pridete za niekym a poviete mu ,ze 10:3=3,2 ,posle vas kade lahsie , vynada ,a este vam ukaze aj kalkulacku ,ktora ukazuje "spravny" vysledok 3,33333....
Budem takto sam proti celemu svetu ? Ja osobne si dovolim tvrdit ,ze perpetuum mobile je presne tak lahke urobit ,ako pochopit to ,ze 10:3=3,2 . Bohuzial mame
nejaky blok v hlave a nevidime tu lahku a tu pravu cestu riesenia. Sme obetami kultury a chovame sa presne tak, ako nas naucil system. Priznam sa , ze z toho celeho sialenstva
ma zobudil urcitym sposom film matrix. Viem zrejme si myslite svoje , ale ja som matrix pochopil pravdepodobne uplne inak ako vacsina, taktiez film avatar .
Svojho Agenta Smitha som uz zlikvidoval ,avsak teraz idem sam proti svetu a hovorim ,ze 10:3=3,2 . Moja cesta zacala patranim po "porozumeni" ekonomiky ,cez
ludske chovanie, nabozenstvo , moznosti techniky,ufo , "tajne pripady a skupiny" atd .. Nakoniec ma to vsetko neuveritelne priviedlo prave k matematike ,a matematika ma zaviedla az do
pradavnej historie , puzzles nejakym sposobom zapadali az som sanku otvaral. Je v celku zaujimave ,ze ten co zaviedol pozicny desiatkovy system ,zaviedol ,
alebo potvrdil svojou metodou vykreslenim mnohouholnika do kruhu a takzvane potvrdil aj to,kde sa cislo podla ktoreho ratame dnes obvod kruhu ,cislo Pi nachadza.
Uz som sa naucil ,ze nesmiem verit vsetkemu co nam bolo povedane , tak jednoducho som si zacal klast otazky .
Cislo Pi sa zapisuje tymto vzorcom C/D=Pi . (C-circumference -obvod , D- diameter-priemer) . Takze logicka otazka je , ako mozme vydelit obvod priemerom a dostat Pi ak obvod nepozname.
A ako dostat obvod ak nepozname Pi. Pi logicky prislo do existencie fyzickym meranim. Teraz mi dokazte ,ze Pi ako ho dnes pozname je spravne!!
Je viac ako logicke , ze by bolo nemozne odmerat obvod kruhu presne ,uz len z dovodu ,ze tvrdia ,ze cislo Pi je transcendentne a iracionalne cislo.
Vskutocnosti bolo doslova vyrobene clovekom a nema nic spolocne s vesmirnou matematikou,len preto ,aby sme ako tak boli schopny pocitat obvod kruhu.
Fyzicke meranie nebude nikdy presne. Samotne tvrdenie ,ze Pi je iracionalne a transcendentne cislo je pre mna osobne absolutne nelogicka doslova blbost. Podla toho
by sme nemali byt schopny ani rozdelit kruh na dve rovnake casti. Ale nikto na svete sa nejak o to nezaujima a nielen ,ze sme cislo Pi prijali za pravdu
, este sa aj ziaci mnoho krat pretekaju ,kto si zapamata najviac desatinnych miest z tohto cisla. Uplna neskutocna demagogia ,inak sa to nazvat slusne neda.
Otazka znie , preco by niekto taketo nieco manipuloval? No, sme na fore kde sa vela hovori o free energie . Tentokrat mozem mat iba nazor, aj ja ,lebo naozaj pravdu neviem.
Je cislo Pi uplne nedorozumenie ,alebo umyselna manipulacia ? Vieme ,ze cely fyzicky svet pouziva matematiku a nevieme spravne vypocitat
ani presny obvod kruhu v 21 storoci ..je to uplne smiesne pre mna. Tento Archimedes ,ktoreho som spominal vyliezol na svetlo sveta okolo 250 p.n.l ,
dalsich cca 200 rokov na to vznikla biblia. Teraz sa pozrite na hodiny na stene. 10 hodin sa rovna 600 minut a deleno 3 sa rovna 200 minut ,co je presne
3,20 hodiny. Uz viete preco je 10:3=3,2 ? Ako som povedal , cislo Pi a nasa decimalna matematicka sustava mozu byt jeden z velkych omylov ludstva, ale takisto
tu mozu byt aj z ineho dovodu. Samotna biblia nas uci ako nenavidiet cislo 666 . Podla historie zrovna Babylon zrovnal kedysi Jeruzalem zo zemou a podla
historickych dokumentov nam bolo povedane ,ze prave Babyloncania a este pretym Sumeri pouzivali 60tkovy matematicky system . Otazka znie , preco
pouzivame nas desiatkovy ? Kedze ich bol lepsi po kazdej stranke? Pozrel som sa zase tomu na zubky ,ci to bol naozaj 60tkovy. Podla mojej logiky
som si polozil otazku , kolko desiatok bolo v cisle 60 . Odpoved je jasna 6 . Ale , takisto je mozne , ze tam bolo 10 sestiek. Nejak mi to nehralo.
Vieme ,ze podnes den pouzivame ich system ,60 sekund, 60 minut, 12 a 24 hodin, 30 dni, 360 dni,360 stupnov . Tak som si narysoval kruh . Zakladna
jednotka kruhu je jasne polomer. Ak zoberete do kruzitka priemer neurobite v danom povodnom kruhu nic , ak zoberete polomer ,tak krasne narysujete
presny 6 uholnik. Cislo 6 mi zaclo hrat viac . Takze ak zvolime 6 desatinnych miest a nie desat ,tak 10:3=3,2 , kde cislo 2 reprezentuje presnu jednu tretinu z celku. V nasom
decimalnom systeme sa jednoducho 1/3 neda zapisat a uz sme na to zvyknuty. Preco ho teda pouzivame , preco sme na neho vobec prechadzali?
Zacal som sa viac hrat s kruhom a snazit sa ho nejakym sposobom pochopit. Nakoniec som vynasiel novy vzorec na vypocet obvodu kruhu a co je neskutocne
nasiel som "svoje" Pi podla mojho vzorca - presne . Je tam velmi mala odchylka s nasim znamim Pi. Co je vsak viac dolezite ,a co si myslim , je uhol pod akym som to nasiel.
Dovolim si tvrdit ,ze perpetuum mobile je naozaj mozne. Vdaka mojmu pocitaniu a nejakymi mojimi logickimi pochodmi ,som dospel aj k cislu 432.
Pravda je ,ze to cislo som v zivote nepocul ,nevedel o nom a ani som ho nikde nevidel . Dal som si to cislo ,iba tak do googlu a skoro som odpadol.
Takze 432x432 = rychlost svetla, 432x5 = cca priemer nasho mesiaca, 432x2 = priemer slnka, 432 jamiek ma aj jedna z najkvalitnejsich golfovych lopiticiek,
432 : 2= 216 co je 6x6x6 co je presne 3/5 z kruhu. Pocuvnite si hudbu v 432 HZ - na youtube je jej dost. 432:6 = 72 co je priemerny tklkot srdca dospeleho cloveka.
A urcite by sa naslo mnoho dalsich veci. Z tohto vyplyva ,ze cely vesmir je zalozeny na 6stkovej sustave a nas decimalny matematicky system nema nic spolocne
s prirodou ,vesmirom a je to totalne man made vymysel. Veda je porozumenie ,ale my vsetci sa cely zivot topime v klamstvach. Takze i mala vynimka 10:3=3,333,ktoru pokladame
za normalnu ,moze sposobovat ,ze sme tak zaslepeny ,ze nedokazeme vidiet ine cesty. Je to tu umyselne ,alebo je to len omyl ludstva? Dokedy budeme zit
v matrixe klamstva a nezmyslov? Zaryl som do niecoho ,kvoli comu nemozem normalne spat... Myslienky vsetkeho druhu ma prenasleduju a viem, ze potvrdit
to co hovorim mozem iba jednym sposobom. Ze postavim to ,co cely svet tvrdi ,ze je nemozne . Chcel by som vidiet skryte a
utajovane dokumenty vatikanu...Asi by sme sa rychlo zobudili a pochopili ,ze 666 nie je devil ,ale cislo ,ktore vysvetluje nastroj ktorym bol vytvoreny vesmir.
A este jedna vec , po dnesny den nikto nevysvetlil ako boli babylonske zahrady zasobovane vodou. Kym vsak nasetrim na vsetko co potrebujem ,tak asi aj moje deti
uz budu bradate. Preto tu mame ekonomiku. Ale to je uz ina kapitola.

:idea: Založil jsi nové vlákno, příspěvek jsem Ti přesunul - poo.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Moje úvahy o živote

Příspěvek od martin11 »

:bye: nečetl jsem výše celé...přečtu večer :idea: ...ale

píšeš...
A ako dostat obvod ak nepozname Pi. Pi logicky prislo do existencie fyzickym meranim. Teraz mi dokazte ,ze Pi ako ho dnes pozname je spravne!!
nepřišlo....si myslím v desítkové soustavě =
Pi = 22:7

možná to je jinak...ale stačí to...pro běžný život :bye: :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Moje úvahy o živote

Příspěvek od Magneto »

Odpověď pro neo101

Píšeš:
"Teraz sa pozrite na hodiny na stene. 10 hodin sa rovna 600 minut a deleno 3 sa rovna 200 minut ,co je presne
3,20 hodiny."

Máš tam ale jednu drobnou chybu ve výpočtu. 3,20 hodiny je 180 + 12 minut, takže 192 a ne 200. Je mi jasné, žes myslel 3 hodiny a 20 minut - to pak dává dohromady 200. Ale těch 20 minut nejsou 2/10 ale 1/3 hodiny. Takže se sem opět vkrádá ono notoricky známé 2,333... Nemůžu si pomoct :o)

Zdraví

Magneto


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Moje úvahy o živote

Příspěvek od martin11 »

:pivko: ...moje úvahy o životě pramení z jiného problému...
...často si kladu otázku, ,,,Jak tedy lépe řečeno, čím přemýšlím...jak to tu hlavu může napadnout....jak , bez mého vědomí, mozek řídí tělo...jak to, že někdy něco nechápu...to je dost často :help: ...kde vznikají "nové" nápady, které jsem nikde neokoukal...jak přikázat tělu, aby mě něco nebolelo, nebo "podívat se na stav jednotlivých tělních celků....
Lítáme do kosmu, podívat se můžeme až na okraj galaxie, i dále a víme kulový o sobě samém....umíme klonovat atd...a sami sobě ...NIC...
Takže nějaké Pí nebo kolik je hodin atd viz výše...mě zas tak moc nebere. Jo a mimo soutěž...jak jsem se dočetl, tak to pí když ho potřebovali, tak to dělali pomocí provázku....zrovna tak dělali pravé úhly :laugh: "jen si umět poradit"...hlavou :esilenced:
:pivko: :smoke: martin11 :D

p.s. jaký je poloměr při obvodu 24m? 24:22 x 7 :2 a mám poloměr a pí nepotřebuju :ewhistle:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Moje úvahy o živote

Příspěvek od poota »

martin11 píše:Lítáme do kosmu, podívat se můžeme až na okraj galaxie, i dále a víme kulový o sobě samém...
Pro mě je třeba klasickým příkladem celý projekt "osidlování" Marsu :!:
Z těch fotek odtamtud mám pocit, že to tam vypadá, jako kdybychom to tam už dávno vybydleli - a že to tedy chceme jenom zpátky revitalizovat.
Za podstatně pohodlnější a levnější, tedy bez nějakého náročného kočování Vesmírem, úplně stačí ještě pár desetiletí počkat - a bude to na zemi díky našemu "hospodaření" vypadat úplně stejně, jako to vypadá na Marsu teď. Potom by se dala místo Marsu znovu "osidlovat" Země.
Mám pocit, že by bylo rozumnější ty prachy, co má ten projekt stát, vynaložit na něco rozumnějšího, třeba na obnovu deštných pralesů a na vyčištění oceánů.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Moje úvahy o živote

Příspěvek od Magneto »

OPRAVA mé odpovědi pro neo101

Napsal jsem:
"Máš tam ale jednu drobnou chybu ve výpočtu. 3,20 hodiny je 180 + 12 minut, takže 192 a ne 200. Je mi jasné, žes myslel 3 hodiny a 20 minut - to pak dává dohromady 200. Ale těch 20 minut nejsou 2/10 ale 1/3 hodiny. Takže se sem opět vkrádá ono notoricky známé 2,333... Nemůžu si pomoct"

Patří tam samozřejmě 3,333... Vyrobil jsem tedy taky "drobnou chybu ve výpočtu" nebo spíš překlep, ale myšlenka, jak vidím, nezapadla.

Sypu si popel na hlavu a zdravím :oops:

Magneto

:idea: Chybička se vloudí snadno. Právě proto je tady možnost 24 hodin od zveřejnění svůj příspěvek opravit. Pokud ho už někdo četl, tak se dole objeví zmínka, že byl příspěvek upravován a taky kolikrát. Takže kvůli včasné opravě není potřeba psát další příspěvek - poo.


Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Moje úvahy o živote

Příspěvek od Magneto »

A ještě Martinovi11:
Myslím, že ty myšlenky, co tě někdy napadnou a někdy ne, nebo napadnou někoho jiného, tady prostě existují a poletují ve volném prostoru. Je víceméně otázkou pravděpodobnosti, kdy ve fyzickém světě spatříš nějakou praktickou analogii a z ní si tu myšlenku odvodíš. Je známá věc, že spousta velkých objevů vznikla jako vedlejší produkt jiného, systematického výzkumu - často ve chvílích relaxace bez aktivního úsilí. Heslo asi zní, mít otevřené oči a být přístupný všem možnostem, i kdyby byly sebebláznivější. Prostě si položit otázku: A proč ne?
Přitom jsem ale 100% pro, nezavrhovat to, co už máme vybádané a co funguje, ale chápat, že naše poznání světa je jen nekonečná série postupně budovaných, překonávaných, bořených a znovu z popela povstávajících modelů.
Je to super, být u toho a moct navzdory všemu zažitému zkoušet něco úplně nového...
Toliko můj duševní výron :)
Magneto


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

Re: Moje úvahy o živote

Příspěvek od jarda ovčák »

mno, co bych za to dal, mít tyhle starosti.... dělal jsem podlahy na mlíkárně...asi 60 metrů čtv, ale pořádnej kus betonu skze lisy....
měli dovézt písek a dovezli se zmrzlejma kusama. brigádník nepřišel a cement mi prodali ztvrdlej, vibrační deska z půjčovny nešla nastartovat , takže jsem čekal, že mi na chalupu spadne druhej tunguzskej žubrák. Víte, byla doba železná, bronzová, stříbrná a zlatá, dnes je doba vyjebaná....
Každej den jeden výjeb a budete zocelený, že vám bude připadat pí 4 a půl úplně v pohodě a rovnováze..... Vždycky jsem si říkal, že vyjebancI vyscípou na úbytě, páč si to lidi řeknou, ale po mnoha letech řady vyjebanců vůbec neřídnou, takže jsem v rozpacích.....
Leda se k nim přidat, a člověk to přestane vnímat jako bezpráví, ale jako běžné postupy.
Pravda není, pouze úhly pohledu.....
A nebo bych měl přestat budovat a měl bych začít chodit do hospody a chlemtat nějaký pívo a naučil bych se ty hospodský cinty. Třebas tohle zrovínka je cestou k osvícení.....


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Moje úvahy o živote

Příspěvek od poota »

Myslím, že svět kolem sebe nezměníš.
Možná, že by Ti pomohlo změnit sebe - v tom smyslu, že bys sice i dál viděl, že není v pořádku, ale že bys ho bral takovej jakej je a netrápil se ani tím, jakej je a ani tím, že ho nemůžeš změnit. Ovšem kromě Tebe a tvého nejbližšího okolí by to nejspíš nikomu nijak neprospělo :lol:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Moje úvahy o živote

Příspěvek od martin11 »

jarda napsal...Vždycky jsem si říkal, že vyjebancI vyscípou na úbytě, páč si to lidi řeknou, ale po mnoha letech řady vyjebanců vůbec neřídnou, takže jsem v rozpacích...

...nevychcípou, nikdy a bude jich stále více...
asi by bylo dobré si říci, co, nebo kdo to je "vyjebanec"
můj názor je, že to je individuum, které není blbé. je to osoba sice blbá a pro praktický život nepoužitelná - nemakačenko, chlastá, závistivec, podlejzač a donašeč, no a ještě mnoho takových -líbezných- vlastností.
...a čím více je "vyjebán" tím více si to uvědomuje a snaží se být, z mého pohledu "vyjebanější"
příklad. Vyjebanci byli určitě i mezi neandrtálcema ...říkali jim třeba šaman..posléze se přeformovali v "kněží". jen málo vůdců bylo v dějinách opravdových a poctivých. osobně si nemohu na žádného vzpomenout./ jo už mě blesklo...Cimrman/... Když se komunistům podařilo úspěšně rozprášit prosperjící společnost, přišli takoví, jako ten slovenskej, co zrovna předevčírem v 97letech chcíp. Zakomplexovanej vyučenej krejčí. A jemu podobní začali formovat současnou českou společnost.
Přeskočím do dneška. Podobným Vyjebancům sice "pšenka" už tolik nekvete, ale jsou to ti co formují dnešní společnost. To je jeden pol a druhý jsou ti co opravdu dělat nechtějí ...a nemusí...protože jim to ti první umožňují.
Vyjebanec rozhodně není osoba mentálně či tělesně postižená :idea:
Sečteno podtrženo...Vyjebanec je špatný výraz / spíše bych napsal vyjebavatel/pro osobu, která s vámi kdykoliv a kdekoliv vyjebe, a vy si ro necháte , nebo musíte nechat líbit. .. úřad, půjčovna vibračních desek, dovozce písku, prodejce ...něčeho špatného a v neposlední řadě politik....a ti se jebou i navzájem...jen to nepomáhá k likvidaci... Mám pocit, že vyjebanost je nakažlivá a bude a čím dál více..pandemie :bhead: m11 :D


p.s. abych to vzal z jedné vody načisto

v úvodu vlákna se píše....
Teraz sa pozrite na hodiny na stene. 10 hodin sa rovna 600 minut a deleno 3 sa rovna 200

myslím že zde je chyba....dělíš hodiny/ minuty/ desítkovou soustavou...pak ti vyjde nesmysl co to je to číslo 200??? :enaughty:
dále - počítáš hodiny, dny a porovnáváš to s oběhem planety kolem slunce....a ten je zase v desítkové soustavě....takže ti to neštimuje..přepočítej si rok do šestkové soustavy a budeš překvapenej :devil:
dále....nepíšeš, jaké jsi vymyslel pí...jiné nežli 22:7 vymyslet nemůžeš...v desítkové soustavě....
dále...sestrojil jsi v kružnici 6ti úhelník pomocí poloměru....nesestrojil....narýsuj si to přesně....kousek se nesejdeš....
dále...číslo 432 je určitě zajímavé...ale takových čísel je více /Fibonaci/ a třeba pí v jiné nežli desítkové bude také vypadat jinak.
Dále....desítková soustava....hm...sice diskutabilní, ale do doby nežli se vymysleli počítače dobře sloužící a jistě jednodušší nežli šestková či krerákoliv jiná...dnes "frčí" soustava dvojková...a neumím si představit počítač v jiné soustavě :idea:

...upozorńuji náhodně čtoucí, že autor výše uvedených myšlenek je výtvarník, bez řádného matematického i jiného "klasického"vzdělání / žádné škole se nepodařilo změnit Drontovo myšlení/ :pivko:


... věřím, že se " TO " povede ......
neo101
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: stř 05 úno 2014 17:57
Dal: 1 poděkování

Re: Moje úvahy o živote

Příspěvek od neo101 »

martin 11 , dik za upozorneni .. s tim sestuholnikem ,co me prijmnelo uvazovat ,ze predsi jen ta 60kova soustava ale jednotkou je cislo 6 ,nikoli deset , ale
este raz skusim , vysvetlit tie hodiny, cele cisla su cele cisla aj v sestkovej sustave , cize 600 : 3 = 200 aj v sestkovej sustave. Cize rok a hodiny si neprepocitavej do 6stkovy soustavy , protoze
oni uz sou v ni . Za dalsie myslim,a suhlasim ,ze mozno desiatkova sustava je lahsia, ale nesuhlasim ,ze desiatkova sustava moze byt lepsia, V 6 skovej sustave mozes vydelit cislo 6 kazdym mensim cislom a vzdy dostanes presny vysledok co v nasej 10kovej neni mozny. 6:5= 1.12 , 6:4= 1,3 , 6:3 =2 , 6:2=3 , mozno sa nevyjadrujem spravnou terminologiou , myslim hlavne na rozdelenie celych cisel nie na 10 desatinnych ,ale na 6 desatinnych casti ,kde 0,2 reprezentuje presnu 1/3.
Co sa tyka toho Pi , nevymyslel som ziadne Pi , vyratal som kruh uplne inak , ale to takzvane "Pi" , dlzku o ktoru je kruh vacsi nez 6 polomerov snazil som sa ju najst a nasel ,podle meho vzorce na vypocet kruhu. Za dalsie 22:7 ... zistil si ten pomer sam? Na zaklade coho je to 22:7 ? Na zaklade fyzickeho mereni ,na zaklade toho ,ze te to naucili ,ne na zaklade cisla 60 a 6. A co se tyce toho vzdelani .. na to mam taky svuj nazor :D Mam za sebou nejaky experimenty s magnety , prvni vec co sem pochopil ,ze problem neni friction ,treni -jak se fyzici porad ohaneji.. Za druhe mnoho lidi si mysli ,ze kdyby meli monopolni magnet tak by byli schopni perpetum vytvorit ,ale to je chyba , protoze nechapou magneticke pole ,i kdyby existoval magnet s jednim polem , stejne by prepetuum nebyli schopni postavit. Po mych experimentech ,sem pochopil ,ze problem je v samotnem kruhu jako takovem a snazil sem se to pochopit, co mne zavedlo az do te historie. Zaklady termodinamiky sou spravne . Rikaji ,ze teplo muze projit jedine na chladnejsi teleso. Tohle nikdo neobejde. Jenze tyhle zakony takisto nerikaji odkud se to teplo bere a co je zakladem pro vznik tepla. Takze teplo
vznika jedine chemickou reakcii a trenim. Odkud se bere treni a chemicke reakce? Vsechno je diky pohybu . Proc se vypali zarovka a co je svetlo? Svetlo je pohyb fotonu a nasledek tepla ,a teplo vznikne nasledkem pohybu elektornu . Proc se zarovka vypali? Enstainova rovnice hra ulohu v tomhle E=MC2 . Teplo vznika pohybem - je to nasledek pohybu, co je pohyb a jak vznika pohyb? Je to zakladni fyzikalni zakon , ktery rika ,ze kazdy predmet se navzajem pritahuje. Co muze byt pricina pritahovani? Sou to dva poly , cize magnet sice neni zdroj energie ,ale muze to byt pricina pohybu a potrebujeme na to oba poly ,proto monopolni magnet by byl nesmysl. Nesnaz se mne utvrdzovat v tradicich martine11, protoze ,tradice brani v postupu ku predu a stavaji se nasim nabozenstvem. Bylo by lepsi kdyby si se mne snazil pochopit a radsi mi pomohl.
Naposledy upravil(a) neo101 dne pon 10 úno 2014 20:16, celkem upraveno 1 x.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Moje úvahy o živote

Příspěvek od lajos »

neo101 - matiku nemusím ale u toho 10:3 máš malou kosmetickou vadu u toho výsledku 3,33 nad těma troječkama za desetinnou čárkou ti chybí taková čárečka, což značí že tam je nekonečný počet trojek- ve výsledku čím víc trojek použiješ za desetinnou čárkou při zpětném násobení, tím přesnější desítku dostaneš. Tak že čapnout něco ze vzduchu a udělat z toho hariky, není vždy průchozí, ty matematiku a hodináři zároveň (zapomněl jsem-spisovateli).


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Moje úvahy o živote

Příspěvek od martin11 »

hele Neo-ši...mám také pocit, že žiješ v šestkové soustavě...
komentovat to nebudu, je mě to jedno. jen mám pocit, že si komlikuješ život nějakým pí...
to 22:7 jsem samozřejmě nevymyslel...a nebo jo....někdy v předminulém životě...ono se totiž k tomuto dá dojít i jinou metodou...jojojo hlavou studente ...hlavou....
a dotaz...co jsi udělal s tím šestiúhelníkem.ve svých vyjádřeních výše..přešel jsi to ...mlčením...ber to tak že ten šestiúhelník je takový "základ" :idea:
tak....co nám ještě ukážeš v šestkovém modu :laugh: :pivko: martin11 :D

p.s ještě se vrátím k hodinám...
představ si den dnes 24 rozdělen na 10 dílů a to dále na 100 dílů tak hodina je 1/10otočky země minuta 1/100 té hodiny vteřina ..třeba 1/100 té minuty...
jen díky tomu, že čas začali měřit dříve nežli lidi napadlo používat NULU to je tak, jak jak toje....nějak se to nechtělo v dějinách předělávat....více asi vědí historikové,,,já po tom nepátrám.....tak pa :bye:


... věřím, že se " TO " povede ......
neo101
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: stř 05 úno 2014 17:57
Dal: 1 poděkování

Re: Moje úvahy o živote

Příspěvek od neo101 »

martin11 , precti si muj posledni prispevek jeste jednou prosim a vyved mne z omylu , mimochodem , reakce vaseho typu sem ocekaval, nic noveho ,jak 400 let dozadu... takle ale nic nevyresite .. Gandhi , jednou rekl neco jako -
nedriv se vam smeji , pak proti vam bojuji a nakonec vyhrajes . lajos mne nemusis vysvetlovat co to je 3.33.. periodickych , 1/3 se neda zapsat desitkove soustave 0,33 periodickych NIKDY nebude presna 1/3 , co mi jeste chces povedet? Nechapes podstatu a to kam mirim. Martine11 a jakou jinou metodou ? prisel si na tu metodu sam a vis ,ze je presna? Samozrejmne ,ze ne ,naucili te to.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Moje úvahy o živote

Příspěvek od martin11 »

Martine11 a jakou jinou metodou ? prisel si na tu metodu sam a vis ,ze je presna? Samozrejmne ,ze ne ,naucili te to.
napsal neoš

hele neoš....já jsem výtvarník, tudíž matematiký pako a debil. navíc je mě ...no dříve narozený :spiri
matematiku jsem studoval asi před půl stoletím...a ve výtvarnu jí nepotřebuju...jako cokoliv jiného...technického...už vůbec né šestkovou soustavu...že se s tebou vůbec bavím je to, že mě to baví :hip: a vzpomínám na mládí :baby:
tak k meritu věci....naučili mě to.22:7..můj děda../1899/ byl malíř a občas něco potřeboval ..dokola namalovat...třeba výzdoba rotundy....občas matiku npotřebuješ i když kreslíš ..../ třeba perspektiva, nebo já dnes 3D fotografie www.live3D.cz /
nebudu ti vysvětlovat, jak se k tomu počtu 22:7 dostaneš-- já jsem to vypátral...asi když mě bylo 18 :jump: to jsem měl jiné zájmy...
jo k problému...umíš pomocí provázku ...třeba 10 metrů dlouhého sestrojit pravý úhel???
no :idea: tak se ukaž...úkol pro dítko cca 12 roků...jen musí mít to správné IQ... tak čau :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“