Očkování (nejen) proti prasečí chřipce

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Očkování (nejen) proti prasečí chřipce

Příspěvek od Palo »

vlákno čisté - poo.

Chybí mi tu toto téma, tak si ho dovoluji založit :)

Došel mi mailík s odkazem, tak šupu do placu:
http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=9257

A k tomu pokračování:
http://zahranicni.ihned.cz/c1-37770630- ... lionu-lidi


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
ťululum
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: pát 11 dub 2008 13:48

"novinky"

Příspěvek od ťululum »



Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Jestli se to rozběhne tímto tempem, ...

Příspěvek od A(&F) »

... tak jsme do konce roku nakaženi všichni ... :|

http://zpravy.idnes.cz/v-srpnu-pry-v-br ... _domaci_dp

... dejte si všichni zdraví co nejvíce do kupy, ať Vás to potom neskolí ... A(&F)


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jestli se to rozběhne tímto tempem, ...

Příspěvek od Palo »

A(&F) píše:... tak jsme do konce roku nakaženi všichni ... :|
Aby nakonec nezůstali u nás v ČR naživu jen lidé z oddělení "MMS Zkušenosti uživatelů" :lol:

Chytneš prasečí chřipku => mrtvej

Dostaneš očkování => mrtvej


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Očkování (nejen) proti prasečí chřipce

Příspěvek od martin11 »

V Česku se už začalo s výrobou vakcíny proti prasečí chřipce. "Společnost Baxter očkovací látku vyrábí na základě patentované vero buněčné technologie, která umožňuje podstatné zrychlení procesu výroby," uvedla mediální zástupkyně společnosti Jana Čechová. S firmou už dříve jednala vláda o rezervaci 12 milionů dávek vakcín na pět let za celkem 1,5 miliardy korun.

První sérii vakcíny proti prasečí chřipce vyrobila rovněž švýcarská farmaceutická společnost Novartis, od července chce zahájit klinické zkoušky a co nejdříve začít s hromadnou výrobou. O vakcínu už projevily zájem vlády asi 30 zemí světa. Buněčná laboratoř firmy Novartis v Německu prý bude schopna vyrábět miliony dávek vakcíny týdně. Firma předpokládá, že licenci k výrobě by mohl mít na podzim.

Novartis už první vakcínu udělal
V posledních týdnech obdržely virové inokulum chřipky A (H1N1) podle agentury Reuters vedle Novartisu i firmy Sanofi-Aventis, GlaxoSmithKline a Solvay. Všechny tyto firmy chtějí mít hotovou vakcínu před začátkem zimního chřipkového období na severní polokouli.

Světová zdravotnická organizace (WHO) ve čtvrtek kvůli šíření prasečí chřipky zvýšila stupeň pandemického rizika na nejvyšší bod šestibodové škály. Situace v Česku je však podle ministryně zdravotnictví Dany Juráskové pod kontrolou. Potvrdily se zatím jen čtyři případy nákazy. Nechystá se uzavření hranic ani žádné zpřísnění již přijatých opatření.

....já bych osobně více věřil MMS....vyzkoušíme při chřipkovém období na podzim....martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

chřipka

Příspěvek od laik »

prosím ,asi to vydím blbě ,ale mě připadne ,jako by výrobci očkovacích látek si nechávali vyrobit nemoci ,aby mohli hned vyrábět a prodávat vakcíny????


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: chřipka

Příspěvek od Palo »

Je to tak a není to nic nového ;) Zdravotnictví je byznys jako kráva a kde jsou prachy, tam je i dost peněz na to, aby se vymyslel další způsob, jak vydělávat :) Nehledě na to - čím víc lidí zemře na začátku důchodu (nebo těsně před ním), tím víc peněz zbyde v sociálním systému... Takže někomu to taky vyhovuje...

U nás v Brně říkají doktoři: "Zdravotnictví je největší kšeft hned po nelegálním obchodu s drogami a zbraních".


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: chřipka

Příspěvek od Merlin »

laik píše:prosím ,asi to vydím blbě ,ale mě připadne ,jako by výrobci očkovacích látek si nechávali vyrobit nemoci ,aby mohli hned vyrábět a prodávat vakcíny????
A jak myslíš, že začaly svůj byznys mnohé ze slavných antivirových firem? Vymysleli svinstvo, co zasralo počítače a velkoryse poskytli něco, co to odstranilo a nabídli "ochranu". Ta už, jak to u gangsterů bývá, není zadarmo...


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

"korporace"

Příspěvek od chiq »

"... na každou svini se vaří voda!" ...netreba im podľahnúť, stačí mať v zásobe ľahký (striebro) a ťažký (mms) kaliber :D


Návštěvník

Re: chřipka

Příspěvek od Návštěvník »

gewo píše:A jak myslíš, že začaly svůj byznys mnohé ze slavných antivirových firem? Vymysleli svinstvo, co zasralo počítače a velkoryse poskytli něco, co to odstranilo a nabídli "ochranu". Ta už, jak to u gangsterů bývá, není zadarmo...
Gewo, nebolo to tak - utoky, virusy a antiviraky vznikali vcelku evolucne. Ako perlicku by som spomenul nejakeho vizionara, ktory este v praveku IT prisiel s myslienkou virusov, akurat ze sa trosku sekol - predpokladal, ze virusy budu uzitocne utilitky, ktore napriklad skomprimuju disk a tym poskytnu viac miesta ;-)


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: chřipka

Příspěvek od Merlin »

Sám znám případ kdy producenti viru (šířeného na disketách) prodávali antivirus. To ještě ani nebyl internet! A čo je to taký "evolučný vývoj"? To samé! Akce a reakce za účelem přizpůsobení.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Návštěvník

Re: chřipka

Příspěvek od Návštěvník »

a ja sa trosku v IT pohybujem pomaly uz dvadsat rokov a mozem povedat, ze keby mali firmy ako napr. eset zaroven aj virusy robit tak by tym jednak riskoval dobre meno, ale hlavne - bolo by to nosenie dreva do hory. Pripad ktory popisujes mi skor pripomina presne opacny postup: vytvorim virus, ktory napriklad zasifruje polku disku a potom napise prijemnu spravu v zmysle "poslite nam 20$ a my vam povieme ako to odsifrovat".
Kam do tychto dvoch skupin zaradit bezne farmaceuticke firmy by bolo dost otazne :-)


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: chřipka

Příspěvek od Palo »

Včera mi známej donesl počítač na odvirování... Na ploše v angličtině něco ve smyslu "Máš plnej počítač spyware či virů, k odstranění použij následující odkaz..."... Žádný exe nešel spustit - po spuštění se sice objevil, ale okamžitě zmizel. Zajímavé, že jediné co fungovalo, bylo právě aplikace oznamující spyware. Byl tam Avast, ten mlčel, když jsem přehodil HDD do druhého počítače s NODem, tak ten taky mlčel... Samozřejmě nejsem blbec, abych něco kupoval. V nouzovém režimu softy fungovaly, tak jsem tu svini vykopal...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: chřipka

Příspěvek od Merlin »

Anonymous píše: a ja sa trosku v IT pohybujem pomaly uz dvadsat rokov a mozem povedat, ze keby mali firmy ako napr. eset zaroven aj virusy robit tak by tym jednak riskoval dobre meno, ale hlavne - bolo by to nosenie dreva do hory. Pripad ktory popisujes mi skor pripomina presne opacny postup: vytvorim virus, ktory napriklad zasifruje polku disku a potom napise prijemnu spravu v zmysle "poslite nam 20$ a my vam povieme ako to odsifrovat".
Kam do tychto dvoch skupin zaradit bezne farmaceuticke firmy by bolo dost otazne :-)
Vytvořit kvalitní virus dá spoustu práce. A už jste někdy potkali někoho, kdo pracuje zadarmo, aniž by z toho měl nějaký prospěch? Netvrdím, že dnešní firmy obchodující s antivirovými programy je samy vytvářejí, to bychom si nerozuměli. Mám na mysli začátky, ne současné trojské koně a špionážní programy, nebo programy na šíření spamu. Řeč je o virech poškozujících systém nebo nověji síťová spojení.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Návštěvník

Re: chřipka

Příspěvek od Návštěvník »

Tuto tiez asi upresnim - urcite boli nejaki plateni, ale nadsenie a nieco co by sa dalo popisat ako prestiz v komunite tiez spravia svoje.
Na vyske som poznal chalanov, ktori robili dema - boli schopni o ochotni prplat sa s "mikro" demami, myslim ze kategoria do 768 bajtov, ktore robili vcelku neskutocne efekty (slusny graficky efekt a jeden ci dvaja tam tusim vtesnali aj jednoduchy zvuk - do 768 bajtov!!!) a cele preco to robili bolo o tom ze boli pocitacovi nadsenci - casto nepouzitelni v normalnom zivote, ale inak kapacity ;-)


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“