BAC coil - zvysenie vykonu motora, zlepsenie kvality vody

Návrhy konkrétních zařízení.
durino
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: stř 21 bře 2012 23:15
Dostal: 4 poděkování

BAC coil - zvysenie vykonu motora, zlepsenie kvality vody

Příspěvek od durino »

Ak si niekto chce zvysit o nieco vykon motora (benzin, diesel), pripadne znizit spotrebu, alebo zlepsit kvalitu vody, je tu lacna moznost - BAC coil (pozrite na internete - B.A.C. coil - bifilar autoinductice closed coil). Jedna sa o cievky navinute na palivovych hadickach do motora, pripadne vodovodnych hadiciach na zlepsenie vody. Skusal som to na benzinovom motore, aj na dizlovom, na oboch to funguje. Motor je tichsi a zbiera sa uz skoro od volnobehu. V kombinacii so suchym sporicom UF5-2 skvela vec. Je to ako taky maly ciptuning, ale skoro zadarmo. Pri pouziti na vodu je potom voda lepsie stravitelna, pokozka je jemnejsia na nevysusuje sa.

Pouzite droty su drot plocha 1mm2, ja som pouzil tvrdy drot, ale pouzivaju sa aj lankove dvojlinky 1mm2 pre reproduktory. Navijaju sa 2 bifilarne cievky (bililarna=2 droty vedla seba), ktore sa potom prepoja medzi sebou, vid obrazok. Spojit sa daju omotanim drotov a zaizolovanim izolacnou paskou, alebo mozte pouzit aj svorkovnicu, pripadne zaletovat.
Na benzin sa pouzivaju 2 bifilarne cievky po 13 zavitov (=1 cievka ma 26 zavitov vedla seba), na dizel sa pouzivaju 1 bifilarna 13-zavitova a druha 7-zavitova, na LPG sa pouzivaju 13 a 28 zavitova. Foto je z dizla.

Vyber z originalu (pjkbook.pdf stiahnuty z internetu, strana 761):
The Italian B.A.C. Coil.
In July 2016 I was informed about the Italian BAC coil which I had not heard of before. It’s function is very
much like that of the Joe Cell coil described above, but it is much more simple. The video shown at
http://translate.google.com/translate?h ... om%2ffunzi
oni-bobina-bac.html&sandbox=1 describes its construction and uses. This is not a coil which I have tested
and so all that I can do is to pass on the information. The coil is a bi-filar coil which is closed off to form a
single, continuous loop but it is wound in a clockwise direction which is not the usual direction.

The claims made for this coil are quite remarkable and as the coil is so very simple that they are easily
checked. The number of turns in the coil is a critical factor, depending on the application. The coil is wound
using two wires of 1 mm. diameter copper wire and connected together as shown in the illustration. The coil
is said to improve the quality of a wide range of things:

1. Water quality can be improved very substantially as follows:
a. Water with mild limestone hardness can be improved with one 15-turn coil on the water pipe.
b. Water with severe limestone hardness can be improved with one 13-turn coil.
c. For industrial use in a severe hardness area: two separate 13-turn coils on the water pipe.
Water treated with any of these procedures makes much healthier drinking water

2. Fuel treatment results in improved mpg results:
a. Petrol: two separate 13-turn coils on the fuel pipe.
b. Diesel: one 13-turn coil plus one 7-turn coil on the fuel pipe.
c. LPG: one 13-turn coil plus one 28-turn coil on the fuel pipe.
Up to 25% fuel reduction can be expected.

3. Natural gas:
a. one 13-turn coil on the gas pipe OR one 28-turn coil if the 13-turn coil is not effective.
Up to 25% gas reduction can be expected.

4. On High-voltage cables such as spark-plug leads:
a. One 13-turn coil on the high-voltage lead.
A further 15% mpg improvement may result from improved fuel burn.


Len to prosim hned nekritizujte, vyskusajte si to a potom dajte vediet. Neocakavajte zavratne zvysenie vykonu/znizenie spotreby o 25% pri dnesnom riadeni motora, ale citelna zmena tam je. Mne sa to osvedcilo na aute aj na vode (skusal som na 3 autach+1 dizel, co nemam info o nom). Dal som to aj na hyundai forum, kde sa hned spustila vlna kritiky, myslim, ze tu su ludia, ktori su takymto veciam viac otvoreni. Nedaval by som to sem, keby som si to osobne nevyskusal. Caro tejto veci je v jednoduchosti a cene, najdrahsi je cas, ktory tomu venujete (zhananie materialu a navinutie cievok). Budem rad, ked da niekto spatnu vazbu, ze mu to funguje. Este poznamka - smer vinutia drotov je na fotkach z auta opacne, ako na ilustracnom obrazku, zariadenie funguje, zatial som neskusal zmenit smer vinutia podla original navodu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


durino
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: stř 21 bře 2012 23:15
Dostal: 4 poděkování

Re: BAC coil - zvysenie vykonu motora, zlepsenie kvality vod

Příspěvek od durino »

Mam dalsiu uspesnu montaz. Namontovane na Felicii 1,3 MPI. Majitel tvrdi, ze vidi rozdiel vo vykone motora. Zatial sa vsak nikto nepochvalil na tomto fore. Nikto to nevyskusal? Alebo nie je cas?


Igi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 208
Registrován: sob 30 črc 2011 13:25
Dal: 31 poděkování
Dostal: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: BAC coil - zvysenie vykonu motora, zlepsenie kvality vod

Příspěvek od Igi »

Chystám se to vyzkoušet na svém autě, mám i palubní počítač, takže snížení spotřeby by mělo jít objektivně zhodnotit. Jen si nejsem jist: U dieselu je lepší/má být ta 13závitová cívka blíže motoru a ta 7závitová dále? Jak daleko od sebe by měly být? A myslíš, že má vliv jak daleko budou od motoru? Myslím, když by trubka od místa kde jsou cívky měla ještě třeba metr jestli se pohybem nafty v té trubce neztratí část vlastností. A jen si chci ujasnit směr vinutí - na tom spodním obrázku teče kapalina zleva doprava? Díky, až to namontuju(budu mít příští týden STK, tak to tam dám až po prohlídce), tak sem napíšu co to dělá. Jo, poslední dotaz, myslíš, že má nějaký vliv průřez vodiče použitý na cívku? Jestli když vezmu jakýkoliv drát co najdu to bude fungovat stejně, nebo si mám koupit nějaký přesně definovaný průřez?


duraj
Zasloužilý člen
Příspěvky: 283
Registrován: ned 10 dub 2016 7:20
Dostal: 4 poděkování

Re: BAC coil - zvysenie vykonu motora, zlepsenie kvality vod

Příspěvek od duraj »

Igi píše:Chystám se to vyzkoušet na svém autě, mám i palubní počítač, takže snížení spotřeby by mělo jít objektivně zhodnotit. Jen si nejsem jist: U dieselu je lepší/má být ta 13závitová cívka blíže motoru a ta 7závitová dále? Jak daleko od sebe by měly být? A myslíš, že má vliv jak daleko budou od motoru? Myslím, když by trubka od místa kde jsou cívky měla ještě třeba metr jestli se pohybem nafty v té trubce neztratí část vlastností. A jen si chci ujasnit směr vinutí - na tom spodním obrázku teče kapalina zleva doprava? Díky, až to namontuju(budu mít příští týden STK, tak to tam dám až po prohlídce), tak sem napíšu co to dělá. Jo, poslední dotaz, myslíš, že má nějaký vliv průřez vodiče použitý na cívku? Jestli když vezmu jakýkoliv drát co najdu to bude fungovat stejně, nebo si mám koupit nějaký přesně definovaný průřez?
Normální klasický podvod, takže si můžeš ušetřit zbytečný čas a výdaje...


duraj
Zasloužilý člen
Příspěvky: 283
Registrován: ned 10 dub 2016 7:20
Dostal: 4 poděkování

Re: BAC coil - zvysenie vykonu motora, zlepsenie kvality vod

Příspěvek od duraj »

durino píše:Mam dalsiu uspesnu montaz. Namontovane na Felicii 1,3 MPI. Majitel tvrdi, ze vidi rozdiel vo vykone motora. Zatial sa vsak nikto nepochvalil na tomto fore. Nikto to nevyskusal? Alebo nie je cas?
Je dávno vyzkoušené, že to je nesmysl.
Takže si brebtej na hyundai foru co chceš, ale ti normální co maj v hlavě mozek ti to nesežerou.
Žádná taková cívka nemá na palivo vliv, moulo.


durino
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: stř 21 bře 2012 23:15
Dostal: 4 poděkování

Re: BAC coil - zvysenie vykonu motora, zlepsenie kvality vod

Příspěvek od durino »

duraj: Zase je niekto mudry, co to ani nevyskusal... Takych mam najradsej. Ze je to davno vyskusane... Hahaha. :mrgreen:


durino
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: stř 21 bře 2012 23:15
Dostal: 4 poděkování

Re: BAC coil - zvysenie vykonu motora, zlepsenie kvality vod

Příspěvek od durino »

Igi: Co sa tyka priemeru (plochy) vodica, tak ja som pouzival len doporucenych 1mm2, ale myslim, ze by to mohlo ist aj s inym vodicom. Na diesel v smere paliva najprv 13-zavitovu bifilarnu, potom 7 zavitovu bifilarnu blizsie k vstrekovacim ventilom. Vzdialenost medzi cievkami zvol taku, aby sa ti to tam voslo omotat na hadicku (obe cievky). Na vzdialenosti cievok od motora podla mna nezalezi, ked som to skusal na vodu, vodovodne potrubie za cievkou je dlhe a vlastnosti vody su upravene. Ja som motal najskor opacne, ako je na ilustracnom obrazku BAC.jpg, t.j. vpravo mi prisliel drot zospodu, nie zhora. Ale skusal som obe verzie a vysera to tak, ze funguju obe. Ak to chces mat podla originalu, tak motaj podla BAC.jpg. Smer otacania je pre oba smery prudenia paliva rovnaky. Ak budes motak 13-zavitovu, tak namotaj 12 zavitov (parov) celych a na zaciatku a na konci cievky polzavit - dokopy to je 13-zavitov (parov drotov).


duraj
Zasloužilý člen
Příspěvky: 283
Registrován: ned 10 dub 2016 7:20
Dostal: 4 poděkování

Re: BAC coil - zvysenie vykonu motora, zlepsenie kvality vod

Příspěvek od duraj »

durino píše:duraj: Zase je niekto mudry, co to ani nevyskusal... Takych mam najradsej. Ze je to davno vyskusane... Hahaha. :mrgreen:
ANO, je to dávno vyzkoušené.
Tyhle cívky nemají žádný vliv.

Jsi blb - a ani na hyundai foru ti to nikdo nežere, tam naštěstí ví, že jde o podvod.


durino
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: stř 21 bře 2012 23:15
Dostal: 4 poděkování

Re: BAC coil - zvysenie vykonu motora, zlepsenie kvality vod

Příspěvek od durino »

duraj: A si si isty, ze su vyskusane PRAVE TIETO cievky s takym poctom zavitov, bifilarne a v pocte 2ks? Lebo mne to fungovalo na 4 autach + jedno, co som pocul len zmeneny zvuk motora. Inak by som to sem nedaval...


durino
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: stř 21 bře 2012 23:15
Dostal: 4 poděkování

Re: BAC coil - zvysenie vykonu motora, zlepsenie kvality vod

Příspěvek od durino »

A este mi to funguje aj na vode - nevysusa sa pokozka po umyvani v upravenej vode, voda sa dobre pije.

Inac, ten odkaz hore sa asi zle skopiroval, nefunguje, pozri si toto:

http://ecocreando.weebly.com/bac-coil-- ... water.html

Je tam aj odkaz na toto:
https://patents.google.com/patent/US5134985


duraj
Zasloužilý člen
Příspěvky: 283
Registrován: ned 10 dub 2016 7:20
Dostal: 4 poděkování

Re: BAC coil - zvysenie vykonu motora, zlepsenie kvality vod

Příspěvek od duraj »

durino píše:A este mi to funguje aj na vode - nevysusa sa pokozka po umyvani v upravenej vode, voda sa dobre pije.

Inac, ten odkaz hore sa asi zle skopiroval, nefunguje, pozri si toto:

http://ecocreando.weebly.com/bac-coil-- ... water.html

Je tam aj odkaz na toto:
https://patents.google.com/patent/US5134985
Že ti funguje?
Placebo efekt, nic víc.

Ono to totiž nefunguje.
Cívky nemohou mít vliv.


durino
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: stř 21 bře 2012 23:15
Dostal: 4 poděkování

Re: BAC coil - zvysenie vykonu motora, zlepsenie kvality vod

Příspěvek od durino »

duraj: Trochu mi pripominas ludi, co kedysi tvrdili, ze vec tazsia ako vzduch nemoze lietat. A pozri sa dnes na letisko... ;) Ale vazne, vyskusaj si to a potom napis, ci sa nieco zmenilo. Nie je to nakladna vec, najviac stoji cas. Ja to mam potvrdene nezavisle od 2 ludi, ze im to funguje. V pripade paliva ide o lepsie prehorenie zmesi, blizke k idealnym podmienkam, preto dochadza k navyseniu vykonu motora. Cim modernejsi motor, tym to bude mat mensi vplyv, ale poznat by to malo byt. Ja som to daval na Feliciu 1,3 MPI, Hyundai I30 1,4 MPI, Hyundai I20 1,25 MPI, Opel Astra CDTI + VW Passat TDI (tu som pocul len zmenu zvuku motora - po nastartovani a cca po 3 sekundach, kym dotieklo upravene palivo, sa zvuk motora stisil, majitel auta ani ja sme nechapali, stal som rovno pri otvorenej kapote... Potom som o tom aute nemal uz dalsie info.). Dal som to do sekcie stavebnice, ako hotovu vec, co staci len namontovat.


duraj
Zasloužilý člen
Příspěvky: 283
Registrován: ned 10 dub 2016 7:20
Dostal: 4 poděkování

Re: BAC coil - zvysenie vykonu motora, zlepsenie kvality vod

Příspěvek od duraj »

durino píše:duraj: Trochu mi pripominas ludi, co kedysi tvrdili, ze vec tazsia ako vzduch nemoze lietat. A pozri sa dnes na letisko... ;) Ale vazne, vyskusaj si to a potom napis, ci sa nieco zmenilo. Nie je to nakladna vec, najviac stoji cas. Ja to mam potvrdene nezavisle od 2 ludi, ze im to funguje. V pripade paliva ide o lepsie prehorenie zmesi, blizke k idealnym podmienkam, preto dochadza k navyseniu vykonu motora. Cim modernejsi motor, tym to bude mat mensi vplyv, ale poznat by to malo byt. Ja som to daval na Feliciu 1,3 MPI, Hyundai I30 1,4 MPI, Hyundai I20 1,25 MPI, Opel Astra CDTI + VW Passat TDI (tu som pocul len zmenu zvuku motora - po nastartovani a cca po 3 sekundach, kym dotieklo upravene palivo, sa zvuk motora stisil, majitel auta ani ja sme nechapali, stal som rovno pri otvorenej kapote... Potom som o tom aute nemal uz dalsie info.). Dal som to do sekcie stavebnice, ako hotovu vec, co staci len namontovat.
A co jako, že nějaký blb něco tvrdil, že předmět těžší vzduchu nemůže létat?
Znám jiné blby a ti tvrdí, že na obloze jsou chemtrails.
A co ...?

Žádné lepší prohoření směsi se nekoná, nemá proč.
Že si někdo něco sám vsugerovává nemá jakoukoli validitu pro tvrzení, že dochází ke zvýšení výkonu.


durino
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: stř 21 bře 2012 23:15
Dostal: 4 poděkování

Re: BAC coil - zvysenie vykonu motora, zlepsenie kvality vod

Příspěvek od durino »

duraj: Vidim, ze si nastaveny tak, ze ta nic nepresvedci. Co ti nesadne, tak to proste neexistuje. Nemas vedecky postoj - byt otvoreny novym veciam, skumat, badat, experimentovat. Nestacia len tabulky a vzorce. Prax je dolezita. Dufam, ze to oslovi aspon inych ludi, nakolko toto nie je vobec nakladna zalezitost a chce to len trochu casu tomu venovat.


durino
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: stř 21 bře 2012 23:15
Dostal: 4 poděkování

Re: BAC coil - zvysenie vykonu motora, zlepsenie kvality vod

Příspěvek od durino »

Co sa tyka potvrdenia zvysenia vykonu: Ked auto rychlejsie zrychluje, neznamena to zvysenie vykonu, resp. zlepsenie ucinnosti motora? Lebo to tie auta robia. Niektore viac, niektore menej.

Este ma napadla jedna vec ohladne toho chemtrails. Raz som pocul z oblohy take chrastenie a buchnutie, pozriem na oblohu a tam vidim lietadlo. Bolo pekne jasno, modra obloha. Za lietadlom nic, potom mala skvrnka a potom suvisla biela stopa, odkedy som sa stihol obzriet. Bolo to divne, ze daleko za lietadlom nebolo nic a potom zrazu sa "zapla" stopa. Co to bolo, neviem, len som evidentne videl, ze sa za lietadlom zacala stopa vo vzduchu a vyzeralo to, akoby ju pilot zapol.


Odpovědět

Zpět na „Stavebnice“