Kvalitní a nekvalitní jídlo

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Vznikne pálení žáhy požitím nekvalitní potraviny?

Ano
34
38%
Nemusí
36
40%
Spíše ne
3
3%
Ne, je to nesmysl
5
6%
To opravdu netuším
5
6%
Mám jiný názor
6
7%
 
Celkem hlasů: 89

Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od Aquarius1 »

vlákno čisté - poo.

Nevěděl jsem kam to v sekci zdraví vložit a tak to dávám sem,je to taky o zdraví a vlastně taky v balíčcích.Člověku se chce až zvracet když si to přečte.Něco podobného jsem četl asi před dvěma lety,byl to rozhovor se zaměstnancem pražské čističky odpadních vod a na tohle tema se tam tehdy hovořilo taky,jen jsem to tak nějak nebral moc vážně. :bad:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Ještě něco k ztuženým tukům :x doporučuji přečíst do konce.

http://www.eutanazie.estranky.cz/clanky ... s-margarin


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
jarop
Stálý člen
Příspěvky: 89
Registrován: stř 08 lis 2006 12:47
Bydliště: Košice
Dostal: 1 poděkování

tuky

Příspěvek od jarop »

Stužené rastlinné tuky a vyprážané k tomu - to je zbraň hromadného ničenia.


Jaro
pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Re: mléko

Příspěvek od pepe »

gewo píše:Je kravské mléko opravdu tak nepostradatelné? Je opravdu "perfektní stravou" jak se obecně věří?

"Ne", říká rostoucí počet lékařských autorit zabývajících se výživou. Prohlašují naopak, že mléko podporuje vznik většiny nemocí jako jsou průjmy, astma, arthritidy, aménie, dokonce i srdeční choroby. Poukazují na rostoucí množství lékařských důkazů, včetně klinických zkušeností, které potvrzují toto tvrzení. Jedna z nejvýznamnější autorit popírající dosavadní tradiční názor na mléko, je známý a zkušený vědec Dr. William Ellis, MD, lékař v důchodu, ortoped a chirurg žijící v Arlingtonu, který se 42 let zabýval výzkumem mléka a jeho vlivem na pacienty.
Zde jsou jeho závěry a závěry dalších odborníků zabývajících se studiem mléka:

1) Mnoho lidí trpí nediagnostikovanou mléčnou intolerancí - mléko jim škodí
2) Enzym xantin oxidáza obsažený v kravském mléce zaviňuje srdeční problémy. Přesněji, škodí homogenizované mléko, z takto neupraveného mléka dokáží ledviny xantin oxidázu odfiltrovat.
3) Mléčná bílkovina je přičinou značné části bolesti hlavy, přesněji tyramin, který vzniká z bílkovin při zrání sýrů.
4) Lidé s mléčnou stravou nejsou schopni vstřebat všechny výživové látky ze stravy tak dobře, jak je tomu u lidí bez mléka, což vede k problémům jako je chronická únava, křeče svalů, zácpa aj. Proč je tomu tak? Mléko a mléčné produkty mají schopnost neutralizovat kyselinu solnou v žaludku, což mu způsobuje nejen obtížnější práci, ale i zhoršenou činnost žláz, které se vyčerpávají nadměrnou produkcí HCl.
5) Mléko vytváří hlen, který se usazuje a hromadí ve střevech, plicích, v tělesných dutinách a v celé oblasti hlavy. Tuk a hlen vzniklý v důsledku konzumace mléčných výrobků je v pozadí mnoha dýchacích onemocnění a problémů střev, včetně chronické zácpy.
6) Mléko způsobuje alergii. Jeho konzumací oslabené žaludeční šťávy nedokáží dobře strávit bílkoviny. Částečně strávené bílkoviny v krvi vytvářejí agresivní kyselé prostředí, dráždí tkáně, vyvolávají vyrážky a jiné alergické reakce. Tím, že mléko dráždí tkáně, oslabuje i odolnost organismu vůči dalším alergenům.
7) Mléko nás neochrání před osteoporózou - spíše naopak. Kombinovaný příjem bílkoviny a kalcia mléčných výrobků vede k vylučování kalcia.

Odborné práce z celého světa dokládají, že kalciové přípravky, které doporučuje evropská a americká medicína, ještě zhoršují situaci a vedou k zesílení vylučování kalcia při bílkovinné stravě. K vyplavování kalcia vede i přemíra fosfátů v potravě, obsažených nejvíce v coca-cole, limonádách, uzeninách, konzervách a mase.


Zdroj: http://www.celostnimedicina.cz/mleko-pit-ci-nepit.htm
Palo píše: gewo chtěl upoornit na možnou příčinu zdravotních problémů, které může mít někdo z nás a hodlá se pustit do MMS ;)
Tak potom vedz , že aj v prípade mlieka upozorňuje velmi ,,zaujato" a výrazne len jednostrane . Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

mléko

Příspěvek od lajos »

Že mléko škodí (teda mně určitě) vím dávno, mi i smrdí, fuj. Jedině matěřské ale to bylo již dávno a doufám že už nebude.
Na lidi kteří pijou mléko denně třeba litr, se dívám jako na exoty-hlavně když jim chutná.
Pro opravu: byl jsem u kravína před x lety a dal jsem si ještě teplé, čerstvě nadojené, tak to bych o nějakých svátcích na chuť dal. Je to ale stejně marnost neb o většinu dnů příjde období kdy se pije pivo, průjem spůsobený mlékem dorazit ještě pivem-by byl vyloženě hazard.


pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Re: mléko

Příspěvek od pepe »

lajos píše:Že mléko škodí (teda mně určitě) vím dávno, mi i smrdí, fuj....
Lajoš to ,,mlieko" čo si dnes kupuješ v obchode má velmi ďaleko k mlieku , ktoré bolo z kravy nadojené . Vedz , že vďaka ,,kapitalistom" nenéjdeš v nom jednu jedinú zložku (včetne tých bajočko 87% vody) s ktorou bi sa nemanipulovalo . Pepe
Naposledy upravil(a) pepe dne čtv 28 kvě 2009 10:35, celkem upraveno 1 x.


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

A nechcete tedy zřídit vedlejší diskusi o (ne)škodlivosti mléka? Když už člověk hledá informace k MMS, tak si rád přečte informace o MMS a zkušenostech lidí. Mléko je přeci o něčem jiném. Bylo by fajn, kdyby se organizátoři tohoto fóra drželi tématu. Stává se to pak nepřehledné. Děkuji za pochopení, i za další informace o zkušenostech s MMS.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: mléko

Příspěvek od Palo »

pepe píše:Tak potom vedz , že aj v prípade mlieka upozorňuje velmi ,,zaujato" a výrazne len jednostrane . Pepe
Zas ty Tvoje kydy pepe...

Proč si myslíš, že první, co na alerkologii vyřazují ze stravy je mléko???


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: mléko

Příspěvek od Ilem »

Pepe má pravdu. Mléko se nejdříve rozseparuje na jednotlivé složky a pak se z nich smíchá "normalizované" mléko. Ze zbytku se dělají sýry, tvarohy,...
Nic to ovšem nemění na tom, že mléko je jeden z nejslilnějších alergenů. V tom máš pravdu i ty. Aby tomu tak nebylo, muselo by se toto tzv. mléko vyrábět z mléka například kozího, ne kravského.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: mléko

Příspěvek od Ilem »

Nějak jsem si nevšiml, že by Pepe psal o blahodárných účincích mléka. Možná čtu moc z rychlíku, mam v poslední době málo času.


"Dum spiro spero"
Ciceron
pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Re: mléko

Příspěvek od pepe »

Palo píše:Zas ty Tvoje kydy pepe...

Proč si myslíš, že první, co na alerkologii vyřazují ze stravy je mléko???
Palo kedže nik z Vás tu nato ,,kydanie" nemá ,,gule" , zobral som si to pod ,,patronát" Ja . K tomu mlieku a pre ,,nekydačov" opakujem v MLIEKU niečo od autora MUDr. Pavel Viskup z knihy ,,Zdravotná biblia": ,,Zdravosť mlieka je v tom , že jeho srvátka je skoro rovnaká so srvátkou krvi , takže pri zažítí mlieka nie je skoro žiadných chemických nárazov medzi srvátkou mliečnou a srvátkou krvnou ". Palo , dúfam že si to už budeš vedieť vyhladať aj sám čo je to tá srvátka a čo táto srvátka z pohladu zloženia MLIEKA obsahuje . Mimochodom , čo myslíš , prečo asi tak doporučujú rekonvalescentom mliečne produktý ktoré prešli fermentáciov ? Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: mléko

Příspěvek od poota »

Čehúli hovoria srvátke syrovátka a je to ta nažloutlá "voda" kolem toho bílého, když se srazí mléko. A škodlivá je v tom pouze laktóza, takzvaný alergizující mléčný cukr, jinak je v tom vše pouze prospěšné, a to i lidskému organizmu. Syrovátkou krve je asi míněna krevní plasma, což mi připadá docela srandovní, nicméně výstižné - poota
Naposledy upravil(a) poota dne čtv 28 kvě 2009 15:02, celkem upraveno 1 x.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: mléko

Příspěvek od martin11 »

...jojojo...ale mléko a syrovátka...je asi jako.....surová nafta a benzin....
...si tedy myslim....ale nechci do toho kecat....já mlíko nepiju....neb člověk je jedinej.../ne/tvor...kterej pije cizí mlíko.....to mlíko je stavěný pro malej skot...a ne pro homo sapiens... :idea: ....martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: mléko

Příspěvek od Palo »

Ok, jaký je blahodárný účinek srvátky/syrovátky?


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

pro Pala

Příspěvek od la »

Naposledy upravil(a) la dne čtv 28 kvě 2009 15:27, celkem upraveno 1 x.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“